Skocz do zawartości

Potrzebuję porady -


xymark

Recommended Posts

Posiadam amplituner Onkyo TX-NR 646 oraz kolumny Monitor Audio MR6 (5.0)
Dźwięk w kinie w pełni mnie zadowala.
Ale słucham też muzyki. Źródła to:
- pliki FLAC z pendrive podłączony do USB amplitunera
- SPOTIFY bezpośrednio z amplitunera (ma wykupiony pakiet premium i jakość ustawiona na najwyższą)
- CD z odtwarzacza Blu-Ray Sony BDP-S7200 (podłączony coaxialem do amplitunera)

Generalnie jakoś to gra, ale że by znaleźć zadowalający efekt stereo trzeba pogrzebać w opcjach ustawień dźwięku amplitunera (np. za pośrednictwem aplikacji mobilnej Onkyo) i np. do niektórych rodzajów muzyki włączyć podbicie basu albo pobawić się suwakami korektora i td.

Zastanawiam się więc czy nie inwestując w wzmacniacz jestem w stanie polepszyć jakość dźwięku np poprzez:
- dokupić DAC i pliki FLAC oraz SPOTIFY przepuszczać przez DAC na amplituner. Ale amplituner ma DACa, więc czy to coś da?
- dokupić konwerter Toslink i podłączyć Blu-ray z coaxial na wejście analogowe w amplitunerze. Czy to polepszy dźwięk stereo odtwarzanych płyt CD?
- a może dokupić np. odtwarzacz Onkyo C-N7050 który ma w sobie zarówno odtwarzacz CD jak i sieciowy. Ale czy dźwięk stereo z tego odtwarzacza CD będzie lepszy od dźwięku z blu-ray Sony BDP-S7200, a muzyka z sieci odtwarzana przez ten odtwarzacz będzie lepsza od muzyki odtwarzanej z amplitunera?
- czy jest jakiś lepszy sposób na odtwarzanie plików FLAC niże pendrive podłączony bezpośrednio do amplitunera?

A może coś innego doradzicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z tych rzeczy o których piszesz nie da nic lub pogorszy sprawę. Zmiany mogą być bardzo niewielkie.
Najwięcej dała by tu zmiana kolumn ( przynajmniej frontowych ).
Jeśli problemem jest to że musisz zmieniać ustawienia to ustaw wszystko tak jak dobrze gra pliki flac i do innych materiałów musisz się przyzwyczaić.
To że masz więcej opcji tonie jest problem. Problemem jest jeśli nie masz innej opcji niż ta w której zawsze gra nie tak.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie kupno daca tu raczej mija się z celem bo Onkyo ma własny dobry " zamienia strumień Hi-Res Audio w anologowy dźwięk o najwyższej jakości. Amplituner z łatwości odtwarza takie sygnały jak DSD do 5.6 czy FLAC 192 kHz/24-bit."
Tak samo jak kupno kolejnego odtwarzacza sieciowego Onkyo, raczej nic by nie wniosło w kwestii jakości SPOTIFY(tylko nowe połączenie kablowe dwu urządzeń) , co najwyżej może odtwarzania płyt .
Można użyć bluraya tylko jako napędu do CD i połączyć z Onkyo właśnie cyfrowo do jego wejścia DAC, ale tak chyba już masz, i tak zapewne jest lepiej niż z bluraya po cinchu.
Nie wiem jak taki amplituner i kolumny jest podatny na okablowanie głośnikowe, ale może wypożycz jak masz możliwość jakiś posrebrzany kabel głośnikowy ( Qed silver, Monkey silver, VDH clearwater) bo względem jakiegoś przypadkowego miedziaka, skoro sporo słuchasz i masz słuch, to może usłyszysz minimalną poprawę, a koszt relatywnie niewielki (bywają używane na aukcjach).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi Panowie.
Generalnie tak też myślałem, ale potrzebowałem utwierdzenia w tym przekonaniu.
A więc tak na prawdę gdybym chciał się bawić w poszukiwanie dużo lepszego dźwięku stereo, to wzmacniacz, nowe kolumny i td. Na razie jednak na to nie jestem przygotowany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...