Skocz do zawartości

pierwsze stereo


muzykant

Recommended Posts

Witam
Zawsze chciałem posiadać "poważniejszy" zestaw stereo. Na chwilę obecną nie posiadam żadnych komponentów więc potrzebuję kolumny, wzmacniacz/amplituner. Nie posiadam kolekcji płyt cd więc głównym źródłem byłby pendrive i mp3/flac. Muzyka od rocka poprzez pop, elektroniczna. Domyślam się, że takie zróżnicowane gusta muzyczne nie sprzyjają w doborze sprzętu. Raczej interesuje mnie dobra średnica i dół bez męczącej, zbytnio podkreślonej góry. Pomieszczenie odsłuchowe 5x3m niezbyt umeblowane ( kolumny stałyby na krótszym boku z opcją odsunięcia od ściany) . Budżet ok 3000 zł nie z gumy ale ... Co będzie lepsze kolumny podstawkowe( MA Bx2, b&w 602 s3 trochę używanych jest na allegro, może coś większego MA bronze2, Dali zensor 3,) może nie duże podłogówki pylon pearl 25, Ma Bx5. Czy przy takim budżecie lepiej narazie kupić ampli z usb obsługujący powyższe formaty czy wzmacniacz i ... Zdaję sobie sprawę, że hi-endu z tego nie będzie ale chociaż namiastka. Dziękuję za ewentualne propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budżecie 3 kzł. można kupić niezły nowy zestaw albo dużo lepszy używany.
Na ile lepszy zapytasz? Jak dla mnie znacząco.
Możesz wybrać system bardziej nowoczesny z gadżetami albo po prostu lepiej grający.
Jak w piosence Martyny Jakubowicz: " albo cacy albo lili" icon_mrgreen.gif
Ja wybrałbym dwie kolumny plus wzmacniacz i DAC do wspomagania odtwarzania plików Flac. Mp3 sobie daruj, to byle co.

Jeśli jakość dźwięku jest dla Ciebie najważniejsza, to daj znać a pomogę Ci wybrać system w tym budżecie jak najlepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby odpowiedziałeś, ale tak naprawdę nie wyraziłeś swojego stanowiska.
Napisz co chcesz osiągnąć, na czym Ci zależy. Za mało napisałeś.
Jeśli Ty olejesz, to się nie dziw, że ja podobnie podejdę do Twojego tematu.
Poczytaj inne wątki, zobacz o co ludzie pytają, co chcą wiedzieć doświadczeni forumowicze, co jest ważne.
Możesz napisać o co Ci chodzi (szerzej) i wówczas otrzymać odpowiedź albo strzelić focha (co się zdarza) a wówczas strzelisz sobie w kolano. icon_mrgreen.gif
Twój wybór, ja tu nie zarabiam, tylko pomagam potrzebującym, ale jak ktoś ma mnie w ... to ja daleko nie odbiegam. icon_biggrin.gif Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...