Skocz do zawartości

RX-V361vs.?, Jamo Classic 8vs.?


Math

Recommended Posts

Witam
Słyszałem, że Yamaha RX-V361 nie jest zbyt dobra, 3xx są podobno wogle słabe. Czy moglibyście zaproponować mi jakiś ampli KD w podobnej cenie ?
Teraz druga sprawa. Zastanawiałem się nad Jamo Classicami 8, zniechęciła mnie do nich tylko impendancja, chociaż zbytnio by nie przeszkadzała. W podobnej cenie można kupić na allegro Mangaty Monitor 1000. Są one w cenie ~850 zł. Jednak na ceneo znalazłem je za 400 zł w jakimś sklepie internetowym, być może to jakiś błąd. Może zaproponujecie mi inne kolumny w podobnym przedziale cenowym ?
Pozdrawiam icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czyli te kolumny grają podobnie. Classici 8 są chyba najdroższe i dosyć mało dostępne. Byłem im skłonny przez dłuższy czas, ale teraz chyba bardziej wole Magnaty, szczegolnie że surroundy i centralny będe pewnie kupywał z tej samej firmy. A jak ma się sprawa amplitunerów ?
Pozdrawiam icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Math
Jeśli kupisz tańsze Magnaty - to możesz dołożyć do amplitunera?
Chcesz z mikrofonem czy mże być bez?
Warto rozejrzeć się za używanymi np. Pioneerami serii 8 (od VSX-814 mają już mikrofon pomiarowy), do tego jeszcze parę Denonów, Yamahy i Onkyo się znajdzie. Poza tym SONY DG700/710 lub starsze serie - ale raczej QS (jako minimum w podstawowej serii to 697 lub 688).
Tak swoją drogą to SONY w większości modeli amplitunerów są 4 i 8 ohmowe icon_cool.gif
Pozdrawiam
PS. Jeżeli kupisz parę Magnatów na front to ile Ci zostanie na amplituner?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie coś na pewno będę mógł dołożyć do ampli. Jeśli kupie te Magnaty w tej cenie co na ceneo, to powinienem dołożyć ok.200zł lub troche więcej. W tej lepszej cenie interesuje mnie RX-V461 lub HTR6030(nie wiem czy nie jest słabszy od RX-V361). Fajne są te Soniaki DG710 tylko drogie. Też spoko są Pioneery, ale VSX-417 są chyba takie słabe jak RX-V361, sam mówiłeś, że tylko z serii 8. Denon AVR-1801 też nie jest zbyt drogi, ale chyba nie dużo lepszy od tej podstawowej Yamahy. Onkyo są raczej za drogie. Jeszcze jedno pytanie: Magnaty 1000 różnią się dużo od 990 ? Tysiące mają z przodu 3 głośniki i tweeter, 990 mają o jeden mniej, ale na ściance bocznej jest u nich dodatkowy niskotonowy. Czy ktoś może słyszał coś też o Magnatach, ale Altea, dokładniej Altea 7 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Math
Zamiast na SONY DG-710 warto zapolować na używanego poprzednika, czyli DG-700. Ma już HDMI i mikrofon pomiarowy, a udaje się go "wyrwać" za 750-800zł.
Co do Magnatów 990, to o ile dobrze pamiętam icon_cool.gif na bocznej ściance jest głośnik niskotonowy 25cm (dla porównania w Jamo S606 jest dwudziestka), więc nie powinieneś narzekać na brak niskich tonów w obu modelach: 1000 (podwójny niskotonowy 2x17cm, średni także 17cm) i w 990.
Poniżej masz nowe czarne 990 za 499zł
http://www.allegro.pl/item344208479_magnat...we_okazja_.html
Jeżeli gdzieś znalazłeś "1000" za 400zł to ja bym brał, bo możesz wtedy wydać więcej na amplituner icon_cool.gif
Tylko sprawdź, czy nie jest to cena za 1 kolumnę, a nie za parę icon_lol.gif

Pozdrawiam
PS. Nie odpowiedziałeś jeszcze na pytanie, czy musi być mikrofon pomiarowy - no i "za karę" masz dodatkowe: chcesz HDMI czy jest to obojętne icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to chyba cena za sztukę ;/. Więc do ampli zbyt dużo nie będe mógł dołożyć, cena pary wyjdzie ok. 900zł lub trochę taniej, jeżeli sam je odbiore ze sklepu. Szukam i szukam, nie mogę znaleźć na allegro tego Sonego DG700. Już odpowiadam na następne pytania icon_biggrin.gif
Mikrofon pomiarowy przydałby się, ale nie jest konieczny. Z HDMI to nic nie wiadomo, mam bardzo stary telewizor, może w przyszłości się przyda, ale wtedy będę kupywał pewnie jakiś nowy zestaw ;]
Pozdrawiam icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Math
Prędzej czy później znajdziesz DG700 lub 710 w rozsądnej cenie... to tylko kwestia czasu.
Masz jeszcze inną możliwość - kupić starsze SONY: górne modele z serii QS, np. 830/840, 930/940, 1070/1080 lub 790/795.
Nie mają mikrofonu pomiarowego i HDMI, ale mają sporą moc i oferują bardzo dużo wejść i wyjść audio. Do tego porządne zaciski głośnikowe, wygodne programowalne piloty i niezłą moc. A przede wszystkim nieźle grają icon_cool.gif
Koszt - jeżeli masz szczęście i nie kupujesz od krakowskich handlarzy na Allegro, to możesz trafić poniżej 700zł modele w bdb. stanie...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak powiedziałeś, kwestia czasu. Będe coraz patrzył na Allegro te Soniaki, starszych pewnie kupywać nie będe. Może znajdzie się jakiś prywatny sprzedawca używający swojego ampli w domu i odda go za nie duże pieniądze. Coraz więcej zastanawiam się nad mikrofonem i na szczęście w zestawie 700 lub 710 on jest. Siedzę w różnych miejscach, szczególnie gdy akurat będe używał komputeru,. stoi on w rogu pokoju i będe mogł sobie ustawić auto-konfigurację ;]. Przy okzaji : podłączenie ampli i komputeru, łączyć to przez 3x 1 mini jack-2RCA czy przez jeden kabelek coaxial do ampli, a z drugiej strony mini jack do PC ?
Pozdrawiam icon_wink.gif

