Skocz do zawartości

Denon dcd 720 vs Denon Dnp 720 vs Pioneer N30


Xylo

Recommended Posts

Witam. Czy ktos z obecnych forumowiczów miał kontakt z ktoryms z powyzszych urzadzen? Chodzi mi przede wszystkim o odtwarzanie plikow mp3 (w dobrej jakosci ) z pendrive'a . Czy jakosc na "wylocie" z Denona Dcd 720 jest podobna jaka uzyskamy do Denona Dnp 720 lub Pioneer N 30 uzywajac przykladowo takiego samego skompresowanego pliku? Chodzi mi tylko o odtwarzanie mp3.

Czy posiadacze Denona Dcd 720 moga napisac czy jest wielka roznica puszczajac jakis utwor z cd i tego samego utworu przerobionego w jak najlepszej jakosci mp3 z pena po usb?


Ciekawi mnie to bardzo poniewaz mam Dcd 720 , jednak z zepsutym usb (dostalem takiego w spadku;) i bardzo mi sie podoba jak gra z cd i jestem ciekawy jakosci po usb z mp3

Dziekuje z gory za podpowiedzi icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem taki test na kilku dobrze zrealizowanych płytach cd, aby wyłapać niuanse cd vs mp3.320 kb/sek.na dcd720. Zresztą mam sporo tak zripowanych ulubionych płyt, aby nie musieć wstawać z sofy. Różnica jest, jednak od razu trzeba dodać że dotyczy niuansów, czasem ciężkich do wyłapania na przeciętnym nagranym materiale,( jakiś popularny pop) lub kiedy nie wsłuchujemy się z zacięciem.
Wiadomo, skraje i zakresy pasma nie są obcięte, kompresja mp3 dotyczy bardziej środka zakresu i czasami można wyłapać nieco inna głębię, pewną minimalnie ściśniętą przestrzeń w nagraniu, ale to w skali minimalnej. Piszę tu o jakości 320kb/sek., bo przy 128kb/sek różnica jest bardziej namacalna. Myślę że dobrze to świadczy o wewnętrznym przetworniku w 720.
Trzeba też zaznaczyć że warto samemu zripować oryginał, porównywanie na czymś nielegalnie ściągniętym z sieci nie ma sensu i może być nie miarodajna, bo może się zdarzyć że ktoś przerobił sobie mp3 64kb/sek na 320sek/kb, a więc gra to nadal w jakości 64;)
Plusem urządzeń sieciowych typu N50, dnp 720 jest możliwość odtwarzania flac, jest to niewątpliwie plus, ale jak ma się całość systemu złożoną z głową, bo samo odtwarzanie plików flac jak ma się kolumny pokroju Altonów, czy innych wrzuconych gdzieś po rogach pokoju, to flac nic in plus nie wniesie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek75 Dzieki wielkie za wyczerpujaca odpowiedz.

A jakiego pena moge maksymalnie podpiac pod usb w Denonie Dcd 720? 32 gb , 64 gd?
Czytalem ze dyskow ponoc nie czyta?


Sandflyer Dzieki za info, wlasnie o to mi chodzi ze chce z Pena puszczac a z Cd tylko oryginalne Cd aby go nie zajezdzac icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uściślić - mówimy o odtwarzaczu Denon DCD-720AE?

http://www.denon.pl/pl/product/hificompone...layers/dcd720ae

Jak najbardziej odtwarza płyty data CD z zapisanymi na nich plikami mp3.

Instrukcja (ang.) tu (str. 9 - płyty, str. 11 - pamięci USB):
www.denon.co.uk/uk/product/hificomponents/sacdcdplayers/dcd720ae?FileName=DCD-720AE_520AEE2_ENG_CD-ROM_v1.pdf

Jedyny warunek, to że pendrive lub dysk musi być sformatowany w FAT16 lub FAT32. O maksymalnej objętości nie ma mowy. W przypadku twardych dysków należy tylko uważać na pobór prądu do zasilania dysku.

