Skocz do zawartości

Wzmacniacz Onkyo A-9050 + Dali Zensor 3


skript

Recommended Posts

Witam,
Na wstepie zaznaczam, ze nie jestem specjalista jezeli chodzi o systemy audio, raczej sklasyfikowalbym siebie jako osobe sluchajaca muzyki od czasu do czasu icon_wink.gif Poszukuje zestawu do salonu 4x5m. Sprzet stereo bedzie glownie sluzyl do sluchania muzyki klasycznej, symfonicznej, blues, country. W szczegolnosci istotne jest aby byla mozliwosc "cichego sluchania" noca przy jednoczesnym zachowaniu jakosci dzwieku. Zakres cenowy dla wzmacniacza to 1500-2500pln, dla kolumn podobnie jezeli chodzi o maksymalna cene. Jako calkowity laik skompletowalem sobie w glowie zestaw jak nizej:

Onkyo A-9050
Dali Zensor 3

Nie ukrywam, istotnym powodem wyboru sprzetu jest rowniez wyglad wizualny, stad tez wybor padl na Onkyo. Druga istotna sprawa to to, zeby kolumny w pokoju byly "mozliwie najmniejsze" i nie stanowily dominujacego elementu w mieszkaniu. Stad tez spojrzalem w kierunku Dali Zensor 3. I teraz mam zapytanie, czy kolumny Dali Zensor 3 (lub inne o podobnych gabarytach) dadza rade w takim pokoju (w szczegolnosci jezeli chodzi o ciche sluchanie noca) ? Czy moze to kompletnie nie zadziala i patrzec bardziej w kierunku kolumn typu Dali Zensor 7 ? Oczywiscie jestem tez otwarty na inne propozycje jezeli ktos bylby w stanie cos doradzic (glownie, czy w takim pokoju "male" kolumny typu Zensor 3 sie sprawdza, czy moze jednak patrzec w kierunku "duzych" kolumn typu Zensor 7). Mialbym tez pytanie jak wyglada praktyka kupowania takiego sprzetu. Tzn. co z tego, ze sobie tutaj wymysle wymarzony zestaw jak potem i tak w salonie odsluchowym nie beda mieli wszystkich komponentow. Co radzicie ? Kupic najpierw wzmacniacz i isc ze swoim i odsluchac z dostepnymi kolumnami ? Dzieki za wszystkie rady icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory Dali zensor 3 są według mnie bardzo dobre, dadzą sobie radę w takim pokoju. Jest jeszcze parę tzw. większych monitorów, ale relacja w 3 jakość do ceny jest bardzo dobra .
Jednak według mnie przy cichym słuchaniu naturalniej i pełniej (niskie tony) zagrają podłogówki, monitory czasem potrzebują głośności większej, może nie zawsze, ale jednak. Niektóre wzmacniacze też wolą głośniejsze granie. Dlatego tak ważny jest odsłuch, nie ma co przesądzać.
Taki pokój kwalifikuje się na duże dobre monitory, ale bardziej już pod pełnowymiarowe podłogówki, miejsca potrzebują obydwie konstrukcje tyle samo.

Cytat

Mialbym tez pytanie jak wyglada praktyka kupowania takiego sprzetu. Tzn. co z tego, ze sobie tutaj wymysle wymarzony zestaw jak potem i tak w salonie odsluchowym nie beda mieli wszystkich komponentow. Co radzicie ? Kupic najpierw wzmacniacz i isc ze swoim i odsluchac z dostepnymi kolumnami ?



Na to co wymyślisz na kartce na siłę się nie nastawiaj, bo może się okazać że np. dali 3 zagra dużo lepiej z innymi wzmacniaczami. Szkoły są różne łatwiej mieć i wygodniej wzmacniacz i szukać kolumn, ale... Najlepiej jest kupować powoli, nie na już.
Co do wzmacniacza Onkyo 9050 to ciężko mi się ustosunkować, nieźle zgrać się może z Dali 3 (lub 7) wzmacniacz Cambridge audio 651a kiedyś czytałem że ładnie wydobywa fakturę muzyki grając już cicho. Myślę że w tej samej cenie to lepszy i ciekawszy wzmacniacz niż Onkyo, zresztą w cenie 2 tys+ wybór jest duży Marantz pm 6005, Rotel ra10/11, Yamaha as701, Nad 356, po bardziej klasyczne Exposure 1010, Music Hall a25.2, Xindak, a nawet lampę, czy hybrydę jak Magnat ma600.
Możesz też skierować się w stronę sieciowego amplitunera stereo, z racji wejść usb, dobrego Dac'a czy tysięcy stacji www, bardziej uniwersalnego typu Yamaha rn500, rn 602, Onkyo 8150.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
zacznijmy od kolumn. Pomieszczenie o powierzchni około 20m2 pozwala na zastosowanie kolumn podłogowych oraz większych, mocniejszych kolumn podstawkowych. Dali Zensor 3 to bardzo dobry monitor, który spokojnie jest w stanie prawidłowo nagłośnić Twoje pomieszczenie. Tak naprawdę, to pozostałbym właśnie przy Dali Zensor 3, ewentualnie posłuchał jeszcze monitorów Tannoy Mecury 7.2. Jeśli natomiast wchodziłyby kolumny podłogowe, to do Twoich gatunków muzycznych idealnym rozwiązaniem byłoby Audio Academy Phoebe III.
Wzmacnaicz Onkyo A-9050 to urządzenie grające analitycznie, szczegółowo, dokładnie, z dobrym, szybkim i krótkim basem. Jest to wzmacniacz godny uwagi, chociaż z mojej strony na pewno sugerowałbym jeszcze posłuchać integrę Marantz PM6005, która moim zdaniem lepiej sprawdzi się w Twoich gatunkach.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu, oczywiście wszystkie wymienione powyżej produkty są dostępne, poza tym znajdziemy jeszcze dziesiątki innych konfiguracji, które możesz u nas w komfortowych warunkach odsłuchać, porównać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...