P.S. Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz, a mianowicie : nowsze TV gdy uruchomimy np. tuner satelitarny przełaczają sygnał ze zwykłej anteny na sygnał z tunera satelitarnego. Ja mam dość stary TV i gdy włącze DVD lub dekoder satleitarny muszę włączać pilotem od TV tak zwane AV. Gdybym podłączył te komponenty pod ampli on sam przełączałby sygnał video bez włączania przez TV AV ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV sam przełączy nam źródło sygnału po włączeniu zasilania urządzenia (z trybu oglądania telewizji i korzystania z gniazda antenowego) gdy mamy podłączone kablem euro w pełni obsadzonym (wszytskie piny podłączone we wtyczce) oraz (ewentualnie - mogą być takie modele TV) włączona taka opcja w menu TV (prawdopodobnie musi też to być gniazdo dwukierunkowe w TV, ale nie dam za to głowy).
Czyli w nowszych TV po włączeniu zasilania w DVD odbiornik TV sam się przełączy w odpowiedni tryb.

Co do kabli i połączenia komputer-amplituner, to zazwyczaj używa się pojedyńczego kabla koaksjalnego do ampli, a minijack do kompa. Lepiej kupić jeden porządny kabel koaksjalny niż w tej samej cenie 3 tańsze, gorszej jakości.

A wracając do SONY 700/710 - to popatrz też na modele ONKYO serii 6xx, czasami można trafić coś używanego poniżej tysiąca złotych. Może jeszcze trafi się tanio Pioneer serii 81x lub jeszcze lepiej 91x (od modelu 814, przez 815, 816 do najnowszego 917 i 917 miały już mikrofony pomiarowe). Najstarszy model to koniec 2004 roku (czyli trzy i pół roku).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że jeśli połącze przez kabel euro to TV sam przełączy sygnał. Czy w ampli jest możliwość podłączenia DVD (nie chodzi mi o wejścia audio, ale o wejście video, najlepiej prez kabel euro). Do TV mogę podłączyć tylko jedno urządzenie i stosuje rozgałęziacz.
Właśnie się zastanawiałem nad kablami, moim wyborem będzie zapewne kabel koaksjalny z mini jackiem. Potrzebny mi jest kabel 10 metrowy. Kabel będzie poprowadzony do szafy rozsuwanej, więc drzwi mogą o niego czasami zaczepić choc to mało prawdopodobne. Coś takiego powinno chyba wystarczyć :
http://www.allegro.pl/item350279195_kabel_...rolink_10m.html

Z tymi ampli idę szybko je zobaczyć, może akurat coś się trafi ;]

Pozdrawiam icon_wink.gif Edytowano przez RoRo
podwójne posty usunięte zgodnie z życzeniem :-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Math
Jeżeli chodzi o amplitunery KD z gniazdem euro, to był jeden model amplitunera AIWA oraz Thomson DPL-550 (może jeszcze parę innych modeli Thomsona). W każdym razie są to modele kilkuletnie i bez mikrofonów pomiarowych.
http://allegro.pl/item349517912_amplituner..._dpl_550ht.html
Chodziło to całkiem fajnie, miałem takiego Thomsona jak w linku (jedno gniazdo dwukierunkowe i można było wzmocnić sygnał z TV przez amplituner i puścic na 5.1 głosników, oraz drugie-jednokierunkowe).

Jest możliwość wykorzystania kabla euro-cinch (euro do TV, cinch do amplitunera), poniżej masz taki kabel za 49zł
http://www.allegro.pl/item346494958_oehlba...49zl_nowe_.html
jest to kabel dwukierunkowy (2x po 3 kable na wejście i wyjście sygnału: audio L. audio R, wideo).

raczej nie kupuj kabla euro-3xRCA, bo jest mniej funkcjonalny, a różnica w cenie niewielka
http://www.allegro.pl/item349628171_przewo...usive_1_2m.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden kabel dwukierunkowy euro-cinch, nie wiem tylko czy w euro są wszystkie bolce. W sumie przyda się nowy ;]
Zostanę jednak przy ampli Sony'ego i odrazu nasuwa mi się następne pytanie : jak DG700 lub 710 spisują się w słuchaniu muzyki i kinie domowym ? Yamaha RX-V361 z tego co się dowiadywałem była nawet niezła w kinie, lecz ze słuchaniem muzyki było bardzo marnie.
Pozdrawiam icon_wink.gif

P.S. Znalazłem ampli Pioneera VSX-D814, co powiecie o cenie ?
http://www.allegro.pl/item353534811_okazja...o_vsx_d814.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...