Skocz do zawartości

Zestaw 2.0 Bluray+Amplituner


Mateuszb

Recommended Posts

Witaj,
Z Twojego opisu wynika, że szukamy amplituner dwukanałowy, odtwarzacz blu-ray oraz zestaw kolumn. Biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz uniwersalność zestawu, proponowałbym zestaw zbudować na bazie amplitunera Yamaha RX-V479 (http://q21.pl/yamaha-rx-v479.html) odtwarzacza blu-ray Yamaha BD-S477 (http://q21.pl/yamaha-bd-s477.html) oraz zestawu kolumn Pylon Audio Pearl 25 (http://q21.pl/pylon-audio-pearl-25.html) lub lepszych, mocniejszych Audio Pro Black Diamond V3 (http://q21.pl/audio-pro-black-diamond-v3.html).

To dwie konfiguracje, które zapewnią Ci dynamiczny, pełny dźwięk oraz pełną funkcjonalność sieciową. Zawsze w przyszłości będziesz miał możliwość rozbudowania systemu do konfiguracji wielokanałowej.

Drugą opcją jest wybór amplitunera sieciowego Yamaha R-N301 (http://q21.pl/yamaha-r-n301.html), do którego możesz dołączyć dowolny odtwarzacz blu-ray, który będzie posiadał jedno z wyjsć cyfrowych (optyczne lub koaxialne).

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla klubowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie amplitunera kinowego do odsłuchu w stereo, w dodatku przeciętnego, to jak kupno autobusu zamiast auta osobowego na wyjady z dziewczyną. Komfort podobny;) Kolumny też przeciętne w tym budżecie, niemniej najwięcej tracisz na jakości, lub jego braku, brzmienia amplitunera kinowego. Amplitunerów stereo z cyfrowymi wejściami, radiem www itp atrakcjami jest kilkanaście modeli. Wystarczy poklikać w widełkach ceny 10 minut .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o porady, gdyż tak jak zaznaczyłem w tym temacie jestem laikiem. Uznałem, iż jeżeli ktoś doradza konkretny zestaw to warto Mu zaufać. Tak jak zauważasz dostępny wybór jest olbrzymi, jednak jeżeli brak mi odpowiedniej wiedzy, wybór ten jest bardzo trudny. Jeżeli możesz zaproponować przykładowe zestawy to będę wdzięczny. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko tu będzie komuś zaproponować konkretny zestaw,markę, model np kolumny, bo nie napisałeś nic o tym jakie brzmienie lubisz icon_rolleyes.gif .
Kolumny nawet w tym samym budżecie różnią się czasami skrajnie brzmieniem, więc sam rozumiesz, chyba.
Natomiast sam wybór amplitunera kina domowego zamiast amplitunera stereo, powoduje że rezygnujesz po części z jakości dźwięku jako takiego.

Czy wcześniejszy odsłuch jakiś kolumn Cię zainteresował, a może przeczytałeś testy chociaż tych kolumn które mieszczą się w budżecie i masz jakąś koncepcję ? Kolumny to kluczowa sprawa, bo one w dużej mierze kreują dźwięk ( bardzo indywidualny i różny).


Cytat

Uznałem, iż jeżeli ktoś doradza konkretny zestaw to warto Mu zaufać.


