Skocz do zawartości

Rozszerzenie KD o Stereo


chelek

Recommended Posts

Witajcie,
posiadam amplituner kina domowego Marantz NR1403 (który musi zostać). Chciałbym, żeby z moich kolumn popłynęła też dobrej jakości muzyka. W najbliższym czasie chcę wymienić kolumny na Dali Zensor 5 lub 7 (jeszcze nie zdecydowałem) - wybór jest podyktowany ceną jak również kolorem - muszą być białe HG. I dalej chciałbym dokupić jakiś wzmacniacz stereo - może być używany, ale czarny i żeby miał obsługę z pilota. Najlepiej jak by miał też wejście Phono.
Muzyka jakiej słucham jest różna - zarówno rock jak i jazz, blues, spokojniejsze klimaty. Pomieszczenie jakie chcę nagłośnić ma około 20m2.
Pomożecie przy wyborze?
Aa budżet na wzmacniacz do 1000zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

S4Home, Harman HK 608? Macie taki wzmacniacz u siebie? Chciałbym link, bo nie mogę takiego znaleźć.

Chelek, a system kina domowego i stereo mają być połączone (jeśli kolumny będą wspólne dla kd i stereo), czy rozdzielone?
Jeśli połączone, to trzeba kupić wzmacniacz z wejściem na końcówkę mocy. Można też podłączyć go normalnie od pre amplitunera do jakiegoś wejścia w tym wzmacniaczu, ale będzie to spora degradacja dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, właśnie wczoraj zacząłem się zastanawiać czy to dobrze wykombinowałem icon_smile.gif Fronty mają być i do Stereo i do KD. Jeżeli tak się da. Dodatkowo muzyki będę czasem słuchał ze Spotify z kompa, więc pewnie przydałoby się wejście cyfrowe. Chyba, że podobną jakość uzyskam jeśli podłącze kompa do Marantza AV i dalej puszczę do stereo? A koledze pewnie chodziło o HK680 icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można właśnie kupić wzmacniacz stereo. Masz wyjście na taki wzmacniacz w swoim amplitunerze. Najlepiej jeśli wzmacniacz będzie miał specjalne wejście pomijające sekcje przedwzmacniacza, czyli dla użytkownika regulację głośności i barwy. To jest właśnie wejście na końcówkę mocy tego wzmacniacza. Jeśli podłączysz ten amplituner kd do jednego z wejść liniowych wzmacniacza, będziesz musiał pamiętać położenie głośności.
Do tego w największym stopniu na dźwięk mają wpływ kolumny , ustawione prawidłowo i dobrane do Twojego pomieszczenia i gustu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to już ogólnie wszystko wiem icon_smile.gif To teraz bardziej szczegółowo - znajdę taki wzmacniacz w cenie do powiedzmy 1500, który dobrze zagra? Najlepiej jeszcze z wkładką dla gramofonu. Czy obsługa głośności frontów wtedy będzie przez KD czy stereo? No i kolumny - zajarałem sie na Dali Zensor - pewnie 7 (tak jak pisałem muszą być w kolorze Biały HG).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz w tym amplitunerze wejście gramofonowe ?
Skoro go nie masz , to musiał byś kupić przedwzmacniacz gramofonowy .
Takie coś nie miało by większego sensu z tym amplitunerem.
Jeśli będziesz miał wzmacniacz stereo w wejściem phono , to regulacje tego wzmacniacza w jaki sposób chciał byś mieć w amplitunerze ?
No chyba że miałbyś wzmacniacz stereo z selektorem źródła nagrywania i wyjście na magnetofon podłączysz pod jedno z wejść liniowych amplitunera.
Pozostaje znaleźć wzmacniacz który będzie dobrze współgrał z Dali Zensor 7 , który zmieści się w wyznaczonym budżecie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W amplitunerze nie mam wejścia na gramofon - dokupiłem zewnętrzny przedzmacniacz, ale moim zdaniem ani to super nie brzmi ani niezbyt wygodne w obsłudze (dodatkowe urządzenie do włączania). Dlatego pomyślałem że przy okazji można by było kupic wzmacniacz stereo z jakąś niezłą wkładką gramofonową. A pytanie o regulacje głośności - nie dotyczyło gramofonu tylko pozostałych źródeł, które są podłączone do amplitunera icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to oczywiście to co podłączysz do amplitunera będzie z regulacja głośności z jego poziomu. To co podłączysz pod wzmacniacz będzie miało regulację poziomu głośności pochodząca z niego. No chyba że tak jak napisałem prześlesz sygnał z wyjścia magnetofonowego wzmacniacza na amplituner..
Wzmacniacze nie posiadają wkładki gramofonowej.
Wkładka gramofonowa to przetwornik elektromechaniczny , który montuje się w gramofonie na końcu jego ramienia. Posiada on igłę która ma kontakt z płytą w jej rowkach.
Zakładając że to wzmacniacz należy dobrać do kolumn. Warto abyś wcześniej zaopatrzył się w kolumny.
Zawsze może okazać się że zajarasz się na jeszcze inne inne kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przejęzyczyłem się. Chodziło o wbudowany przedzmacniacz dla gramofonu (czy wejście Phono) ze wzmacniaczu. Dobra, to kupię najpierw kolumny tak jak radzisz. Myślę, że nic więcej poza tymi Dali nie wymyślę, bo one mają otwór tuby z przodu, co mi odpowiada, bo będą stały przy ścianie. A większość pozostałych białych które znalazłem (np Pylon Pearl 25) ma z tyłu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w tej sytuacji pewien czy zdajesz sobie sprawę że DALI zENSOR 5 kosztują ~1500zł/szt a Pylon Audio Pearl 25 ~1500zł za parę. Znacznie lepszymi od Pylon Pearl kolumnami są Pylon Audio Sapphire 25 i te kosztują tyle co zENSOR 5 i osobiście uważam ze to również znacznie lepsze kolumny od zENSORów. One są również w kolorze białym. To że kolumny z tunelem można ustawiać blisko tylnej ściany a te z tunelem z tyłu nie to jakaś rozpowszechniona straszna bzdura. Jedne kolumny trzeba ustawiać dalej od tylnej ściany a inne wręcz należy przybliżać do niej ( na odpowiednią odległość ). Pylon Audio Sapphire 25 należą do kolumn z tunelem z tyłu , do ustawienia blisko tylnej ściany. Najlepiej przeczytaj tą recenzję na stronie highfidelity.pl target="_blank">http://highfidelity.pl</a>
Z DALI zENSOR byłbym ostrożny z ustawieniem zbyt bliskim ścian. W szczególności z wersją 7. To są właśnie kolumny do ustawienia raczej dalej niż bliżej od ścian.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dali zensor 7 można kupić poniżej 3 tys para trudno porównywać do nich model pylon pearl 25 icon_wink.gif . Zensor 5 jest dużo gorszy od 7. Kolumn białych jest bardzo dużo, to że w sklepie nie stoją, nie znaczy, że ich dana marka nie oferuje, wybór między tymi dwoma markami jest dziwny.


