Skocz do zawartości

2.0? coś do kina i muzyki


dlez-lbn

Recommended Posts

Witam, to mój pierwszy post. Wprowadziłem się do pierwszego mieszkania i planuję zamiast tv kupić ekran i rzutnik do oglądania filmów (telewizji nie oglądam w ogóle). Skoro będę miał olbrzymi obraz w dobrej jakości, głupio by było mieć słaby dźwięk icon_smile.gif Niestety, wydałem już tyle kasy w tym roku i tyle jeszcze wydam, że nie mogę sobie pozwolić na naprawdę dobry sprzęt. Nie zależy mi też na dźwięku dookolnym, stereo spokojnie wystarczy, więc myślę raczej o 2.0. Oczywiście jeśli to głupi pomysł i taniej/lepiej wyjdzie mi 2.1 albo 5.1 to słucham icon_smile.gif Chociaż z 5.1 miałbym problem z położeniem kabli.

Zestaw właściwie będzie użytkowany 50/50 do muzyki i filmów, słucham głównie rapu, ale też trash metalu, elektroniki, reggae, bluesa - szerokie spektrum. Nie mam właściwie żadnego gustu, większość życia używałem głośników wbudowanych do laptopa... Najwyższe doznania muzyczne zapewniły mi do tej pory moje słuchawki Sennheiser HD202II, także nie potrzebuję sprzętu o jakości audiofilskiej. Mieszkam w bloku i nie mam zamiaru katować sąsiadów głośnością. Mam niewielkie wymagania i nadzieję, że w związku z tym uda mi się zamknąć w 1000 złotych ze wzmacniaczem stereo i kolumnami. Jeśli mi dobrze doradzicie, to mogą być używane icon_smile.gif

Źródłem dźwięku i obrazu będzie laptop (ew przy samej muzyce telefon). Byłoby super, gdyby dało się przynajmniej do słuchania muzyki wykorzystać łączność bezprzewodową, natomiast juz do oglądania filmów mógłbym spokojnie stawiać kompa na komodzie i podłączać kablami do wzmacniacza (i rzutnika, ale nie o tym temat).

Proszę o pomoc w wyborze sprzętu. Załączam plan pokoju. Przy okazji pytanie, czy stół i krzesła stojące między kanapą a kolumnami będą zakłócać w znaczący sposób odsłuch? Czy ustawienie stołu pod ścianą albo po środku między kolumnami pomoże? Pozdrawiam.

DSC01446.jpg


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie post pod postem, ale raz że czuję się troszkę olany icon_smile.gif A dwa że znalazłem coś na allegro i chciałem spytać, czy byłoby to dla mnie dobre?
http://allegro.pl/kolumny-b-w-dm601-wzmacn...5877487630.html

Dla potomności: kolumny B&W DM601 + wzmacniacz SONY TA-FE700R, o tego dwa uchwyty do mocowania na ścianie i 7m kabla za 1050pln (grudzień 2015, zestaw ma około 15 lat)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, no to chyba się skuszę icon_smile.gif osłony pewnie i tak bym zdjął. Znalazłem taki adapter HAMA 00053174 http://allegro.pl/hama-adapter-hi-fi-bluet...5880508422.html
Czy te kolumny ustawić tak jak na moim rysunku, czy podwiesić na uchwytach? Gdzieś czytałem, że nie powinny stać blisko ścian, no ale na pewno było by wygodnie wykorzystać uchwyty z zestawu...
Czy warto dokupić jeszcze DAC?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie przewodowe z DAC-iem powinno zapewnić dźwięk lepszej jakości niż transmisja poprzez bluetooth.
Transmisja bezprzewodowa to głównie wygoda. Jednak nie jest tak źle ( szczególnie jeśli nie korzystamy w danej chwili z bluetooth do innych celów ) . Sądzę że warto zainteresować się adapterem Motorola Moto Stream . Zapewnia naprawdę dobra jakość dźwięku i duża łatwość w podłączaniu na zmianę kilku urządzeń.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem icon_smile.gif Gra super, jestem bardzo zadowolony, polecam kolumny jak i wzmak wszystkim o podobnych wymaganiach do moich.

