Skocz do zawartości

sieciowe stereo


nolaan

Recommended Posts

Witam!

Szukam budżetowego zestawu do pokoju ok 17 m2, (sporo mebli). Jako źródło Spotifi, mp3/flac, CD wszystko po równo + czasem radio. Stąd moje zainteresowanie amplitunerami Yamahy r-n301 / r-n500.
Słucham głównie rock (od ballad po metal) ale też trochę klasyki a żona to wszystkiego po trochę icon_wink.gif
Preferowane brzmienie ciężko i opisać, gdyż nie jestem obeznany w temacie. Z pewnością bez ostrych wysokich tonów - jak to ktoś ujął na tym forum "krew z uszu" (bo mi żona sprzęt przez okno wyrzuci icon_twisted.gif jej to ciężko nawet znieść dźwięk skrzypiec, gdy ktoś w pokoju na nich gra). Niskie tony
fajne jak są zaznaczone (brzmienie kontrabasu czy uderzenie stopy perkusji) ale żeby nie dominowały, nie przesłaniały środka, wokal wyraźny...

Budżet na amplituner + kolumny podstawkowe zakładałem 2500zł teraz jestem w stanie go naciągnąć do tyk 3000
Pytanie jakie zestawienie brać pod uwagę?
Z często polecanych kolumn wychodzi mi:
1. Yamaha R-N500 + Magnat Quantum 673 (czy tu środek nie będzie za bardzo wycofany?)
2. Yamaha R-N301 + Dali Zensor 3
3. Yamaha R-N301 + Magnat Quantum 673 (bo może przy takim ampli to nie ma różnicy icon_wink.gif ?)
4. Jakie inne kolumny? Indiana Line note/tesi 260 są warte uwagi?

Za wszelki uwagi i rady będę wdzięczny.

P.S. Zna ktoś miejsca z przystępnymi cenami w Krakowie, gdzie można odsłuchać sprzęt z tej półki cenowej?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...