Skocz do zawartości

kolumny do Marantz UD7007 + NR1506


Aliennowicz

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Rozważam zakup zestawu jak w temacie: Marantz UD7007 + NR1506 i mam problem z doborem kolumn do tego zestawu (stereo).

Główne przeznaczenie to słuchanie muzyki a odtwarzanie Video ma być dodatkiem. Do tej pory zastanawiałem się nad Monitor Audio ale po przejrzeniu wielu opinii dochodzę do wniosku, że nie będzie to najlepszy wybór.
Proszę o sugestię co warto rozważyć przy odsłuchu - na razie nie mam takiej możliwości (daleko do najbliższego salonu).
Cena jaką planuję przeznaczyć to 2000-3000 PLN. Przeważa muzyka Pop-Rock-Blues. Preferowane są kolumny podłogowe. Metraż pokoju obecnie: 16m2, ale z uwzględnieniem, że będą w późniejszym czasie przeniesione do ok 30 m2.
Z góry dziękuję za sugestię icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Drogi ten wybrany odtwarzacz płyt, a średni i nieco słaby amplituner, tzn moc w nim podana realniejsza niby niż u innych marek.
Jednak jak stawiasz, bo piszesz, głównie na muzykę kup coś innego. Marantz gra owszem nieźle, ale za tą kasę możesz mieć dobre stereo, lub amplituner sieciowy stereo, co więcej proste i intuicyjne w obsłudze od kina.
Kolumny pewnie bardziej podłogowe w ten metraż, jak brniesz w kino to raczej łatwe w napędzeniu z dobra efektywnością. Czy Marantz i Monitor Audio to dobre połączenie do tych gatunków, chyba nieco za jasne i analityczne w górze, może Dali zensor 7, grają cieplej, lepszym wypełnieniem, łatwe w wysterowaniu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Drogi ten wybrany odtwarzacz płyt, a średni i nieco słaby amplituner, tzn moc w nim podana realniejsza niby niż u innych marek.
Jednak jak stawiasz, bo piszesz, głównie na muzykę kup coś innego. Marantz gra owszem nieźle, ale za tą kasę możesz mieć dobre stereo, lub amplituner sieciowy stereo, co więcej proste i intuicyjne w obsłudze od kina.
Kolumny pewnie bardziej podłogowe w ten metraż, jak brniesz w kino to raczej łatwe w napędzeniu z dobra efektywnością. Czy Marantz i Monitor Audio to dobre połączenie do tych gatunków, chyba nieco za jasne i analityczne w górze, może Dali zensor 7, grają cieplej, lepszym wypełnieniem, łatwe w wysterowaniu



Nie wiem jakie ceny analizowałeś, ale średnio od cen na stronie producenta -500 zł na każdym z komponentów.
Może mógłbyś zasugerować coś w zamian, jednak koniecznie musi to być nowe. Jeśli chodzi o CD vs DVD to jest to wymóg mojej drugiej połowy: "tyle pieniędzy i nawet filmu nie obejrzymy?". Tak więc szukam jakiegoś rozsądnego kompromisu ale też nie mam do wydania fortuny. Chętnie natomiast rozważę wszelkie propozycje mieszczące się w tym budżecie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie bardzo rozumiem, bo żeby obejrzeć film nie sugeruję rezygnacji z bluraya,(wiadomo tego się nie przeskoczy) natomiast żeby obejrzeć film nie trzeba od razu amplitunera kinowego, lepiej przyda się do tego TV.
Wydaje mi się ze mimo że wybierasz ampli kinowe to i tak planujesz kupić dwie kolumny, bo za 2-3 k zestawu np. Monitor audio nie kupisz.
Natomiast sam zaznaczyłeś że nastawiasz się na muzykę, a to założenie, średnio komponuje się z amplitunerem kinowym. Jeśli wybrałeś go ze względu na funkcje dodatkowe, to są amplitunery stereo typu Yamaha rn 500, rn 602, Onkyo tx 8130, tx 8150 które mają sporo funkcji sieciowych i cyfrowych, a grają naprawdę dużo lepiej.
Jakie lubisz brzmienie analityczne, bardzo dokładne, czy z lepszym wypełnieniem, cieplejsze?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może moje rozumowanie jest błędne co wynika z faktu, że wcześniej nie miałem z tematem sprzętu hi-fi do czynienia. Jeżeli istnieje bardziej sensowne rozwiązanie to bardzo proszę o "naprostowanie" icon_wink.gif.
Ewolucja wstępnego szukania sprzętu była taka: ma być Audio - i tu chyba sprawa jasna: wzmacniacz + CD (typami były oczywiście Marantz z linii 6005). Później pojawił się postulat z odtwarzaczem Video - no tu nastąpiła zmiana na amplituner i odtwarzacz.
Rzeczywiście, skupiam się tylko na zestawie dwóch kolumn (ewentualnie jakiś sub? Ale to jeszcze do przemyślenia - chętnie przyjmę sugestię czy warto).