Adapter Motoroli jest bardzo wygodny w użytku i niesamowicie ładnie wygląda, łączy się z telefonami bez problemu, ale mam kłopoty kiedy chcę podłączyć laptopa.
1. Za każdym razem muszę usuwać urządzenie i parować je z lapkiem na nowo, inaczej komputer widzi Motorolę i pokazuje, że podaje na nią dźwięk, ale w głośnikach cisza.
2. Jak już uda mi się puścić stream z kompa, to słuchać jakies delikatne cykanie i pierdzenie na kolumnach. Przestraszyłem się, że coś się zepsuło w sprzęcie, ale nie - te same piosenki z tego samego źródła (yt, mp3) odtwarzane też przez Motorolę, ale z telefonu, brzmią dobrze.

Dodam, że update windowsa 7 zrobiłem wczoraj i ściągnąłem sterowniki aktualne. Jakieś rozwiązanie? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem musi chyba tkwić w oprogramowaniu lub ewentualnie w samym bt w komputerze. U mnie takiego problemu z komputerem niema.. Problem tylko stwarza użycie myszki bt w trakcie odtwarzania muzyki. Wtedy słychać silne zakłócenia podczas ruchów myszy. Ostatecznie może to rozwiązać wyłączenie wbudowanego bt z laptopa i zastąpienie go adapterem USB-bluetooth . Problemem mogą być ustawienia audio kiedy źródłem dźwięku jest bluetooth.
Na pewno Słuchawki Moto Stream Stereo musi być urządzeniem domyślnym do odtwarzania. Często po prostu trzeba zrestartować komputer.

Ta Motorola Moto Stream na zdjęciach robi wrażenie budzące wątpliwości. Można przypuszczać że to jakieś odpustowe badziewie świecące bez sensu na kolorowo. Faktycznie wygląda to naprawdę dobrze. Wszystko jest dobrze spasowane i wykonane z dobrych jakościowo tworzyw. To jak świeci ma sens i nie jest pstrokate. Nawet kabelki są zrobione z tworzywa przypominającego gumę. Zasilacz to nieźle zrobiona ładowarka do telefonów z stałym przewodem zakończonym wtyczką microUSB. Szkoda tylko że jej wtyk wysokiego napięcia fabrycznie nie jest przygotowany do standardu jaki używamy w naszej części europy i trzeba korzystać z przejściówki. Sama transmisja dźwięku bluetooth niesie ograniczenia. Nie za wiele informuje o tym jaki rodzaj transmisji ma ten gadget. Sądzę że udaje się nim odebrać aptX bo z niektórych uradzeń jakość dźwięku wydaje się być wyraźnie lepsza przy tym samym pliku źródłowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w lapku nie mam bt, korzystam z adaptera. Spróbuję pożyczyć od kogoś inny adapter i coś pokombinować. Też nie sądzę żeby to był problem z Motorolą, bo tak jak mówiłem ze smartfonami działa idealnie.
W ogóle polecam ten sprzęcik, jest bardzo prosty w obsłudze, utraty jakości dźwięku ja (moim niewprawnym uchem) nie słyszę żadnej. Wygląda odpustowo może na zdjęciu, na półce prezentuje się wręcz fascynująco icon_smile.gif Wszyscy którzy zobaczą, zwracają uwagę że bardzo to to ładne.
Dzięki za pomoc i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle nie łącze tym adapterem PCta do sprzętu . Zauważyłem że po obudzeniu z hibernacji nie było dźwięku ta drogą ( nic nie zmieniałem w ustawieniach i wszystko pozostało tak jak powinno być ). Wystarczyło jednak zamknąć program którym odtwarzałem i go otworzyć ponownie . Wszystko wróciło do normy. \może problem tkwi gdzieś w programie. Był podłączony PC-t i telefon. Uruchamianie dźwięku z drugiego urządzenia wstrzymuje dźwięk z poprzedniego. Samo to może prowadzić do jakichś konfliktów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...