Skocz do zawartości

yamaha rx-v679 jakie kolumny


wojtekf

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witajcie nie zaczynam nowego tematu bo bym się powtarzał więc zapytam tu.
Zostałem uszczęśliwiony amplitunerem Yamaha rx-v679. Więc amplituner już mam (trochę nie przemyślany prezent) ale przecież nie powiem że mi się nie podoba.
Bardzo proszę o radę, jakie kolumny nabyć do tego sprzętu. Nie znam się na sprzęcie ale muzyki posłuchać lubię.
Najlepiej cały zestaw bez subwoofera( mam stary ale sprawny KODY SW-1000, 80 W i czy mi się przyda i da się go połączyć z jakimś zestawem ?)
Pomieszczenie 30 m2 wysokość pomieszczenia 2,8 metra . Źródło dźwięku: CD, DVD, NC+,spotify MP3. Rodzaj muzyki: funk (gitara basowa), pop, rock, rap i wiele innych gatunków i oczywiście filmy. Nie ukrywam, lubię duży bas i fajnie cykający sopran. Przy kinie, w odpowiednich momentach też by się przydało mocne pierdaknięcie.
Finanse koło 4,5 tyś. Wiem, że odsłuch jest najlepszym rozwiązaniem ale mam wszędzie daleko. Nie bardzo mogę się ruszyć z domu.
Pomóżcie dobrze wybrać. Coś nieco poczytałem na tym forum. Mam nawet swojego faworyta. Ale chciał bym usłyszeć coś od osób które siedzą w tym na co dzień, którzy już nabyli, i są bardzo zadowoleni z wyboru a może żałują swojego wyboru.
Miko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MobyDick. Szczerze to na taka odpowiedz czekałem. Jeszcze mam dylemat pomiędzy:
Magnat Quantum 677 + 673 + Center 67
Czy warto trochę dopłacić do serii SHADOW
Magnat Shadow 209 + 203 + Center C213
Proszę jeszcze o podpowiedz jakie kable oczywiście bez szaleństw. Czy bawić się w te wtyki bananowe.
Jakie sklepy wysyłkowe polecacie ? Chodzi oczywiście o dobrą cenę i bezpieczny transport.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Quantum. Seria Shadow miała być z założenia tańsza alternatywą dla Quantumów. Jednak 209 ma więcej głośników i chyba zostały zbudowane dla ludzi którzy lubią więcej i nie przepadają za metalowymi membranami. Osobiście uważam że spokojnie można poprzestać na Quantum 675 na froncie. Za to warto pomyśleć o lepszym subie. Przynajmniej w przyszłości.
Wtyki bananowe maja jakikolwiek sens tylko kiedy przewody mają być często rozłączane. Jeśli chodzi o przewody to na poczatek lub docelowo możesz poprzestać na niedrogich kablach głośnikowych miedzianych. Takich po kilka zł za metr. Jeśli będziesz chiał przeznaczyć więcej to chyba będziesz potrzebował przewody eksponujące wysokie tony. Tu powinny sprawdzić się Chord Carnival Silverscreen cięte z metra lub jakieś używki ( ale tylko na przód ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy bawić się w te wtyki bananowe.
Jakie sklepy wysyłkowe polecacie ? Chodzi oczywiście o dobrą cenę i bezpieczny transport.


Wtyki, jak masz kilka par kolumn, lub wzmacniaczy to się przydają do szybkiego przepinania.
Przy wyborze sklepów www każdy kieruje się czymś innym, niską ceną, zaufaniem, forma płatności itd. bo co do transportu to przecież realizują je firmy zewnętrzne-kurierskie. Kolumn trochę bałbym się już kupić wysyłkowo, ( widziałem ostatnio parę wpadek w transporcie) niby są one ubezpieczone, ale ile z tym czasu w plecy i nerwów. Gdybyś kupował jeszcze jakieś egzotyczne marki z końca kraju, ale w sumie zamawiasz popularne będące w każdym pobliskim salonie audio, czy masowym elektromarkecie i odbierasz bezpiecznie i masz. No ale to tylko moje zdanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
W piątek kupiłem Yamahę RX-V 679, podłączyłem moje Heco Music Style 500 i... jestem załamany icon_sad.gif
Lubię pełne brzmienie, tj. soprany i basy. Natomiast ten amplituner na tych kolumnach gra bardzo czysto, ma fajną separację kanałów (nie używam go jako "wielokanałowca") jak trzeba to głośno, bass też jest głośny, ale niestety pusty i płaski.