No chyba, że można zastosować układ: wzmacniacz + Cd + odtwarzacz Blue-ray? Przyznam szczerze, że nie znam możliwości konfiguracji hi-fi.

Co do brzemienia to chyba bardziej zmierzam w kierunku brzmienia analitycznego.
Kolumny bardzo przypadły mi do gustu wizualnie i cenowo - koniecznie przesłucham. Możesz coś powiedzieć coś o Dali Lektor 8 do tego zestawu? Pytam, bo też są jeszcze akceptowalne cenowo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konfiguracji z amplitunerem kinowym zastosowanie odtwarzacza bluray( w sumie dobrej klasy) do odtwarzania muzyki, nie będzie negatywnie wpływać na dźwięk, będą to niuanse. Odtwarzacz cd można kupić używany za 200-400 zł , wygodniejsza obsługa, a może coś jednak poprawisz, nie ma chyba jednoznacznej odpowiedzi.
Jednak nawet najlepszy cd, czy bluray nie nadrobi tego co umknie amplitunerowi kinowemu, względem stereofonicznemu .
Dlatego pomyśl nad sprzętem stereo- wtedy muzyki godnie posłuchasz. Zwłaszcza że chyba planowałeś i tak w tym kinie 2 kolumny( nie odniosłeś siè do tego) więc film nic też nie straci na efektach, a zyska na brzmieniu.
Co do wzmacniacy to są takie z wejściem optycznym dla np. Tv, coaxilnym dla blurya. Jak wybierając tę kinõwkę myślałeś o funkcjach dodatkowo sieciowych to wybór amplitunerów sterofonicznych z takimi opcjami też jest spory.
Co do kolumn Dali zensor 7, lektor to też dobry kierunek, są detaliczne, jednak mają pełniejszy bas od Monitor audio( choć mogę tylko domyślać się modelu)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii kolumn ustosunkowałem się już w poprzednim poście że owszem, planowałem cały czas (i dalej tak pozostaje) wyposażenie w dwie kolumny. icon_smile.gif

Po Twoich wypowiedziach chyba jeszcze raz przejrzę oferty ale teraz bardziej świadomy czego szukać. I tak: wzmacniacz stereo (koniecznie z wejściem umożliwiającym podpięcie TV i Blue-raya)+ CD + Tuner - odtwarzacz sieciowy (z opcją w przyszłości gdy pozwoli budżet).
Kwestią otwartą dalej pozostaje dobór kolumn. Mocno przyjrzę się DALI. Jeśli chodzi o Monitor Audio to nie miałem jeszcze nic konkretnego. Bardzo mocno ogranicza mnie budżet i to musi być niestety głównym wyznacznikiem.

Mam jeszcze prośbę, abyś odniósł się co do tego Marantza. Zestaw w budżecie wyglądałby tak: PM7005 + CD6005. Całość to ok. 5100 zł + kolumny. Czy warte jest to uwagi?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W kwestii kolumn ustosunkowałem się już w poprzednim poście że owszem, planowałem cały czas (i dalej tak pozostaje) wyposażenie w dwie kolumny. icon_smile.gif


Sorry czytałem na telefonie i nie zauważyłem, ale to tym bardziej nie ma co degradować dźwięku amplitunerem kinowym i męczyć się z obsługą.
Takie modele amplitunerów stereo jak Yamaha RN500, Onkyo tx 8050, 8130, czy topowa Yamaha rn 602, Onkyo 8150 swoim brzmieniem biją na głowę amplitunery kinowe , a też mają radia sieciowe, wejścia cyfrowe i usb. Dodatkowo też zostanie Ci większy budżet na kolumny.
Propozycja M pm7005 i cd6005 ciekawa i bardzo dobra, tak Cd jaki i wzmacniacz, model wzmacniacza pm6005 też jest dobry, wystarczająco mocny i tańszy. Jak nie musisz mieć bluraya tej samej firmy co klocki stereo to np. Pioneer bdp170 jest bardzo dobry w swej cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...