Skocz do zawartości

Głośniki do kina domowego z Onkyo


AdamS

Recommended Posts

Witam,

Na wstępie zaznaczę iż nie jestem profesjonalistą w tej dziedzinie i dlatego potrzebuję rady (pomocy?) od bardziej doświadczonych użytkowników. Mianowicie posiadam telewizor Samsunga, dekoder Polsatu (wersja multiroom) oraz kupiony ponad 10 lat temu amplituner ONKYO TX-SV 353. Pomieszczenie to około 35-40 m2. Pytanie czy dobierając zestaw głośników 5.1 można z tego zrobić przyzwoite kino domowe. Nadmienię kable mam rozprowadzone w narożnikach przy suficie (oczywiście poza centralnym i subem) dlatego muszą to być głośniki do powieszenia przy suficie. Jeżeli tak to jaki zestaw byście proponowali? W tej sytuacji oczywiście musiałbym też dokupić Bluraya - czy jest to możliwe z tym sprzętem i jak to wszystko podłączyć by móc oglądać TV i bluraya. Jeżeli coś będę musiał doprecyzować to oczywiście to uczynię - czekam na podpowiedzi drodzy użytkownicy.

DSC01446.jpg


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrego, ani nawet bardzo przeciętnego nie zrobisz z 4 powodów:
Bardzo słaby nawet lata temu i ubogi wyposażeniem amplituner, więc brak możliwości wysterowania nawet niedużych kolumn, więc słaby dźwięk.
Bardzo duże pomieszczenie, wymaga dużych, efektwnych kolumn. Duże kolumny wymagają bardzo mocnego i wydajnego amplitunera, tego tu brak.
Dobre kino to poza dobrym brzmieniem także efekty filmowe i dobry obraz, ten 10 letni amplituner to stare , archaiczne formaty, kodeki dźwięku.
Nie ma tu nawet wejścia optycznego . Brak przetwarzania obrazu, skoro nawet audio kuleje, nie wart wspominania.
Mocowanie kolumn przy suficie , dodatkowo w rogach, też pasuje bardziej do nagłaśniania sal tanecznych, niż przystaje do odsłuchu kina domowego, o muzyce nie wspominając.
Tak więc będzie to najwyżej nieco głośniejsza alternatywa dla głośników z telewizora, niż kino domowe, może archaiczna i słaba jego namiastka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha 479 wydaje sie dobrym rozwiązaniem. Jeżeli chodzi o kolumny to myślałem o zestawie 5.1 z tym ze na 4 kolumny mam wyprowadzone kable w narożnikach pomieszczenia z sufitu. Wiem ze nie jest to idealne rozwiazanie ale tak to już zostało zrobione i nie da sie z tym nic zrobic chyba żeby zastanowić sie nad kolumnami Bluetooth ale nie wiem jak takie kolumny sie sprawdzają (tzn jakie za i przeciw) Jeżeli chodzi o budżet to mysle iż powinien być on kompatybilny z powyższym amplitunerem tzn podobnej jakości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...