///

Chodziło mi o to, że z płyty sprawdzisz brzmienie mp3, a potem już zadecydujesz co robić.
Wracając do Twojego drugiego pytania, elektronika D/A w DCD-720 i DNP720 / 730 jest troszkę inna.
Wybierz się do sklepu i posłuchaj obu, żeby się przekonać. Odtwarzacz sieciowy dodatkowo pozwala słuchać plików bezstratnych, a to już całkiem inna zabawa, a płyty możesz zripować do FLAC tak samo łatwo jak do mp3.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w nim pena Adata 32Gb i z masę ulubionych albumów na nim, ale pendriv 64GB też chodził. Oczywiście masz tytuły albumów i tytuły utworów, wyszukiwanie etc.
Dysk hdd napędza, ale pewnie jest na nim za dużo plików-kilkadziesiąt tys. zdjęć i nie widzi już katalogów z muzyką, albo kwestia formatów, nie wnikam bo nie używam i nie potrzebuję takowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Żeby uściślić - mówimy o odtwarzaczu Denon DCD-720AE?

http://www.denon.pl/pl/product/hificompone...layers/dcd720ae

Jak najbardziej odtwarza płyty data CD z zapisanymi na nich plikami mp3.




Tak , mowimy o tym odtwarzaczu:) Ja wiem ,ze plyty cd z mp3 tez czyta, mi chodzilo o to tylko czy mp3 po usb nie idzie jakims "innym torem " (czyt. nie przez dac w odtwarzaczu )w porownaniu do samego Cd, ale jak widac nie icon_smile.gif A zalezy mi na usb bo wlasnie z niego chce puszczac mp3 podpinajac pena a odtwarzacz cd bym wykorzystal do oryginalnych audio Cd icon_smile.gif

Co do odtwarzaczy strumieniowych na samych ich wlasciwosciach typu wifi, "muzyka po sieci", radio mi nie zalezy, Denon Dnp 720 jest juz malo dostepny i slyszalem / czytalem ze kiepsko sobie radzi z plikami flac , bo ponoc troszke sie dlawi , za maly bufor, natomiast na Dnp 730 mnie nie stac obecnie. Znowu o Pioneer N 30 wyczytalem , ze troche w brzmieniu jest kiepskawy.

No ale coz to tylko wiadomosci postronne. Masz racje trzeba samemu odsluchac.
Jednak przemawia do mnie ten Denon dcd 720 , poniewaz ma cd i mp3 po usb i chyba na niego sie wlasnie zdecyduje.

Mam sporo utworow mp3 w bardzo dobrej jakosci, natomiast flacow nie zawiele stad nacisk glowny na mp3 icon_smile.gif

Obecnie mam podpietego budzetowego blu raya Samsunga pod wzmacniacz i tak odtwarzam mp3. Jakosc moze nie jest jakas zla, gra calkiem znosnie, ale wiadomo , ze chcialo by sie lepiej, no i nie chce tv odpalac i wykonywac tej calej procedury aby odtworzyc dzwiek. Wiem , ze moglbym dokupic osobnego dac'a i podpiac pod blu raya, ale tu znowu koszt tez niemaly wiec mysle ze taki denon w zupelnosci by mi wystarczyl icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze sie dlawi z plikami hi-res przeczytalem na w testach tego urzadzenia. Jak pozniej dodalem , to sa informacje postronne, sam nie slyszalem wiec nie wiem icon_smile.gif

No wlasnie sie zastanawiam czy nie oddac swojego Denona do serwisu w celu naprawy.Druga sprawa, ze mam kupca na niego , wiec bym dolozyl troche i kupil ten sam model tylko nowy na gwarancji. Ale z drugiej strony ten Dnp 720 tez intryguje, zawsze cos nowego;) nowy klocek. Jak rozumiem masz to urzadzenie. Czy jak podlaczysz np pena pod usb to szybko zmienia katalogi z utworami czy potrafi sie zamulic ? Jak sam dzwiek z niego oceniasz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam icon_smile.gif
Rozważałem kupno, wkrótce pojawił się DNP-730, a ja w końcu kupiłem inny sprzęt. DNP-720 słuchałem w salonie na sprzęcie w miarę podobnym do mojego. Grał całkiem przyjemnie (pliki FLAC i mp3). Nie potrafię jednak powiedzieć jak on się ma brzmieniowo do DCD 720. No i nie wiem jakie masz oczekiwania brzmieniowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...