Idealny klient jesteś, co Ci zaproponują to weźmiesz icon_cool.gif icon_redface.gif Dostosujesz się jeszcze do oferty icon_wink.gif ?
Gdybyś w knajpie poprosił o coś do jedzenia, a kelnerka podałaby barani móżdżek w sosie własnym to zjadłbyś mimo że to nie Twoje klimaty, czy mimo że jesteś weganinem ? icon_eek.gif
Napisałeś że jesteś laikiem, ale chyba wiesz co lubisz i co Ci się podoba jak gra gdzieś muzyka?
A kupno zestawu audio to chyba poważniejszy zakup i na nieco dłużej niż skarpetki, czy kiełbasa, ale może się mylę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, niby osoby słuchajãce jazzu wolą kolumny grające dokładniej, z lepiej kontrolowanym basem, wyraźniejszą górą, a Ty tymczasem masz własny styl i gust. Słuchny gatunek muzyczny nie zawsze determinuje, że musi być słuchany w tylko w jednym stylu i na jedná modłę. Niemniej MA mr z yamahą może być ok., także z nieco równiej grającym onkyo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas daje to do zrozumienia, że skoro nie planujesz 5 kolumn to lepszą jakość da ci piecyk stereo, więc wybór oczywisty. A jaki model Onkyo, czy jaki model yamahy to już dopasuj do potrzeb jakie masz. Onkyo 8020 to podstawowy tani średnio mocny wzmacniacz z wbudowanym radiem fm , raczej szkoda zawracać sobie tutaj nim głowę.
Jednak poniżej onkyo 8130 czy yamahy rn 500 nie schodź, oferują lepszą moc i wydajność, dużo wejść cyfrowych dobrej jakości daci, odtwarzanie różnych plików z usb, oraz internetowe serwisy muzyczne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie odtwarzacza bluray w pierwszej kolejności musisz zwrócić uwagę na jego cechy użytkowe. Yamaha BD-S477 posiada jedynie wyjście HDMI i będziesz mógł go podłączyć wyłącznie do amplitunera av lub TV. W drugim przypadku słuchając płyty będziesz musiał mieć włączony telewizor z aktywnym źródłem jako BD. Do tego istotne jest to aby był on zgodny z standardami obrazu jaki obsługuje Twój telewizor. Np. jeśli TV posiada funkcje obrazu 3D to BD również powinien je obsługiwać. Jeśli Telewizor obsługuje standard obrazu Ultra HD 4K to BD powinien obsługiwać taki rodzaj obrazu. Jeśli chodzi o dźwięk Bd jest napędem cyfrowym . Niektóre odtwarzacze BD posiadają wyjścia analogowe. Taki rodzaj podłączenia w większości przypadków nie jest optymalny w przypadku amplitunerów kina domowego. Problemy z oprogramowaniem wewnętrznym odtwarzaczy bluray często rozwiązują ich aktualizacje. Zwykle bardziej istotne jest jak BD współpracuje z telewizorem niż należy się spodziewać niezgodności ze sprzętem audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stanęło na amplitunerze stereo to np tak:

Z odtwarzacza bluray kablem hdmi do TV- wiadomo. Zaś telewizor łączysz kablem optycznym z amplitunerem ( jeśli planujesz np. stereo Yamaha rn 500, Onkyo 8130) W ten też sposób nagłaśniasz też sobie programy tv i filmy z usb tv.
Natomiast dla toru audio i jeśli odtwarzasz z bluraya muzykę z płyt CD to z jego wyjścia np. RCA(cinch) , lub coaxialnego, lub optycznego do amplitunera stereo ( Bo jak tylko dałbyś tylko hdmi do telewizora to byłoby bez sensu, bo aby słuchać muzyki musiałbyś włączać tv)
Kolumny kablem głośnikowym do amplitunera np. sekcja spekers A., czarne zaciski wzmacniacza z czarnymi w kolumnie, a czerwone z czerwonymi)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za porade. Dodam jescze że żrodłem dżwieku jak na razie będzie tylko gramofon z wbudowanym preampem. Czyli moge spokojnie podłączyć pod wejścia liniowe lub po odłaczeniu preampa w gramiaku do wejścia Phono??

Pojawia się jeszcze kwestia głośnika frontowego czy jest on niezbędny do oglądania filmów bo czytałem że głównie przez ten głośnik przechodza dialogi,
czy spokojnie na głośnikach stereo będę miał czysty głos podczas oglądania filmów???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gramofon ma własny przedwzmacniacz to pod wejście np. AUX we wzmacniaczu. Jeśli nie ma własnego to tylko pod PHONO.

