Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kenczorf

Ustawienie głośników efektywnych

Recommended Posts

Jeśli ma to znaczenie to zestaw głośników to TAGA 606 SE. Szukałem informacji o tym jak ustawić głośniki efektywne ale informacje są sprzeczne. Kanapę mam opartą plecami do ściany i głośniki też muszą być na tej ścianie. Albo powieszone przodem do TV albo zamocuje uchwyty jak np te http://allegro.pl/uchwyt-glosnikowy-vogels...5777091012.html i skieruje głośniki w kierunku słuchacza (w bok i w dół czy tylko w bok? ). Widziałem, że mają być szerzej rozstawione niż fronty, ale jak jest z ta wyskością? Jedni podają, że na wysokości uszu, inni, że ok 60cm nad uszami a czytałem też, że i powinno sie metr wyżej umieścić. Jak to powinno wyglądać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Szukałem informacji o tym jak ustawić głośniki efektywne ale informacje są sprzeczne...

To raczej chodzi o kolumny EFEKTOWE (albo po prostu tylne), a nie "efektywne".

Co do rozstawienia - jeżeli z tyłu masz kolumny efektowe na podstawkach, to wtedy możesz je ustawić tak samo szeroko jak kolumny przednie.
Jeśli chodzi o wysokość - to zarówno przednie jak i tylne kolumny powinny być tak ustawione (z pewnym dopuszczalnym przybliżeniem), by głośniki wysokotonowe były na wysokości uszu słuchacza.

Wiele firm sugeruje, że kolumny tylne powinny być na prawo i lewo od głowy słuchacza - natomiast możliwe jest też rozstawienie ich za słuchaczem, a nie w bok od niego.

Pozdrawiam
PS. Zazwyczaj w instrukcjach do kolumn jest informacja, jak należy je rozstawiać. Jak nie masz do kolumn TAGA, to może zadzwoń do dystrybutora (firma Polpak) lub sprzedawcy z takim pytaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W papierach jest ilustracja, z której wynika, że przy systemie 5.1 tylne głośniki są na bocznych ścianach skierowane do słuchacza. Czyli muszę kupić uchwyty z większym ramieniem tak żeby je skręcić o prawie 90 stopni w stronę widza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×