Skocz do zawartości

Opinie o Infinity SM152


pankejk

Recommended Posts

Witam
Co sądzicie na temat tych kolumn? Na polskich forach nie ma o nich zbyt wielu informacji natomiast na angielskich opinie w znacznej więkrzości są bardzo pochlebne. Miałem ostatnio okazję ich posłuchac i byłem oczarowany zwłaszcza basem który był niesamowicie soczysty i wyraźny.
Czy ktoś z was miał kontakt z tymi kolumnami? Czy cena 2500 zł na parę w idealnym stanie jest adekwatna do ich wartości czy można w tej cenie polecic coś lepszego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2,5 tys. zł zdecydowanie lepsze byłyby Infinity serii Kappa, mam na myśli Kappa 7.2i lub przy odrobinie szczęścia 8.2i (potrzebna informacja o metrażu pomieszczenia, gdzie słuchasz muzyki). W okolicach 1,5 tys. dostaniesz mniejsze Kappy 6.2i aczkolwiek i tak lepsze niż kolumny serii SM xxx. SM-y pomimo potężnych głośników niskotonowych nie schodzą tak nisko jak Kappy, a przede wszystkim ustępują innymi aspektami brzmienia. Ich atutem jest bardzo wysoka skuteczność, co pozwala je zestawiać ze wzmacniaczami o niskich mocach, jeśli jednak poszukujesz dobrego brzmienia, a nie tylko efekciarstwa, postaw na Kappy. Poza tym moim zdaniem kupno SM za 2500 zł to przepłacanie, natomiast co Ty zrobisz, to już Twoja sprawa...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim pokoju Kappy spokojnie się odnajdą. A jaki masz wzmacniacz? Bo jakbyś trafił 8.2i których ceny zazwyczaj oscylują wokół 3 tys. zł, potrzebny będzie mocny wzmacniacz, by w dość dużym pomieszczeniu wykorzystać ich pełen potencjał. Kolumn serii Reference ani Delta nigdy nie słuchałem, ale sądząc po cenach, pewnie nie jest to obiekt westchnień melomanów i audiofilów (bo z pewnoscią nie miałeś na mysli serii RS Reference??) Może wypowie się ktoś, kto te kolumny porównywał z droższymi modelami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 000 wykracza po za mój budżet. brzmieniowo spodobały mi się SM152 ale jeśli radzisz żeby sprawdzi Kappa 6 lub 7 to chętnie to zrobię.
Jaka Twoim zdaniem jest rozsądna cena za SM152?
W miarę blisko i w akceptowalnej kwocie są Kappa 6.2, 70 oraz 7.2i. Możesz powiedziec coś więcej na ich temat?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bo jakbyś trafił 8.2i których ceny zazwyczaj oscylują wokół 3 tys. zł,


Kolumny Infinity Kappa taniej można kupić w Niemczech. Podaję to jako ciekawostkę, bo nie każdemu chce się jechać do Niemiec lub załatwiać spedytora do przewozu. Ale można zyskać kilkaset złotych oszczędności.

Tutaj na przykład jest oferta (z ceną 550VB czyli do negocjacji - "VB") Infinity Kappa 8.2i series II (ta seria jest podobno lepsza niż zwykłe 8.2): LINK.

A tutaj przykład za ile takie kolumny w Niemczech się sprzedają: LINK. (nawet 400-430euro).

Podobnie można przeanalizować niższe modele Infinity.

Po ciężkie kolumny (ponad 30kg sztuka) można pojechać osobiście lub skorzystać z przewoźnika z http://clicktrans.pl/. o ile sprzedający ma oryginalne kartony (koszt przewozu dwóch kolumn z Niemiec w granicach 350-400zł). Po lżejsze (chyba do 30kg sztuka - trzebaby sprawdzić regulamin przewoźnika) można zamówić kuriera np. na przesylarka.pl..

To tyle na marginesie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje - faktycznie jest sporo taniej. W lutym jadę do teściowej która mieszka w Essen tak że jest kilka ofert które są niedaleko.

A jak ma się brzmienie 7.2/8.2 do SM152/155? W SM urzekła mnie moc która się z nich wydobywa, dzwięk dosłownie było czuć na skórze.
Wiem że wiele osób mówi że jest to ''dyskotekowe'' lub ''funnowe'' granie które ma nie wiele wspólnego z HI-FI, ciekawi mnie jakie określenie pasujedo Kappy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...