W poprzedniej konfiguracji te kolumny grały z Denonem AVR 1509 i bass był soczystszy... jednak chciałem mieć lepiej i chyba wyrzuciłem kasę w błoto icon_sad.gif podjadę jutro do salonu, w którym kupiłem może będą mili i coś mi pomogą w tej sprawie wymiana na inny, zwrot...

Moja rada: nie działać pod wpływem emocji icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

679 gra diametralnie inaczej ale gorzej od 1509 no to już nie do końca bym powiedział.
Spróbuj pobawić się equalizerem który ta Yamaha ma bardzo rozbudowany. Podłącz kolumny w bi-amp. Spokojnie to pewnie kwestia ustawien. Masz suba? Wyłącz go w opcjach jeśli nie.

Daj znać jak masz ustawiony ampli. Pomożemy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cześć, przymierzam się również do zakupu yamahy v679. Jednak mam dylemat czy na pewno takiego sprzętu potrzebuję do mojego salonu ~30m2. Ze względu na "brak miejsca" mogę pozwolić sobie jedynie na kolumny półkowe. Docelowo chce zrobić zestaw 2.1. Kolumny - magnat shadow 203, a sub temat otwarty, ale na oku mam model yamaha yst-fsw150. Cały zestaw chciałbym zamknąć w kwocie ~4k PLN. Czy może ktoś poradzić, czy wymieniony zestaw ma sens ? Pzdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fr3dziu Kolumny półkowe, Shadow 203 ? To są kolumny podstawkowe, hmm w każdym razie specyficzne musisz mieć półki, aby wstawić takie kolumny.
Dwa taki subwoofer sporo za mały, zdecydowanie większy( choć może/musi być budżetowy) na taki duży salon i plan jakimi są nieduże kolumny.
Amplituner 679 może wydawać się za mocny, ale amplitunery kinowe de facto bardzo mocne nie są i ciężko mówić że jest "za bardzo", zwłaszcza z kolumnami o przeciętnej efektywności ze słabszymi brakuje czasami mocy w słabszych amplitunerach.

Pytanie jak ma wystarczyć budżetu 4tys przy tym amplitunerze za 2500zł , subwooferze za 650zł na resztę 5 kolumn ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek75, no własnie o to chodzi, że chce postawić kolumny na półki. Niestety na pełnowymiarowe kolumny po prostu nie mam miejsca. Ogólnie pokój 30m2 to salono - jadalnia więc, to nie jest sam pokój z tv i kanapą icon_wink.gif. Tak jak wspomniałem chce zrobić zestaw 2.1. Niestety 5.1 nie mam gdzie ustawić. Z tym budżetem masz rację, napisałem ~4k PLN, max to 5k PLN. Dzięi za odpowiedź

Zestaw bardziej pod kino niż muzykę, tak 70/30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym szedł w zestaw 2.1 zamiast ampa kupił wzmacniacz stereo tam też mozna podpiąc suba.Co do suba do 1000zł nic lepszego nie dostaniesz(gra lepiej od droższych Jamo J10/12 i tym podobnych do nich jak testowali koledzy z AS) niż Magnata 302A sam go mam i we filmach spisuje się swietnie jest to sub głównie do filmów niż muzyki.Yamahe bym w ogóle odpuścił szkoda kasy

Nie sprecyzowałeś do czego ma być system czy do filmów czy muzyki ? Chodź jak czytam na AS nie którzy ogladaja filmy w stereo i jak piszą nigdy nie powrócą do KD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie jak film w 2.1 i muzyka to kup amplituner stefeo może być sieciowy.
Ładowanie się w amplituner kinowy mało trafione.
Niektóre modele będą tańsze od kinowej yamahy 679 np onkyo 8050, yamaha rn 500, a niektóre droższe onkyo 8150, ale dźwięk będzie lepszy i obsługa łatwiejsza i przyjemna.

