Skocz do zawartości

Soundbar czy zestaw 5.1 pokój 26-28m2 do 2000zł


kamilq777

Recommended Posts

Witam. Potrzebuje pomocy w zakupie sprzętu audio do telewizora( poki co 46") dla moich rodziców. Pierwszą opcją był soundbar, ale przeczytałem w jednym artykule że soundbar'y dobre są do pomieszczeń do ok. 15m2, a do większych pomieszczeń lepiej kino domowe.
W moim przypadku pokój ma około 26-28m2.
Wygląda mniej więcej tak:

(SCHODY ŚĄ ZABUDOWANE)



Jeżeli soundbar w podanym budżecie zda egzamin w takim ustawieniu i takiej odległości jaka jest miedzy sofą a TV wtedy kino odpada.
Gdyby musiał być zestaw kina to żeby przednie kolumny nie były szerokie. Mają byc wąskie i czarne, satelitki jak będą bezprzewodowe i najlepiej małe, do powieszenia na ściane. Byłyby nad sofą.
Nie chce przekraczać budżetu 2000zł.
Rodzice nie są zbyt wymagający,jeżeli chodzi o audio, jednak ja chce żeby nie kupili najtańszego badziewia.
Cały czas szukam, jak znajde coś to napisze i poczekam na wasze opinie.
Będę wdzięczny za pomoc.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Soundbar to chwilowa moda która minie gry ludzie przestaną być nastawieni na wygląd.

Jesli musi to być system mały i tylko frontowy to zrobisz dużo lepiej kupiąc mini wierze. Np Denon 39, Czy Yamaha RS 300 + Magnat Quantum 673.

Jeśli jednak efekt kina efektów jest porządany. Wówczas Denon X520 + Eltax Cinema, lub podłogówki z tej samej fabryki.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem na spokojnie wszystkie Twoje propozycje, ale niestety mam obawy ze przez długość pokoju dzwięk może sie trochę zgubić. Na pewno odpada Eltax Cinema 5.1, przy zestawie kina chciałbym żeby fronty były duże, po drugie za dużo kabli.
Mini wieża, czy też Magnaty są bardzo ciekawe, ale nie wiem jak da to rade w tym pomieszczeniu. Oglądałem kilka odsłuchów na YT, brzmią naprawie bardzo dobrze, ale za każdym razem odległość jest mniejsza.

Poza tym, czy w ogóle jest sens zakupu kina? Rodzicom nie jest to potrzebne. Głównie chodzi o wyraźny i czysty dźwięk przy normalnym oglądaniu TV. Dodam, że głośniki w 95% będą służyły do codziennej telewizji.

Wciąż nie chce skreślać soundbara. Ja osobiście dałbym tam zestaw stereo. mam w domu JBL E80 ale rodzice nie chcą tam kolumn, a coś mniejszego.

EDIT.
Po rozmowie rodzicami, pokazaniu im propozycji niestety nie przypada im to do gustu.
Ostatecznie podjałem, że poszukam za wszelką cene soundbara. Znalazłem kilka ciekawych recenzji opisujących w bardzo jasny sposób charakterystykę danego urządzenia. Po na myśle wybrałem takie modele:
- Yamaha YSP-1400 ( zastanawia mnie tu tylko jak poradzi sobie bas, ale w recenzji wyczytałem, że zalecane są pokoje rozmiaru 3-7 x 7-3m, minusem jest brak HDMI)
- BOSTON ACOUSTICS TVee Model 26 (nie do końca leży mi wizualnie ale nie to jest najważniejsze)
- LG NB4530A
Póki co wybieram te, ale wciąż będe szukać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...