Skocz do zawartości

Acoustic energy 103 porównanie z klipsch r-26f


Matifcb

Recommended Posts

Witam, narazie na pare lat salon 15mk z aneksem kuchennym 8mk. Wymiary salonu 3m na 5m, chciałbym ustawiać głośniki na dłuższej ścianie. Tv zaczyna się na wysokości 80cm dlatego boję się że klipsch beda za duże..
Kompletnie nic nie wiem o AE 103 w necie prawie nic o nich nie piszą, boję się co w przyszłości jak powiekszy sie salon czy dadzą radę. Sluchalem obu głośników na wzmacniaczu yamaha a50 i dla mnie laika obydwa graly zadowalajaco..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem amator i jak sluchalem w odstepach kilku minut to juz ciezko mi bylo cos porownac i cos charakterystycznego powiedziec o danym modelu. AE sa nizsze ale drozsze niestety choc malo opini to w necie czytalem pare zachwytow ale za to kto inny napisal

"Acoustic Energy 103 mają bardzo słaby głośnik wysokotonowy, a Klipsche grają bardzo ostro. Ja bym kupił Melodikę BL40, zostawi w tyle obu konkurentów."

czytalem o tych trzecich narazie i sa tez dosc duze - boje sie ze te klipsch i te Melodika sa za wysokie do mojego malego pomieszczenia i nisko powieszonego telewizora. Skoro w Melodika jest tylny bass refleks to musialyby stac z minimum pol metra od sciany a to moze troche zagracic 2 kolumnami mi troche obszaru i to mnie troche niepokoi.

Bedzie tv, seriale i filmy a muzyki to z 20% na domowkach. Czyli elektronika troche tych popow co dziewczyny tancza ale wszystko raczej z YT puszczane.

moje oczekiwania ? to poprostu ma byc dzwiek ktory za 4 tysiace ze wzmacniaczem nam amatorom kopary po podlodze rozstawi icon_biggrin.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiary sa podobne. A co z elektornika u Ciebie, Co polecisz do Zentor a co do Klipscha ? prosilbym jesli tutaj nie wypada to prywatnie konkretne ceny noworoczne i modele elektroniki do tych 2 i cos trzeba wreszcie wybrac kurcze.. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, ale jak piszesz że ,,puszczasz,, muzykę na domówkch i dodatkowo z YT to twe obawy że tv jest o 5-15 cm za nisko, czy za wysoko względem jakiś kolumn są w tym wypadku lekko paranoiczne.
Skup się na najważniejszym, czyli by wybrać kolumny które tobie się podobają, kiedy grają z konkretnym wzmacniaczem, a nie czy mają 78cm, czy 95cm. Za 4 tys spokojnie kupisz dobre kolumny i wzmacnicz, na używane cd też starczy. Tylny br też można zatkać.
Wysokość jest czasem ważna jak się muzyki słucha( nie puszcza) i dobiera się wysokość stojaków do monitorów, ale chodzi o dopasowanie do innej rzeczy niż tv icon_wink.gif


Edit. Na pytane jakie brzmienie lubisz odpowiedziałeś cyt,, moje oczekiwania ? to poprostu ma byc dzwiek ktory za 4 tysiace ze wzmacniaczem nam amatorom kopary po podlodze rozstawi ,,
Zła droga , kupuj dla siebie, by tobie opadła, bo możesz nie znać gustu innych icon_wink.gif
Zestawienie klipscha, cy ae z yamahą może być efektowne, ale męczæce i chłodne, nieco szczupłe w basie. Oczywiście to kwestia gustu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i o taka krytyke mi chodzilo icon_smile.gif
co do ustawienia za nisko tv chodzi mi o to ze ogladajac z boku naroznika a zawsze albo ja albo dziewczyna tam lezymy kolumna zasloni tv wiec mija sie to z celem i tego sie obawiam.

z BR chodzi wlasnie o to ze w naszym malym saloniku kolumny musza byc jak najblizej sciany zeby nie wystawaly za daleko no i przedni BR chyba do tego bedzie lepszy.

ja slucham grubsona i elektronicznej glownie drum n bas ale bardzo rzadko muzyki slucham a moja dziewczyna raczej jakies myslovitz czy chylinskie i eske tv wlaczy do sprzatania w domu. Reszta to YT na imprezach i dla nas dwojga glownie tv, i seriale i filmy z laptopa bardzo czesto.

Mysle nad Deli Zenstor 7 obecnie i jakims wzmacniaczu pod nie ale musze dorwac w dobrej cenie i odsluchac na zywo zanim kupie napewno.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem to niby było miesiace temu pomyslem bo niby do filmow najlepiej tylko ze ja nie chce kabli ciagnac bo teraz ich nie poukrywam a raczej za 4 tysiace to nie ma szans spodziewac sie kupic cos na takim poziomie jak wzmacniacz i zestaw stereo..

kolejnym mankamentem jest to ze nie mam pojecia jak bedzie wygaldac moj przyszly za 2-3 lata salon i nie wiem czy taki zestaw bedzie dobrze zaplanowac. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...