Skocz do zawartości

Mini wieża


didon

Recommended Posts

Witam,
Chciałbym zakupić sobie mini wieże(będzie to moja pierwsza wieża) i mam problem z wyborem odpowiedniego sprzętu moje typy to:

Philips FX 15 RMS[180W] 600PLN
Philips FX 25 RMS[300W] 650PLN
Sony Mhc-Ecl77Bt RMS[470W] 780PLN
Panasonic SC-AKX200E RMS[400W] 750PLN

Nie wiem którą z nich wybrać.Moglibyście coś doradzić w tej kwestii i podać najwyżej swoje propozycje?

I jeszcze takie jedno takie pytanko:
Czy moc głośników RMS w wieży ma duże znaczenie? Na przykład czy jest duża różnica w sprzęcie o różnej mocy RMS i czy warto zapłacić więcej w związku z tą mocą?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc głośników to ich wytrzymałość na przyjecie dostarczonej mocy ze wzmacniacza. Ma ona wpływ na to jak głośno mogą zagrać kolumny. Jednak ma na to wpływ również parametr taki jak skuteczność. Ta z kolei określa jak głośno mogą zagrać przy dostarczonej mocy np. 1 wata. Ma się to nijak do jakości dźwięku jaki może wydobywać się z kolumn. Brak tu jest jakiejkolwiek korelacji. Również fakt że wieża ma więcej mocy nie sprawi że sprzęt zagra lepiej. Może dzięki temu zagrać głośniej. Nie licz jednak że wieża z kolumnami kupiona nowa w sklepie za 800 zł zagra głośno i bardzo dobrze.
Przy takim budżecie lepiej pomyśleć o sprzęcie z drugiej ręki. Jego mocą bym się aż tak bardzo nie sugerował. Przy dość głośnym graniu w domu przeciętnie korzystamy z mocy kilku watów na kanał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie musi być to nowy sprzęt, to Teac h300 i np. takie monitorki: http://allegro.pl/canton-tema-300-czarne-i...5866783178.html. Jakość dźwięku powinna być zdecydowanie lepsza od zestawów w/w.
Mocą rms nie przejmój się, bo to tylko reklamowe cyferki producentów.
Miałem mini lg z serii cm i z napisu 230w rms, po pomiarach zostało tylko 2x17W.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli nie musi być to nowy sprzęt, to Teac h300 i np. takie monitorki: http://allegro.pl/canton-tema-300-czarne-i...5866783178.html. Jakość dźwięku powinna być zdecydowanie lepsza od zestawów w/w.
Mocą rms nie przejmój się, bo to tylko reklamowe cyferki producentów.
Miałem mini lg z serii cm i z napisu 230w rms, po pomiarach zostało tylko 2x17W.



Bo np. w moich typach innej mocy podanej oprócz tego RMS nie ma, a jak sprawdzić moc rzeczywistą?

Moglibyście podać inne propozycje/zestawy byłbym wdzięczny icon_wink.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to moc RMS powinna być mocą realną. Tyle że jakoś wielu producentów ( szczególnie w mniej poważnym sprzęcie ) podaje jakieś moce wyssane z palca. Jeszcze zabawniej jest z mocami POMPO. Widziałem kiedyś głośniczki komputerowe opisane jako 100 W POMPO z zasilaczem o mocy wyjściowej 1 W.
Dla przykładu mogły by być kolumny z postu 3 z takim kompletem CD + wzmacniacz : http://allegro.pl/wzmacniacz-marantz-pm-30...5855063521.html
Tylko wzmacniacz zawsze musi stać na CD a nie tak jak na zdjęciu. ( no chyba że stoją osobno.) .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...