Skocz do zawartości

2.0+amplituner pod SMART TV na 12m2 ~4500zl


0les

Recommended Posts

Witam drodzy forumowicze.

Chciałbym zakupić sprzęt muzyczny i podłączyć do SMART TV (Samsung UE48JU7000 - 4k) w moim małym pokoju 3x4.
Z uwagi na to, że pokój jest małych rozmariów oraz nie posiadam sceny (mało wolnej przestrzenii) zdecyduję się na:
2.0 + Amplituner (w późniejszym okresie subwoofer, ew. blueray)
Moje preferencje: Muzyka 75%, Film 25%
Preferencje muzyczne: Rap, Electro, Minimal, Funky

Na Amplituner mogę przeznaczyć 2200-2500zł.Jestem w stanie nadwyrężyć budżet do 3k jeśli sprzęt bedzie o wiele lepszy. Lecz jeśli w moim pokoju taki amplituner nie wykorzysta mozliwosci moge kupic cos tanszego. moje propozycje:
DENON AVR-X2100W
DENON AVR-X2200W
YAMAHA RX-V679
YAMAHA RX-V779

Jeśli chodzi o kolumny chciałbym żeby było podłogowe ale nie wiem czy nie mam za mało miejsca i lepiej wypadły by tu monitory. Co do nich nie mam za bardzo pojęcia jakie wybrac. Na kolumny moge przeznaczyc 1500-2000zł. Dodam szkic obrazujący mój pokój mam nadzieje że ułatwi wam to w pomocy doboru głośników. Ktos zaproponowal mi Monitory Audio MR 2 ale nie wiem czy nie zainwestowac w cos drozszego:




Nadmienie jeszcze ze amplituner jest tu najawzniejszym zakupem i nie chce na nim "oszczędzać". W przyszłości jest mozliwosc rozbudowy do 5.1.

Z góry dziękuje za pomoc Audiofile ! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro planujesz dwie kolumny i słuchasz muzykę to nie ma co kupować amplitunera kinowego, zdecydowanie lepszą jakość brzmienia i kontrole nad kolumnami da sprzęt stereo.
Model mr2 to przeciętne kolumny podstawkowe, za 300-500 zl więcej można mieć dużo lepsze kolumny podstawkowe;) W takim metrażu i niestety ustawieniu kolumny podłogowe to porażka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując kupie Amplituner Stereo, mysle nad:
Yamaha RN-500
Harman Kardon HK 3770.
(moze jeszcze jakies propozycje?)
Na głośniki moge wydać jeszcze 1500-2000zł, a odtwarzacz blue-ray kupie osobno. Jakie monitory mozecie mi polecić. (kiedys dokupie sub'a)
Jestem tylko ciekawy jak dziala opcja poprawiania obrazu 4k w niektorych amplitunerach lecz zaden amplituner stereo tego nie posiada, jedynie 5.1/7.1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz funkcje bezprzewodowe to są też modele typu RN602, Onkyo tx 8150 i parę innych .
Co do monitorów to zależy jakie brzmienie lubisz, każdy gra nieco inaczej, ja wybrałbym coś cieplej i masywniej grającego do tej Yamahy, a jakie są Twoje propozycje ?

Czy sub będzie potrzebny, pewnie nie, dziwne że z góry zakładasz .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery stereo to zazwyczaj sprzęt pozbawiony sekcji video i obrazem się nie zajmują w ogóle. Nie znaczy to że nie można go połączyć z telewizorem. Skalowanie obrazu zazwyczaj najlepiej jest przeprowadzać na samym końcu, czyli w TV. Może się ono odbywać wcześniej np. w blurayu który możesz podłączyć bezpośrednio do TV poprzez hdmi. TV i bluray możesz również podłączyć ich wyjściami cyfrowymi audio do amplitunera. Za amplitunerem wielokanałowym kina domowego może przemawiać możliwość ich dopasowania do akustyki pomieszczenia w trudniejszych warunkach i możliwość lepszego opanowania szczególnie basu z subwoofera. Przy np. YAMAHA RX-V779 masz możliwość podłączenia wzmacniacza stereo do jego wyjść pre-out i przez to ewentualnej dalszej poprawy dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory udane i dobrze grające z solidną podstawą niskich tonów i dynamiki. W tej cenie jest też kilka innych, te są dobre, (choć obiektywnie niewielkie) . Zależy czego oczekujesz, bo nie napisałeś jakie brzmienie lubisz, więc ciężko precyzyjnie doradzić ... icon_rolleyes.gif
Amplituner kinowy, jak amplituner, służy do przetwarzania obrazu i dźwięku w filmie, jest dobrze wyposażony, dość neutralny i mocny co może być plusem kiedy przełączysz w tryb stereo do słuchania muzyki.
Największym problemem będzie patrząc na obrazek pokoju bardzo słaba przestrzeń w muzyce, oraz wymieszanie z podbiciem basu ( bo 1.wszystko stoi w rogu/wnęce, 2. blisko tylnej ściany 3. blisko siebie ) to bardzo znacząco ograniczy to co można uzyskać przy poprawnym ustawieniu, dobrze że planujesz chyba stojaki dla tych kolumn (tak to przynajmniej na rysunku to wygląda).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...