Wzmacniacz stereo jest tak zaprojektowany że dobrze przetwarza całe pasmo i podaje na kolumny. Kinówki mają dźwięk rozbity na 5 kanałów bo tak podaje im kabel hdmi i kodelki w trybie 5.1...To tak ogólnie.
Cytat

czy spokojnie na głośnikach stereo będę miał czysty głos podczas oglądania filmów???



O głos nie ma co się bać, bo nie słyszałem, ani nie widziałem pokazu, aby jakiś meloman, czy nawet ktoś zupełnie nieosłuchany, chciał słuchać, czy słuchał, głosu np. Diany Krall, Katie Melua, A.M. Jopek, L. Cohena na centralnym głośniku KD, zamiast na dwu kolumnach icon_cool.gif
Więc co tu dywagować nad wyższością rozwiązania głośnika centralnego, nad klasycznymi icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjściowo z pół roku temu MA bx5 kosztowały około 2400zł, teraz staniały do około 1800zł, bo pojawił się najnowszy model bronze5. Więc to dobra okazja.
Seria mr to podstawowa seria tej firmy, potem jest bx/bronze itd. ( jest mr, bx/bronze, rx/silver, gold i Pl)
Posłuchaj modelu mr4 i bx5, przekonaj się sam, oba są ciekawe, ale grają inaczej. Nie wszystko co " trochę droższe" musi być lepsze dla Ciebie, mnie osobiście nieco bardziej pasuje bx5 niż nowszy bronze5, skoro mowa o MA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli gramofon ma własny przedwzmacniacz to pod wejście np. AUX we wzmacniaczu. Jeśli nie ma własnego to tylko pod PHONO.

Wzmacniacz stereo jest tak zaprojektowany że dobrze przetwarza całe pasmo i podaje na kolumny. Kinówki mają dźwięk rozbity na 5 kanałów bo tak podaje im kabel hdmi i kodelki w trybie 5.1...To tak ogólnie.

Cytat

czy spokojnie na głośnikach stereo będę miał czysty głos podczas oglądania filmów???



O głos nie ma co się bać, bo nie słyszałem, ani nie widziałem pokazu, aby jakiś meloman, czy nawet ktoś zupełnie nieosłuchany, chciał słuchać, czy słuchał, głosu np. Diany Krall, Katie Melua, A.M. Jopek, L. Cohena na centralnym głośniku KD, zamiast na dwu kolumnach icon_cool.gif
Więc co tu dywagować nad wyższością rozwiązania głośnika centralnego, nad klasycznymi icon_wink.gif



Ok skupie się zatem na kupnie kolumn stereo które będą podłączone do aplitunera kina domowego w ustawieniach na dwa kanały.
Tak więc wzmacniacz stereo w pozniejszym czasie. A i jeszcze pytanie czy mogge podłączyc nowe kolumny prawy lewy kanał i zostawic w kinie domowym reszte glośników z systemu 5.1 czy to zagra razem lepiej czy bedzie chaos???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie napisałeś o tym jakie już masz kolumny 5.1. Najlepiej gdy wszystkie kolumny są dopasowane brzmieniowo do siebie. Dlatego idealnie jest wtedy gdy we wszystkich kanałach ( poza subwooferem icon_smile.gif ) są identyczne kolumny. W praktyce to się prawie nie zdarza. Głośniki tylne i boczne mogą bardziej odbiegać od frontowych. Centralny najlepiej gdy jest możliwie zbliżony brzmieniowo do frontowych. Jednak wiem ze układy automatycznej kalibracji w amplitunerach Yamahy bardzo bobrze radzą sobie z dopasowaniem brzmienia pozostałych kanałów do kolumn frontowych. Dlatego po podłączeniu wszystkich głośników należy obowiązkowo wykonać kalibrację z mikrofonem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...