Skocz do zawartości

Yamaha A-S301 lub Technisc SU-V45A i głośniki z MM


D-Art

Recommended Posts

Witam!

Stoją przede mną 2 wzmaki: Yamaha A-S301 (który może kupię) i stary ale jary Technics SU-V45A, który miał się spalić, ale okazało się, że to jednak kolumny się zjarały.
Zatem muszę coś wreszcie zakupić, bo już mi uszy wyschły.
Tak się składa z kilku względów, że sklepem musi być MM.

Dlatego mam do wyboru w cenie do 1500 zł takie kolumny:
- JBL Studio 280,
- KLIPSCH Reference R-26F,
- CANTON GLE 476,
- CANTON GLE 496,
- YAMAHA NS-777,
- WHARFEDALE Diamond 240,
- ELAC FS 77,
- ELAC FS 68.2,
- QUADRAL Shogun X,
- MAGNAT Quantum 677.

link: https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino...r%5Bmax%5D=1600

Trochę tego jest.
Co najlepiej zestawić z Yamahą, a co z Technicsem?

Dysponuję pomieszczeniem około 25 m2, słucham różnych wykonawców, ale w kolejności mniej więcej: Depeche Mode, Kraftwerk, Alphaville, Pink Floyd, The Doors, Led Zeppelin, J.M. Jarre, Mike Oldfield, Sting, Yes, ale czasami też organową muzykę J.S. Bacha, Orffa, Ravela, itp. itd.

Z góry dzięki za podpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że mam uszkodzony wzmacniacz (TechnicsSU-V45A) i wczoraj kupiłem Yamahę, bo nie było za wielkiego wyboru w MM. Podczas odpinania wzmacniacza jeszcze raz wszystko posprawdzałem i jednak okazało się, że to kolumna skonała.

Dzisiaj pojadę i spróbuję oddać Yamahę do sklepu, więc raczej na razie pozostanę przy moim starym Technicsie. Za to będę musiał kupić jakieś kolumny w MM, stąd pytanie, jakie z dostępnych tam dobrać do Technicsa.

Istnieje też możliwość, że mi nie przyjmą Yamahy z powrotem, wtedy muszę wybrać głośniki do niej.
Byłoby nieźle, gdyby mogły stanowić pewną podstawę do dalszych zmian.

Trochę kusi mnie Klipsch Reference R-26F, ale sporo dobrego czytałem o MAGNAT Quantum 677.
Oczywiście jakość dźwięku to dla mnie podstawa icon_smile.gif

Budżet mam około 1500, do wykorzystania wyłącznie w MM.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ze nie zwróciłeś uwagi że ceny kolumn w MM, są podawane za sztukę. I tak Kolumna KLIPSCH Reference R-26F kosztuje 1499 zł.
Kolumna MAGNAT Quantum 677 Schwarz kosztuje na wyprzedarzy ostatnich sztuk 1099 zł.
Nawet Kolumna MAGNAT Quantum 675 kosztuje w MM 999 zł . ( na allegro 1666 za parę )
Kolumna MAGNAT Quantum 673 Schwarz 547 zł . Za to w wersji Mocca już 799 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za sztukę? Ups... No to cóż. Muszę przewartościować moje oczekiwania.

I tak muszę zmienić tytuł wątku, bo udało mi się oddać Yamahę do sklepu.

Czyli na chwilę obecną dysponuję wzmacniaczem Technics SU-V45A, a budżet na parę kolumn podniosę do 2000 zł.

Do tej pory używałem głośników Tonsil Bolero 200, ale jedna padła. Poza tym niespecjalnie byłem z nich zadowolony, chociaż w miarę możliwości jeździłem z nimi po pokoju, usztywniłem subwoofery i dzięki temu przynajmniej bas był krótszy.

Czyli jeszcze raz:

Technics SU-V45A, 25 m2, muzyka rockowa i elektroniczna w przewadze, do 2000 zł za parę i raczej oferta MM (ze względu na ich kartę z limitem) icon_wink.gif

Byłoby dobrze, żeby te głośniki mogły dać jakąś podstawę do kolejnych zmian w przyszłości.
Lubię raczej detaliczne brzmienie, bardzo nisko schodzący, ale raczej krótki bas, nie wycofane, wyraźne soprany, dużo mikrodetali i przeszkadzajek i, na ile to możliwe w tej cenie, dobrą lokalizację źródeł dźwięku.

Link do oferty MM w tej kategorii cenowej dla ułatwienia:
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino...r%5Bmax%5D=1000

Trochę namieszałem, ale będę bardzo zobowiązany za dobre rady icon_smile.gif

Aha, a moje Bolero będę sprzedawał. Może ktoś będzie zainteresowany, bo nie chce mi się bawić w naprawianie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak, ale nie mam orientacji w tej kwestii. Dlatego szukam wiedzy u ludzi, którzy wiedzą więcej ode mnie.

Przy okazji, proszę moderatora o zamknięcie tego wątku ze względu na zmiany, które zaszły. Zacznę nowy temat, żeby nie wprowadzać nikogo w błąd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Kolumna MAGNAT Quantum 675 kosztuje w MM 999 zł . ( na allegro 1666 za parę )

Sądzę ze to były by dobre kolumny dla Twojego wzmacniacza i do twojego pokoju.
Tyle że poza MM możesz je kupić taniej nawet poza jego promocją na ostatnie sztuki. Bo bez tej promocji maja je wyjątkowo drogo.
Choć relacja jakość cena nawet przy zawyżonej cenie w stosunku do konkurencji nadal jest bardzo dobra.
To są kolumny z silnym i głębokim basem. Do tego jest to szybki i dynamiczny bas. Kolumny są detaliczne , choć wymagają wzmacniacza z lekko wyeksponowanym zakresem wysokich tonów. Najlepiej poczytaj opinii o nich i o ich starszej wersji 655.
To kolumny praktycznie identycznej jakosci z modelem 677. Tylko głośnik górny pełni funkcję taką jak 2 głośniki w 677 wokół głośnika wysokotonowego. Jedne są 3 drożne a drugie 2,5.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...