Skocz do zawartości

Spotify, jak z tego słuchać w przywoitej jakości?


grzegorzp486

Recommended Posts

Panowie pomóżcie!

Mam:
PianoCraft E810
Peceta, WiFi

Jak słuchać ze Spotify?
Jak ten sygnał przekazać na swój zestaw stereo?

Co trzeba dokupić, aby jakoś z głową z tego korzystać?


Jest wiele muzyki którą ciężko kupić, a jest na Spotify. Jest też muzyka za którą uważam nie warto tyle płacić i do takich spraw Spotify nadaje się znakomicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie też się dowiem co jest godne polecenia. Aktualnie interesuję się Chromecastem Audio (ok. 230 zł), działa podobno bezbłędnie (m.in. WiFi dwuzakresowe), obsługa ze smartfona czy tableta przez Spotify Connect, ale sygnał niestety leci minijackiem.

EDIT: doczytałem, że jest możliwość podpięcia toslinka do Chromecasta Audio, więc mamy sygnał cyfrowy icon_smile.gif Mnie to przekonuje w zupełności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast Audio jest sprzętem Google do strumieniowania dźwięku do wybranego urządzenia. Działa w sieci WiFi i jest sterowane z poziomu smartfona, tableta czy Chrome.

Możesz go użyć do puszczania muzyki na dowolnym sprzęcie audio z wejściem minijack, RCA czy właśnie toslink. Jak już wszystko podłączysz, za pomocą aplikacji Spotify na smartfonie itp. wybierasz co chcesz odtworzyć i przez wewnętrzną usługę Spotify Connect (dostępne tylko jak masz Premium) wysyłasz do Chromecasta, z tym że nie strumieniujesz muzy z telefonu do niego tylko dajesz sygnał, żeby sam Chromecast sobie to strumieniował z WiFi, przez co oszczędzasz baterię smartfona i zapewniasz lepszą jakość dźwięki.

Resztę przeczytaj sobie w recenzji: http://www.spidersweb.pl/2015/10/chromecas...o-recenzja.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najłatwiej wyjaśnić to tak że "normalny" Chromecast to bezprzewodowe urządzenie umożliwiające podłączenie np. tabletu lub telefonu do złącza HDMI w TV przy użyciu zainstalowanego programu i sieci WiFi. Mamy wtedy obraz i dźwięk na telewizorze. Jego wersja Chromecast Audio jest okrojona o obraz i ma wyjście analogowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A coś z wykorzystaniem komputera stacjonarnego który jest w tym samym pokoju co stereo?



Kupić przetwornik cyfrowo analogowy i połączyć stereo z komputerem. Na komputerze odpalasz spotify i sterujesz przez telefon. Możesz też zainstalować specjalny system do audio: Daphile co jest lepszą opcją niż korzystanie np. z Windowsa.

A tak ogólnie to jest mnóstwo opcji do słuchania Spotify na zestawie stereo wszystko zależy tylko od budżetu.
- najtaniej połączyć komputer i stereo kablem jack-RCA - fatalna jakość dźwięku - zdecydowanie odradzam
- później można dokupić DAC od którego w głównej mierze będzie zależeć jakość
- później można dokupić specjalny komputer do streamowania muzyki
- później można dokupić do tego komputera serwer NAS (można też bezpośrednio NAS połączyć z DACkiem)
- można też kupić gotowego streamera dla leniwych z dużą ilością gotówki
Dodam jeszcze, że o wiele lepszym serwisem streamującym muzykę jest Tidal gdyż oferuje jakość płyty CD, ale z nim jest już więcej kombinacji icon_wink.gif

Ja osobiście używam Raspberry Pi jako komputer do streamowania podłączony do DACa, a ten do wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję takiego DAC-a: HIFIMan HM-101: LINK

Jego zalety:
- nowy kosztuje 199zł a tu masz za 130zł z kosztem przesyłki włącznie;
- jest to DAC przenośny (zasilany z USB komputera/tabletu) czyli jakbyś chciał go użyć w podróży to nie będzie to problem;
- zużywa minimalną ilość energii (co wynika z moich własnych doświadczeń - mam takiego);
- możesz go użyć zarówno do podłączenia komputera do wzmacniacza jak i bezpośrednio do słuchawek (są dwa wyjścia).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli priorytetem nie jest jakość, to PC-ta można wyposażyć w adapter USB bluetooth ( jeśli komputer takiego niema ) , a do sprzętu audio można podłaczyć Adapter bluetooth -> audio, taki jak np. Motorola Moto Stream. Można w ten sposób podłączyć bezprzewodowo również urządzenia przenośne jak telefon lub tablet. Jeśli chodzi o podłączenie przewodowe komputera do sprzętu audio najlepiej sprawdzi się jakaś przyzwoita karta dźwiękowa. Tego typu układy wewnętrzne ( np. AIM SC8000 ) wychodzą taniej w stosunku do jakości dźwięku. Można tez użyć zewnętrznej karty dźwiękowej pod USB ( np. Audiotrak MAYA U5 ) Jeśli komputer posiada wyjście cyfrowe audio ( SPDiF lub toslink ), wtedy sensownym DACiem za nieduże pieniądze może okazać się FiiO D03K Taishan.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem tę recenzję, o której piszesz i o trzaskach.

Generalnie sytuacja jest taka, że to nie są trzaski wynikające z wad konstrukcyjnych DACa ale raczej z tego, że DAC chyba zbiera słabe zakłócenia z komputera. U mnie też to się dzieje ale to nie są "trzaski" ale brzmi to tak jakby sporadycznie przeleciał ci obok ucha komar (owad). To nie jest uciążliwe i słychać to tylko przy cichej muzyce i to dość rzadko.

Moim zdaniem 110zł (+20zł kosztów przesyłki) za takiego DACa można dać. Tańszego (lub w podobnej cenie) przenośnego DACa się nie kupi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Także żeby było tip-top to podłączam ten DAC do USB do niego kabel JACK 3.5mm 2xRCA i te chinche do wzmacniacza pod AUX?


Dokładnie tak. HIFIMana podłączasz kablem (tym widocznym na olx na zdjęciu sprzedającego) do komputera lub tabletu do wejścia USB (z USB DAC będzie także zasilany). Natomiast wzmacniacz podłączasz do wejścia widocznego poniżej po lewej stronie kablem, o którym wspomniałeś. Gdybyś natomiast chciał używać słuchawek (do 300 Ohmów) to wypinasz kabel jack-2RCA a wpinasz słuchawki do wejścia po prawej stronie:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Majtek2013


30.12.2015 22:45
Cytat

Napisz jak coś kupisz jakie masz wrażenia.


No to tak kabel Prolink Futura okazał się bardz dobry- nawet 10 metrowy nie powoduje buczenia.
DAC USB HIFIMan HM-101 u mnie nie wychwytuje żadnych zanieczyszczeń sygnału (o czym było wcześniej) może to dzięki ogólnie dość dobrej płycie głównej komputera.
Spotify w wersji premium (wyższa rozdzielczość plików) gra na tym wszystkim bardzo dobrze. Porównywałem swoje oryginalne CD ze streamingiem i naprawdę musiałem się bardzo skupić aby wychwycić różnicę. Nie chciałbym brać udziału w ślepym odsłuchu bo bym po prostu zgadywał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...