Skocz do zawartości

Pomoc z wyborem zestawu stereo


Grog

Recommended Posts

Dzien Dobry,
Sporo jest już takich tematów, więc dorzucę jeszcze jeden. icon_smile.gif
Planuję skompletować zestaw stereo - sieciowy.
Pokój to 22m^2, regularny, "normalnie"" umeblowany.
Muzyka jakiej słucham to przede wszystkim klasyczny Rock, Rock, Jazz, czasem Pop (radio).
Niestety w okolicy nie znalazłem konkretnego miejsca, w którym mógłbym skompletować któryś zestaw i odsłuchać.
Więc proszę was, specjaliści o pomoc - nakierowanie.
Zdecydowałem się na amplituner, gdzie wybór miałby paść pomiędzy HK 3770 a Yamaha R-N602.
Niestety nie mogę nigdzie w internecie znaleźć informacji, czy HK 3770 obsługuje flac ...
Z kolumnami mam większy problem.
Czytałem troszkę internet i wstępnie jestem zainteresowany poniższymi modelami:
- Pylon Audio Pearl 25 - kuszą ceną i bardzo pochlebnymi opiniami
- Monitor Audio Bronze 5 - te zostały mi zaproponowane w jednym ze sklepów
- Elac F5 67.2 - te sprzedawane są w zestawie z Yamaha w znanym nam serwisie aukcyjnym
- Tannoy Mercury V4. - te z koleji były polecane na forach

Kwota za zestaw to powiedzmy 4k/5k/6k - wiadomo, im taniej i lepiej - to lepiej, ale tak się chyba nie da icon_smile.gif

Dziękuję od razu za każdą odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzeniem dużo lepiej wyposażonym od HK jest yamaha 602 i onkyo 8150.
Co do kolumn to bardzo skrajny wybór, zwłaszcza jeśli chodzi o pylon pearl 25 i twardo i precyjnie grające MA bronze5, prezentują zgoła inny styl. Elac usadowiłbym bliżej stylu MA, z może nieco lepszą od nich cieplejszą średnicą i mniej metaliczną , acz detaliczną górą. To że dane kolumny są chwalone nie znaczy, że są takie same i tak samo dobre, dobre oceny 25 wynikają z ich dużej podaży jako niedrogich, acz udanych kolumn. Albo zgrają się z wybranymwzmacniaczem i spodobają prezentacją i masz pasujące ci kolumny za nieduże pieniądze, albo...Wśród tych czy innych marek kolumn za około 2-3 tys tannoy v4, (lub V4i )są mało wyraziste, czy mające coś extra jak droższe modele tannoya.
Pomyśl może o kolumnch nieco lepiej wypełnionych w niskich tonach, dali zensor7, elac 68.2, canton gle, chrono, pylon saphire25, ciut tańszych magnat quantum 675, melodika bl40, monitor audio bx5( poprzednik bronze), lub większych bx6, QAcoistic 2050, .
Zachęcam do odsłuchu, bo w tym budżecie różnice brzmienia kolumn są ogromne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...