Skocz do zawartości

Yamaha RX-S601D - głośniki


mat777

Recommended Posts

Witam,

Udało mi się nabyć w korzystnej cenie amplituner kina domowego Yamaha RX-S601D. W tej chwili stoję przed wyborem zestawu głośników. Sprzedawca namawiał mnie na zestaw Yamahy NS-50F + NS-P60 ale wstrzymałem się z decyzją. Proszę o opinię czy to dobry wybór czy jednak szukać czegoś innego.

Druga sprawa czy rozważyć zakup subwoofera do takiego zestawu.

Pomieszczenie ~19m2, wykorzystanie 60% muzyka, 40% kina bez preferencji audiofilskich, ale milo byłoby aby była głębia basu przy cichszym odsłuchu - przy prezentacji zestawu w sklepie "bas" pojawiał się ale dopiero po podkręceniu dźwięku, a w domu to byłoby zdecydowanie zbyt głośno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli kładziesz nacisk na muzykę, na pewno warto poszukać innych kolumn. Jeśli oczywiście budżet pozwoli, namawiałbym na Indian Line Nota 555. To wystarczająco mocne kolumny do Twojego pomieszczenia, grające dynamicznym, gęstym dźwiękiem. W podobnej cenie (specjalna cena dla forumowiczów) możesz zakupić świetny zestaw Tannoy Mercury V4i/V1i/VCi. Jeśli natomiast budżet jest mniejszy, lepszym rozwiązaniem od kolumn Yamaha będzie Jamo S 626 HCS. W przypadku Jamo na pewno nie zabraknie basu, nawet przy cichszych odsłuchach.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kontakt.
Budżet to 2k z górką ale generalnie na tym etapie to jestem otwarty na dwa rozwiązania.

Pierwsze: zestaw 5.0 i Indiana Line Nota 555 byłaby do rozważenie pod warunkiem, że jest wyraźnie lepsza od Jamo S 626.

Drugie rozwiązanie: z tym budżetem może pójść w zestaw stereo ale musi być opcja dokupienia, w dalszej perspektywie czasu, głośnika centralnego i tylnych z tego samego zestawu.
Inne, mniej znaczące ograniczenie to głośnik centralny nie może być wyższy niż ~14-15cm - po prostu nie wejdzie pod TV.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Sprzedawca namawiał mnie na zestaw Yamahy NS-50F + NS-P60 ale wstrzymałem się z decyzją. Proszę o opinię czy to dobry wybór czy jednak szukać czegoś innego.


mat777 Namawiał bo to przeciętnie grające kolumny? Jednak skoro byłeś w sklepie trzeba było zabrać swoją Yamahę i posłuchać, niestety inaczej dobrze nie dobierzesz i nie kupisz. Tak jest prawda.

Cytat

Pierwsze: zestaw 5.0 i Indiana Line Nota 555 byłaby do rozważenie pod warunkiem, że jest wyraźnie lepsza od Jamo S 626.


Tu nie ma słowa lepsza , to zestawy kolumn zupełnie inaczej grające :!: Czy lepsza jest sałatka warzywna, czy kiełbasa z rusztu na obiad, każdy musi wybrać sobie sam icon_wink.gif Nota to bardzo dobrze, równo i muzykalnie grająca kolumna dla kogoś kto muzyki słucha, a nie tylko nagłaśnia, zaś jamo s 626 to kolumna z dużym mięsistym basem raczej dla kina i fanów mocnego uderzenia. Noty z Yamahą nie łączyłbym bo takie połączenie da może zbyt jasny i bardzo detaliczny dźwięk, a jamo s626,lepiej sprawdzą się w w kinie.

Cytat

Drugie rozwiązanie: z tym budżetem może pójść w zestaw stereo ale musi być opcja dokupienia, w dalszej perspektywie czasu, głośnika centralnego i


Bez sensu, bo kupujesz amplituner kinowy, wiec coś co gra gorzej od nawet tańszego wzmacniacza stereo. A z jedynego plusa amplitunera kinowego- efektów kinowych i tak rezygnujesz bo masz dwie kolumny. Chyba że chodzi o jego dodatki sieciowe.
Skoro masz już jednak ten amplituner dobierz uważnie kolumny, bo jego moc i wydajnosć jest niska i może mieć problem z dobrym wysterowaniem niektórych kolumn( słaby bas i jego kontrola) Z jednej strony ta Yamaha ma niezłe Dacki, z drugiej jak kupisz bez odsłuchu, kolumny i tak nie zagrają jak powinny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...