Skocz do zawartości

pomoc w doborze zestawu


chmielo

Recommended Posts

Witam szanownych,
jestem tutaj nowy ale przez kilkanaście ostatnich dni zdążyłem przerzucić już kilkaset postów na tym forum w poszukiwaniu odpowiedzi na mój problem w doborze sprzętu do salonu ok. 40m2 (7,2x5,4m - kawałek domu wrzuciłem w załączniku).
Początkowo skierowałem się w stronę kina żeby podłączyć je z TV UE48H6400 przez HDMI, optyk a pozostałe zabawki bezpośrednio do amplitunera kina żeby ograniczyć ilość kabli, które lecą do TV. W toku poznawania tematu coraz bardziej skłaniam się w stronę amplitunera stereo stąd ulokowanie tematu w tym dziale.

Na czym mi zależy:
- wzmocnienie dźwięku przy oglądaniu telewizji, filmów DVD, gry na konsoli - 60%
- słuchanie muzyki (większość mp3 ale też m4a, flac) 20%
- radio (niekoniecznie DAB+ ani internetowe serwisy) - 20%
- połączenie RJ45 opcjonalnie WIFI (bardziej pod kątem zgranych na serwer bajek mojego syna - pliki formatu mp3)
- USB - czasem coś się wrzuci na szybko

opcje:
-preout do suba, który może pojawić się w przyszłości

Budżet: 3-3,3tyś zł
Może trochę mało ale i tak początkowo wyszedłem z poziomu 1500zł a dodatkowo będę musiał zakupić odtwarzacz cd/dvd (albo konsola) bo aktualnie posiadany sprzęt już kończy żywot więc go nie biorę pod uwagę.

Żeby się zmieścić w kosztach wyszukałem kilka sprzętów (chyba że macie lepsze typy):
Denon TX-NR 535 (kino) 1499
Yamaha RVX 479 (kino) 1639
Yamaha R-N500 (stereo) 1680

Onkyo TX-8050 (stereo) 1980 oraz Yamaha rx-v677 (kino) 2100 są raczej poza zasięgiem bo wolałbym mieć lepsze kolumny. Poprawcie mnie jeżeli mam zły tok rozumowania.

Jeżeli chodzi o głośniki to na początek i tak i tak pozwoliłbym sobie na duże stojące na podłodze fronty a w przyszłości (za 3-6 miesięcy) jak znajdzie się kasa to rozszerzyłbym to o głośnik centralny+sub przy kinie albo o sub przy zestawie stereo.

Dopuszczam możliwość zakupu głośników z drugiej ręki ale elektronikę wolałbym jednak nową, z gwarancją.

Dziękuję góry za wszelkie sugestie.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw pewnie będzie w mniejszej strefie niż 40m jednak nie licz że amplituner kinowy za 1500zł dobrze zagra. Skoro są ampli stereo sieciowe, to tylko siè cieszyć, bo róźnica brzmienia tych dwu grup sprzętów na tych samych kolumnach, jest bardzo duża. Na plus pewnie wiesz jakiej grupy;)
Ampli stereo sieciowe, wszystkie potrzebne wejscia cyfrowe mają( optyk z tv i np caxialny z blurya, czy cd), a i dedykowane wyjście na subwoofer jest jakbyś chciał kiedyś do filmu coś dodać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
dziękuję za odpowiedz. Teraz jestem 100% przekonany do stereo. Faktycznie zakres odsłuchu może być ciut mniejszy niż te 40m2 ale z drugiej strony jest tam otwarta kuchni i także otwarte korytarze.
Z racji akcji "czyszczenie magazynów" itp itd wyszło że yamahę rn500 można mieć już za 1500zł co bardzo mnie cieszy. Dodatkowo w widełki wpadł HK 3770 za 1690zł. Warto się nad nim pochylić? Niestety ONKYO 8050 jest poza zasięgiem.
Jeżeli jednak wyjdzie Yamaha to z czym wartą ją zestawić?
- Magnat Quantum 677/675 (1056 / 890szt)
- HECO XENON 400 (800szt)
- może polska Melodika BL30 (950szt)
- Pylon Audio Pearl 25 (749szt)
- TANNOY MERCURY V 4 (900szt)
- Monitor Audio Reference MR4 (900szt)?

Będę wdzięczny za każdą sugestię.

Pozdrawiam świątecznie,
piotrek

ps. wracając tak na szybko do contentu, który będzie odtwarzany to rozpiętość jest dość spora bo zahacza o rock, reggae, muzykę klasyczną, pop a nawet country i czasem coś a'la Serj Tankian icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę Twoje wymagania, zdecydowanie zaproponowałbym Ci zestaw, oparty na amplitunerze sieciowym Yamaha R-N500 oraz zestawie kolumn Pylon Audio Pearl 25. To konfiguracja, która po prostu brzmi dobrze, spokojnie nagłośni Twoje pomieszczenie.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz oferty finansowej na cały zestaw dla klubowicza oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...