Skocz do zawartości

Rozszerzenie KD o Stereo


chelek

Recommended Posts

Wszystko tu zależy od budowy samego wzmacniacza stereo. W jednych końcówka mocy jest połączona z przedwzmacniaczem zworami i ich rozłączenie powoduje że działają one osobno. Wtedy co najwyżej wyjście z preampa możemy podłączyć pod wejście liniowe amplitunera. Są jednak wzmacniacze gdzie takie połączenie zworami na zewnątrz jest opcjonalne. Wtedy jeśli wyjmiemy zwory mamy opcję połączenia wewnątrz i decydujemy o tym z panela przedniego. Bywa że wzmacniacz posiada jedynie wyjście pre-out lub samo wejście na końcówkę mocy. W przypadku wzmacniaczy bez wejścia na końcówkę mocy podłączamy amplituner av pod jedno z wejść liniowych. Musimy pamiętać wtedy o tym że poziom głośności na potencjometrze wzmacniacza musimy zapamiętać i zawsze ustawiać taki sam przy podłączeniu av. Jakość wyjść pre-out amplitunerów av jest na poziomie wyjść dźwięku z urządzeń av. Nie jest to sytuacja zbyt komfortowa. Najlepiej gdy mamy możliwość uruchamiania wejścia na końcówkę mocy z poziomu wzmacniacza stereo. Wtedy możemy używać go jak zwykły wzmacniacz stereo z urządzeniami do niego podłączonymi bezpośrednio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ok, chyba już wszystko rozumiem.
Ale jeśli zrezygnowałbym z podłączania gramofonu do wzmacniacza, to tez sam efekt jak powyższe wzmacniacze dałby mi zakup samej końcówki mocy tak? Może wtedy to lepsze rozwiązanie, skoro i tak nie wykorzystywałbym przedwzmacniacza we wzmacniaczu stereo (wszystko przechodziłoby przez amp AV)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
To odkopuję temat, bo zbliżam się do przypływu gotówki:) Wszystkie moje wymagania na tę chwilę spełnia wzmacniacz Pioneer a-70 (wejście gramofonowe, na końcówkę mocy, dodatkowo DAC). I teraz pytanie - czy te Canton CHRONO 509DC z nim zagrają? Czy trzeba innych poszukać? Ewentualnie tańsza wersja wzmaka a-50 bez DAC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer A70 z dackiem nie słuchałem, czy jest wart tej ceny, nie wiem.
Natomiast co do połączenia Pioneera A50 z Canton Chrono 509 byłbym ostrożny, tzn koniecznie posłuchaj przed kupnem. Pionka A50 i Canton chrono razem nie słuchałem, osobno tak, jednak wydaje mi się że razem mogą stworzyć duet analityczny, nieco konturowy i zimny w średnicy. Jak ktoś tak lubi, to czemu nie ? Pioneer a50 pracujący w klasie D, nie zrobił na mnie wrażenia, nieco nijakie brzmienie, moc też nie poraża.
Popytaj o Canton chrono w sklepach Denon bo może mają jeszcze wyprzedaże (były atrakcyjne).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, z tym przełączaniem z pilota to rzeczywiście pewien problem. Był niedawno na forum temat i tam była mowa o takich wzmaciaczach.
Ale nie pamiętam ani wątku ani wzmacniaczy. Może ktoś z kolegów pomoże?

Jeśli nie, to rzeczywiście trzeba by posłuchać jak Pioneer zagra z Twoimi kolumnami. Kupowanie w ciemno odradzam, bo jeśli się nie zgrają, to będziesz musiał coś odsprzedać. A nowe jak wiesz sprzedaje się z dużą stratą, w przeciwieństwie do dobrych, używanych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No to znalazłem jeszcze ze stajni Denona - modele 1500AE, 1510AE, 1520AE... Co o nich myślicie i czy jest pomiędzy nimi duża różnica w brzmieniu?


Wzmacniacze te można pomylić ze względu na duże zewnętrzne podobieństwo i ich spore podobieństwo w ogólnej budowie. Nie brzmią jednak jednakowo. 1500AE Brzmiał dość miękkim basem , któremu towarzyszyły przyjemne , lecz dość lampowe wysokie tony. To dobry wzmacniacz lecz postawiony na przyjemność słuchania na nim muzyki bez nadmiernego zmęczenia. Kolejne jego wersje brzmiały bardziej twardo na basie i z większa ilością detalu. Ich brzmienie stawało się bardziej ofensywne. Dlatego przed zakupem warto je posłuchać na sprzęcie z którym będą grały.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie do tych Cantonów chrono lepiej ( pojęcie względne) pasowałby Denon 1510/1520 , niż Pioneer A70. Jak wspomniałem pozostawiając indywidualne gusta i kwestie brzmieniowe, Denon ma jednak lepszą wydajność(dwa trafa), ale jednak te Cantony małe nie są.
Co do wersji 1500 MobyDick już wspomniał, dodam że kolejna nowsza wersja pma1510 ma kilka modyfikacji ( z modelu 2010) i brzmi nieco bardziej twardo, bas jest mocny i b.dobry, a w górze ciut dokładniej, natomiast (ponoć) 1520 znów nieco delikatniej ( razem nie słuchałem).
Jak ważne jest dla Ciebie wejście optyczne o którym wspominałeś w przypadku Pioneera A70 nie wiem, jednak jeśli tak, to chyba warto posłuchać np. Marantza pm7005 ( http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniac...-marantz-pm7005 ), oczywiście zostaje też kwestia gustu i zgrania ze stylem cantonów chrono ( jednak jak dla mnie powinno być lepiej niż z Pionkiem A70), sam model 7005 to przemyślana konstrukcja i dobrze wyposażona .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 3 Denony 1500, 1510 i 1520 ( wszystkie AE ) to naprawdę ciekawe i dobre wzmacniacze i warto posłuchać ich z kolumnami jakie rozważałeś. To że 1500 brzmi inaczej nie znaczy że jest zły lub zamulony. Po prostu jest inny i wielu osobom właśnie taki dźwięk będzie odpowiadać. Moim zdaniem to znacznie ciekawsza alternatywa od NADów za którymi nie przepadam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chelek, bój się Ty kogo icon_rolleyes.gif jak pragnę zdrowia icon_idea.gif
Za 4300, to możesz mieć taki wzmacniacz z drugiej ręki plus osobny DAC, że te wszystkie ww, wynalazki ze wstydu powyskakują przez okno.
Zastanawiam się, czy zależy Ci na dobrym dźwięku, czy też na gadżeciarskim wzmacniaczu/amplitunerze?
No ale może ma tylko "zajebiście" wyglądać i być "nowoczesne". W takim razie przepraszam icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle zależy mi na wyglądzie co na funkcjonalności i oczywiście dobrym dzwieku. Mam ograniczona ilosc miejsca w szafce rtv wiec staram sie miec wszystko co potrzebuje w jednym. Dlatego myslalem o czyms z wbudowanym DAC. A ze mam Blu-ray, z kompa tez leci muzyka... Wiec dobry DAC sie przyda. No i do tego tak jak pisałem wejście Phono i wejście na końcówkę mocy (przełączane z panelu przedniego lub pilota)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...