Skocz do zawartości

Jak pogodzić KD i stereo


PeM

Recommended Posts

Na wstępie witam bardzo serdecznie i życzę wesołych świąt.
Panie i panowie potrzebuje porady. Mianowicie chciałbym coś zmienić by sprzęt mój grał lepiej w stereo. Obecnie muzyki słucham na kolumnach Indiana Line Nota 550 poprzez amlituner Denon avr-x2000 z cd NAD c520. Niestety czuć niedosyt bo o ile w trybie pure direct amplitinera jest znośnie to chciałbym by było jeszcze lepiej. Denonowskie ulepszacze z amplitunera (audyssey) brzmia ciekawie ale są zbyt natarczywe i niszczą szczegóły. Co tu zmienić, dokupić bu było cudniej? Myślałem wstępnie że może blue ray zamiast tego cd polepszy odsłuch, lecz później doszedłem do wniosku że może kupić wzmacniacz stereo i porzucić ten amplituner.
Tutaj pojawia się jeszcze problem taki że oprócz frontów mam jeszcze 3 głośniki (ponieważ kupiłem cały zestaw Nota 555 (bez subwoofera)) i sporadycznie fajnie by było móc wykorzystać to przy oglądaniu jakiegoś filmu. Jak to pogodzić ? Doradźcie coś proszę. Kolumny zostawmy te które mam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj bardzo serdecznie również icon_smile.gif
Masz z tyłu amplitunera wyjście w grupie pre-out zone2. Musisz sprawdzić czy jest możliwość aby był na nim dźwięk kanałów przednich z regulowaną głośnością wraz z wyjściami głośnikowymi pozostałych kanałów. Wtedy możliwe będzie podłączenie do tego wyjścia wzmacniacza wraz z kanałami przednimi. Jeśli takiej możliwości brak , potrzebny jest amplituner z wyjściem pre-out na kanały L i P przednie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś przypadkowy bluray raczej nie poprawi dźwięku muzyki wobec odtwarzacza Cd, bo i jak ? Może zagrać inaczej, tylko czy to znaczy lepiej ?
Sygnał z CD masz wyprowadzony do amplitunera klasycznie po RCA, czy coaxilaem, bo może się zdarzyć że DAC w amplitunerze, o ile dobry, może nie co poprawić dźwięk. Oczywiście może tylko nieco poprawić i bardziej tylko w sferze dokładności, precyzji, bo jednak w kwestii ogólnej poprawy brzmienia, lepszego basu, barwniejszej średnicy, muzykalności to lepszy byłby klasyczny wzmacniacz stereo niż amplituner kinowy. Nota potrafi zagrać bardzo ładnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon mam pre out na strefie 2 ale patrząc w menu można dla tej strefy zablokowac regulacje głośności na jakimś poziomie lub pozostawić do regulacji. Niestety w strefie 1 i 2 głośność można regulować tylko osobno. Nie ma chyba (nie mam w tej chwili jak sprawdzić) możliwości aby głośność regulować jednocześnie dla dwóch stref. Od biedy sporadycznie oglądając jakiś film można by to przełknąc. Głównie chodzi mi o stereo. Odtwarzacz mam podpięty po analogu 2xRCA. Tak sobie myśle czy rozwiązaniem nie byłoby polutowanie jakiegoś przełącznika głośnikowego dwa wejścia jedno wyjście z hebelkiem i kupno wzmacniacza stereo.

Znalazłem rozwiązanie na podłączenie amplitunera do wzmacniacza = dzielnik napięcia

Proszę teraz o sugestie dotyczącą wzmacniacza. Czy takie urządzenia jak:
1) Denon pma-720AE
2) Cambridge Audio topaz AM10
3) Nad c316 bee
4) Marantz pm5004
znacząco poprawią osłuch stereo w porównaniu z amplitunerem kina Denon avr-x2000? Może coś innego ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z zaproponowanych przez Ciebie poprawa będzie niewielka.
Z nowych jeśli dorzucisz do 326 BEE to już owszem.

Z używek:
- Yamaha AX 7xx lub wyzsze modele
- Pioneer A656 lub wyższe modele
- Harman HK680
- Onkyo Integra 8850 / 8870

Pod warunkiem że będą to klocki z dobrego źródła w dobrym stanie. Z tego typu sprzętem trzeba uważać, jest już trochę czasu na rynku.

Z nowszych ale używek możesz szukać Maranta serii PM7xxx

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz troche się boje używanego sprzętu kupować.
Za mojego NAD-a c520 zaplaciłem 200zl i jakby okazał się trefny to trudno to tylko dwie stówy, ale jak mam zapłacić ~1500 to musi to być sprawdzone źródło (ktoś znajomy) którego niestety nie posiadam. Wiesz to tak samo z kupnem samochodu z salonu. Po wyjeździe tracisz 20℅ ale mam przynajmniej spokój i nie muszę sam w nim grzebać mimo że jakimiś umiejętnościami dysponuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się skończy gwarancja, to i tak sam nie będziesz grzebał, tylko oddasz do serwisu i zapłacisz za naprawę.
A używane, jak nie będzie zgodne z opisem, możesz oddać, jeśli kupujesz na Allegro.
Można patrzeć także za takim wzmacniaczem z gwarancją. Co jest nierzadkie.
Możesz także szukać w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, po czym podjeżdżasz z kolumnami i sprawdzasz, czy wszystko jest ok.
No i kupując nowe masz od razu niższą jakość dźwięku, niż mógłbyś mieć za te same pieniądze.
Decyzja jest pewnie niełatwa, ale dużo tu zależy od Twoich priorytetów.

Większość bardziej doświadczonych kolegów tu na forum preferuje jednak sprzęt z drugiej ręki.
Ja się jak na razie nie naciąłem na poważniejszy problem, choć używany sprzęt kupuję od lat.
Czasami jakieś drobiazgi które zdołam sam usunąć albo zapłacę w serwisie niewielką sumę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...