Tyle że chodziło o kolumny w kolorze białym i jednak nie wszystkie modele kolumn są dostępne w takim kolorze. Do tego okazało się że trzeba je ustawić blisko tylnej ściany, a pogląd że decyduje o tym położenie tuneli BR , kompletnie niema tu sensu. Sam chyba przyznasz Jacku że zENSORów 5 i tym bardziej 7 nie można ustawiać przy tylnej ścianie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku Dali słuchałem, ale nie stawiałem uparcie przy ścianie icon_wink.gif A białe 7 są. Co do tylnego br to faktycznie nie ma co demonizować to zależy od charakteru kolumny, te o bardziej dynamicznym stylu grania mocno "dmuchają" inne mniej, zawsze br można zatkać dołączoną wkładką, co wychodzi zwykle w pokojach średniej wielkości na dobre. U mnie zaskakująco i nieproporcjonalnie mocno promieniują tylnym br kolumny podstawkowe, względem inaczej zaprojektowanych, a większych podłogowych.
Białych kolumn jest sporo Canton gle 476, Magnata quantum 675, Monitor audio RX6, Wharfedale Diamond 230, Pylon saphire 25, że tylko z tych popularnych, a już to jak dmucha i jak to wpływa końcowo na dźwięk, każdy musi zbadać i ocenić sam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny jakie by nie były nie zagrają dobrze blisko ścian i tyle. Takie są prawa akustyki i tego nie obejdziesz.
http://waldemar.katowice.pl/audio1.htm
Poza tym nie wierzę, że nie da się odsunąć kolumn przynajmniej na kilkadziesiąt cm od ścian. No, chyba, że masz pomieszczenie 10 m2 albo mniejsze, ale wówczas kupujesz monitorki i ... je także starasz się odsunąć od ścian. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twoich poszukiwań wzmacniacza z wejściem phono to znalazłem temat forumowicza o Pylonach saphire 25 zestawił go z Pioneerem A30 http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...udio+Sapphire25 Basu w tym mariażu było, jak opisał, sporo (choć to subiektywna ocena) . Bo sumie Pioneer A30 jest raczej neutralny (poczytaj), a w każdym razie nie faworyzuje i na siłę na siłę niskich tonów, a jednak.
Będziesz miał pewno jakaś skalę odniesienia podpinając najpierw te Saphire 25 do niezbyt mocnego amplitunera kina domowego, dodatkowo marki która bardziej stawia na przejrzystość, niż basowe łupniecie. Wtedy będzie czas na dalsze wnioski i kroki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ale jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia - czy jeżeli podłącze amplitunet AV do wejścia końcówki mocy w stereo + podłączę gramofon do wejścia Phono we wzmacniaczy stereo, to czy z gramofonu będzie można korzystać? Czy nie jest tak, że jak rozłączę połączenie przedwzmacniacza z końcówką to nastąpi cisza?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...