Skocz do zawartości

Tani zestaw do oceny


Bryn87

Recommended Posts

Witam!
To mój pierwszy post na forum. Mam okazję kupić za 1500 zł używany zestaw stereo składający się z amplitunera Harman/kardon AVR 3550 i kolumn JBL ES80. Będzie to mój pierwszy zesatw stereo w życiu. Co myślicie o takim zestawie? Czy będę go mógł podpiąć do nowego telewizora LCD? Ewentualnie za pomocą jakiego kabla?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harman/kardon AVR 3550 to aprzęt AV . Dlatego nie będzie żadnego problemu aby podhaczyć go do TV LCD. Jest on jednak na tyle stary że nie posiada obecnie najpopularniejszych złącz hdmi. To do jakich wejść podłączysz dźwięk TV zależy od telewizora. Do tego masz wejścia w amplitunerze digital input. Optyczne ( do podłączenia światłowodem ) lub elektryczne ( coaxial ) do podłączenia pojedynczym przewodem RCA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to kolumny są dobrze dobrane do amplitunera. Czy cena jest atrakcyjna ? Tego nie wiem. To czy się spodoba, to kwestia gustu. Ja bym pewnie szukał czegoś innego. Tyle że to nie ja go będę słuchał. Nic nie napisałeś na temat tego jak i gdzie ustawisz kolumny. Jeśli masz w TV wyjście toslink to w tym amplitunerze masz 2 takie wejścia i jedno zostanie jeszcze wolne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harman niby zgrywa się dobrze z jbl.
Jednak skoro filmy to dobrze mieć amplituner z aktualnymi kodekami i co ważne wejściami hdmi( raczej z tych mocniejszych niż takich poniżej 1500zł) no i musiałbyś mieć 5 kolumn i sub, wtedy to ma większy sens.
Jak planujesz i tak zostać przy dwu kolumnach, słuchać muzyki, lepszą jakość i moc da wzmacniacz stereo.
Ceny używanych es80 oscylują koło 1100- 1200zł, choć w ten metraż przydały by się ciut większe. Jak na pierwszy zestaw może być, jednak dobrze by było, byś posłuchał tego przed kupnem, bo ten zestaw to nie jest to okazja miesiąca.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnie tak samo jak i amplitunery tego typu o mocy ponad 100 W przy obciążonym jednym kanale.
Po prostu zwykle wzmacniacze stereo w podobnej cenie do tego amplitunera są lepsze ( jeśli chodzi o jakość dźwięku ).
Nie będziesz miał ( na ogół ) w takim wzmacniaczu wejść cyfrowych i innych rzeczy które są normalne w amplitunerze KD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...