Skocz do zawartości

Pomoc w doborze głośników do amplitunera Yamaha RXV567


iza8211

Recommended Posts

Witam, mam problem. Posiadam amplituner Yamahy RXV567 i potrzebuję dobrać do niego zestaw głośników. Chodzi o to żeby to były głośniki wraz z subwooferem od razu i żeby to wszystko ładnie grało. Zależy mi na zestawie 5 głośników + subwoofer i żeby nie było to droższe niż max 2.000 zł. Pokój 45 m2. Dodam, że wolałabym żeby był to zestaw Yamahy aczkolwiek nie jest to warunek bezwzględny. Jeśli podałam za mało danych to proszę o informację, napiszę resztę. Dziekuję za wszelkie wskazówki i informację.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężo kupić coś w tak ogromny metraż z kilku powodów.
-odliczając minimalną kwotę na większy subwoofer 600-800 zł zostaje około 1400 zł na kolumny.
- za 1400 zł zestaw 5 kolumn to raczej bardzo podstawowe wersje i wersje raczej do pokoju 20m niż 40m
- kolumny marek robiących elektronikę są " średnim pomysłem" jednak nawet kupno takiego zestawu set 5.0 na bazie np. Yamaha ns- 777, czy ns- 555, jest i tak poza budżetem.
Zresztą nie polecam bo ampli yamaha gra ostro i kolumny też tak grają więc suma sumarum niezbyt ciekawie, choć może dla kogoś ładnie , kwestia gustu i upodobań.
Z dużych, co zgrają się z yamahą, celowałbym w zestaw kinowy Jamo s 628 około 1850zł i dołożyć pare zł do suba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wybierając set 5.0 w tej cenie za około do około 4 tys wybór masz bardzo duży, dużo lepiej grający, choć różnie brzmiący. Bo za 1400zł to smutna alternatywa i wybór między taga 606, a stx f200, a jak ciut więcej to już lepsze w te okoliczności Jamo s628.
Niezmienia to faktu że wtedy warto pochylić się nad tym jak to ma grać, Dali grają przyjemnie to całkiem dobra propzycja za ok 3700, co nie znaczy że może wolisz inne , bo warto już, nie , należy już posłuchać! Może na bazie Monitor audio bx6, lub pasujący tu dobrze magnat quantum 677 http://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/7990457, może efektywnie ale ostro grający klipsch, lub jbl?
Jeśli słuchasz też muzyki to faktycznie na przód do stereo kupić dobrej klasy i duże kolumny, reszta czyli centralny i tzw efekty małe- czyli taki standardowy zestaw na gotowo.
Jak stawiasz na ektremalne kino( ale chyba nie z tym amplitunerem) to w taki spory metraż jako efekty na tył można też podłogowe kolumny.
Może na ceneo, czy skąpcu wybierz sobie opcje w filtrach "zestaw. 5.0", potem zakres ceny od- do i łatwiej będzie Ci coś wyszukać. Np. http://www.skapiec.pl/cat/29/2.2997-3995,3.10 oczywiście nie wszystkie zestawy pasują bo kolumny typu dali zensor 5 , czy nota 550 są dobre, ale za małe , lecz pojawiają się inne propozycje i marki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to o czym piszesz to czarna magia. Totalnie się na tym nie znam, a nie chciałabym kupić czegoś by tylko kupić. Chodzi mi o głośniki do tego amplitunera takie dla przeciętnego słuchacza. Nie potrzebuję nie wiadomo czego, ale też chciałabym by zestaw nie był za mały do mojego 40 metrowego salonu. Patrzyłam te pierwsze, o których pisałaeś, jak dla mnie to tylko wyglądają fajnie bo na reszcie kompletnie się nie znam. Ok, jestem w stanie za cały zestaw zapłacić 3.000 zł, łącznie z subwooferem, ale jakim i na co mam zwrócić szczególną uwagę. Proszę napisz mi jakoś bardziej zrozumiale. Może wcześniej nie pisałam o tym, ale nie zależy mi na nie wiadomo jakich efektach samego kina domowego przy oglądaniu filmów. Jak na razie nie mam na to czasu, ale kiedyś, może... W tej chwili bardziej koncentruję się na czymś co pozwoli mi dobrze i fajnie posłuchać muzyki, chociaż nie chce się zapętlić bo filmy też będą oglądane. Dodam, że w tej chwili mam tylko TV Samsung Smart TV i tylko z niego muzyki słucham. Każde rozwiazanie byłoby od tego lepsze, ale jak mam wydać pieniązki to wolę by były one wydane na coś logicznego. Sory, że Cie męczę, ale jest to dla mnie duża pomoc. Dziękuję za cierpliwość i wszystkie wskazówki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...