Skocz do zawartości

Ustawienie głośników efektywnych


kenczorf

Recommended Posts

Jeśli ma to znaczenie to zestaw głośników to TAGA 606 SE. Szukałem informacji o tym jak ustawić głośniki efektywne ale informacje są sprzeczne. Kanapę mam opartą plecami do ściany i głośniki też muszą być na tej ścianie. Albo powieszone przodem do TV albo zamocuje uchwyty jak np te http://allegro.pl/uchwyt-glosnikowy-vogels...5777091012.html i skieruje głośniki w kierunku słuchacza (w bok i w dół czy tylko w bok? ). Widziałem, że mają być szerzej rozstawione niż fronty, ale jak jest z ta wyskością? Jedni podają, że na wysokości uszu, inni, że ok 60cm nad uszami a czytałem też, że i powinno sie metr wyżej umieścić. Jak to powinno wyglądać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szukałem informacji o tym jak ustawić głośniki efektywne ale informacje są sprzeczne...

To raczej chodzi o kolumny EFEKTOWE (albo po prostu tylne), a nie "efektywne".

Co do rozstawienia - jeżeli z tyłu masz kolumny efektowe na podstawkach, to wtedy możesz je ustawić tak samo szeroko jak kolumny przednie.
Jeśli chodzi o wysokość - to zarówno przednie jak i tylne kolumny powinny być tak ustawione (z pewnym dopuszczalnym przybliżeniem), by głośniki wysokotonowe były na wysokości uszu słuchacza.

Wiele firm sugeruje, że kolumny tylne powinny być na prawo i lewo od głowy słuchacza - natomiast możliwe jest też rozstawienie ich za słuchaczem, a nie w bok od niego.

Pozdrawiam
PS. Zazwyczaj w instrukcjach do kolumn jest informacja, jak należy je rozstawiać. Jak nie masz do kolumn TAGA, to może zadzwoń do dystrybutora (firma Polpak) lub sprzedawcy z takim pytaniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...