Skocz do zawartości

Uzywane/Nowe kolumny stereo do Onkyo Tx-8150


radeck

Recommended Posts

Szanowni Koledzy,

Chciałbym zwrócić się do Was z prośbą o pomoc w doborze kolumn do amplitunera stereo Onkyo TX-8150 dla mojego Taty. Przeglądam portal aukcyjny i znalazłem kilka propozycji (Mission Mx5, WHARFEDALE DIAMOND 10.6, CANTON GLE 409), ale niestety z powodu braku osłuchania, pomimo przeczytania kilku recenzji i opinii nie potrafię doradzić mu w wyborze. Dodatkowym problemem z racji pracy jest tutaj brak czasu na jeżdżenie i odsłuchiwanie propozycji.

Budżet, jaki mamy na kolumny (za parę) to nieprzekraczalne 2200zł. W grę wchodzą zarówno kolumny używane, jak i nowe. Kwestię, jaką muszę pogodzić to jakość i wygląd - mój Tato nie jest muzycznie bardzo wymagającą osobą, dlatego chciałbym dobrać coś co zadowoli Go w obydwu aspektach, a będzie wyborem najlepszym w danej cenie.

Kilka słów o muzyce. Będzie to styl Jean Michel Jarre'a / dynamiczna muzyka elektroniczna z damskim wokalem oraz rzadziej lata 80-90. Chciałbym, aby kolumny potrafiły zagrać stosunkowo wyraziście basem. Niekoniecznie dobrze kontrolowanym, lecz dającym wrażenie obecności (lecz nie piszę tu oczywiście o telepaniu wnętrznościami).

Pokój odsłuchowy będzie... nie wiadomo jaki. Jedyne co jest pewne to to, że będzie miał 25 m2 w prostokącie i będzie możliwie dostosowany do słuchania muzyki - pod tym kątem będzie projektowany.

Gdybyście znaleźli chwilę wolnego czasu, aby doradzić mi w wyborze byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam,
Radek K.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Missiony basu mają sporo i całkiem przyjemnego, niemniej góra jest pastelowa i nieco wycofana. Jak ktoś lubi słyszeć niuanse w elektronice i pisk gitarowych strun to raczej już nie mission. Wszelkie cantony gle zagrają twardo i poprawnie, wafle diamond 10.6 będą miały cieplejszy bas od cantona gle.
W tym budżecie i opisywanych potrzebach lepsze byłyby raczej magnat quantum 675, lub 677.
Z używanych propozycji ciakawych zapewne dużo więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...