Ps .co do półki to weź pod uwagę że przeciętna dobra kolumna typu monitor ma głębokość 25-30cm plus to że od ściany powinien być odstęp min 15cm. Daje to około 45cm a więc półka dość głęboka...
Dodatkowo taka kolumna powinna być na wysokości ok 60-90 cm od podłogi, więc zdaje sobie sprawę i Ty też że nie każda półka się nadaje icon_wink.gif
Bo mniejszych kolumn niema co kupować, czy kupować płaskich jak kartka, można szukać regulowanych uchwytów ściennych na takie kolumny podstawkowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku amplitunerów stereo i zestawu kolumn 2.1 może się nam nieco skomplikować sytuacja. Jeśli mają wyjście na subwoofer , to z reguły jest ono trochę na doczepkę. Często jest z nim problem z kontrolowaniem podziału pomiędzy kolumny i sub. Wtedy subwoofer ma tylko poszerzyć pasmo kolumn w dół. Przy braku zapewnienia odpowiedniej odległości od ścian może pomóc układ kalibracji systemu i ewentualnej korekcji basu w pomieszczeniu.
Bez odpowiednich działań na sygnale Magnaty o których była mowa mogą wymagać większej odległości od ścian lub przynajmniej zamknięcia tuneli br ( np. kawałkami gąbki ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie będę ukrywał, że zależy mi na tym, aby można było się połączyć z amplitunerem za pomocą telefonu i coś z niego puścić. Rozumiem, że lepiej poszukać ampli 2.1 z wifi, bt oraz dlna.


Czy lepiej ? Tak na logikę skoro taki amplituner sieciowy stereo ma w sobie kilka tys. tematycznych stacji radiowych, a do jego usb możesz podpiąć pendriva z setkami albumów muzycznych( czy dysku hdd wpiętego w usb) to co takiego "extra" jest w telefonie do puszczenia, czego nie możesz mieć bezpośrednio i prościej w amplitunerze ?icon_wink.gif
Opcja z wifi( przy okazji z bth) owszem jest fajna jak ktoś nie ma w danym pokoju kabla netowego, albo ma wpięty w router wifi swój dysk NAS z potężnymi zasobami muzycznymi.
Tak więc mając takie możliwości w amplitunerze to muzyka z telefonu jest co najwyżej jakąś przeciętną opcją jedną z wielu niż celem jako takim. Telefon z odpowiednią apką może służyć do " zarządzania" zasobami dysku wpiętego w router, czy być multimedialnym pilotem np dla onkyo 8150.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jacek dobrze ci radzi. Przy systemie 2.1 lepiej idź w amplituner sieciowy z takimi samymi bajerami co kinowy a będzie grał lepiej i jest tańszy.

8150 lub rn602 to amplitunery które na pewno spełnia twoje oczekiwania.
Co do kolumn także obstawial bym wspomniane quantum 673. Co do suba typowo kinowych magnat 302a. Jeśli chcesz bardziej uniwersalny także do muzyki to cena nieco wyższa. Klipsch r12sw wharfedale whd10.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
cześć, byłem zdecydowany na zakup zestawu rn 602 + magnat quantum 673. Jednak ze względu na dzieci lepszym pomysłem będzie podwieszenie kolumn do ścian. Z tego co wyczytałem magnaty potrzebują trochę więcej miejsca od ściany, aby mogły dobrze pracować. Czy w takim przypadku monitor audio bx2 będą lepszym wyborem ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde kolumny potrzebują trochę ( z tylnym br statystycznie nieco więcej ) , ale do MA bx2 wieszaka z obrazka nie przybijesz i na haczyku nie powisisz .
Jak na ścianie to musiałbyś kupić takie uchwyty "łapy regulowane" do kolumn podstawkowych. Plus taki że odpowiednio je regulujesz je, bo mają przegub poziomy . Koszt od 60zł . Za wysoko też nie ma co wieszać 70-100 cm max. dzieci albo wiedzą co jest ich , albo nie , bo tak to i stołek wejdą i poniszczą. Z moich doświadczeń i bliskich dzieci nie wtykały palców do "zabawek rodziców", idąc tym tropem to kuchenka, laptop, sztućce też pod sufitem ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...