Skocz do zawartości

Dali Lektor 8 vs Zensor 7 vs Zensor 7 set


bartwa

Recommended Posts

Hej

Jestem na etapie wyboru systemu audio do domu , po kilku odsłuchach udało mi się zawęźić poszukiwania do marki Dali, budżet bliżej nie określony, tj, może być 5000zł ale jak będzie 8000 i będzie to słyszalne to jestem w stanie przeboleć.

Ostatnio już wybrałem po odsłuchu dali Zensory 7, ale będąc w saturnie natknąłem się na lektory 8 (wcześniej tylko widziałem lektory 6 i te ogólnie mnie nie powaliły, natomiast 8 to już zupełnie inna liga) posłuchałem i znów mam dylemat, zensor 7 czy lektor 8, lektor 8 jest naturalnie większy, masywniejszy ale i wg. mnie lepiej wykonany, dźwiękowo zensory są minimalnie bardziej szczegółowe ale lektory mają przyjemniejszy i głębszy bas. W saturnie posłuchałem jeszcze raz zensorów 7 obok lektorów 8 (wiem wiem, saturn to nie miejsce na odsłuchy ale tylko tam natknąłem się na te obydwa modele jednocześnie icon_smile.gif Zensory słuchałem najpierw na wzmaku yamaha 301, a w saturnie zensory i lektory słuchałem na denonie PMA-720

No i teraz ceny w jakich mogę je mieć:

1. Zestaw dwóch zensorów 7 - 3000 zl ( + wzmak yamaha 5001 jakies 1600, a denopn pma-720 1200zł)
2. Zestaw dwóch lektorów 8 jakieś 3600-3700 (wzmaki jak wyżej)
No i tutaj nowa opcja, wiem że powinna być w dziale Kino domowe ale nie chce zakładać nowego tematu to:
3. AVR-X2200 + ZENSOR 7 SET + DBT-1713UD i tutaj wydaję mi się bardzo dobra cena bo mogę mieć ten zestaw za 6800zł, zaczynam się nad nim poważnie zastanawaić bo mam tutaj zensory 7, dodatkowe 3 glośniki do kina, blu ray i amplituner (ale np. do stereo za 1200zl mogę kupić denona i do muzyki przełączać), wtedy wyjdzie mi 8000 kino z oddzielnym wzmakiem do stereo w razie potrzeby.

Do czego potrzebuję? Przeważnie muzyka,(nie jestem zwolennikiem płyt, także spotify, lub w przyszłości tidal (przy stereo myślałem przyszłościowo o blu-ray oppo 103), głośniki na pewno chciałbym podłączyć je do nowego tv, aby też można na nich było oglądać dźwięk tv, naturalnie przy zensor set, nie pogardziłbym filami na blue-ray i oglądaniem filmów w wysokich rozdzielczościach, ale w stereo z drugiej strony też da się oglądać firmy

Gdzie będą grały ?
Pokój jakieś 20-22m2 plus za drzwiami drzwiami przesównymi aneks kuchenny o powierzchni jakieś 8-10m2, najczęściej drzwi rozsunięte (otwarte)

Proszę pomóżcie mi mam nie wiele czasu, zakupy muszę zrobić do 31.12.2015
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
zacznijmy od wyboru kategorii sprzętu. Jeśli słuchasz przede wszystkim muzykę, to zdecydowanie namawiam Cię na klasyczny zestaw stereofoniczny. Po prostu w podobnym budżecie uzyskasz o kilka klas lepsze brzmienie.
Druga sprawa to wybór kolumn - w Twoim pomieszczeniu Dali Lektor kompletnie się nie sprawdzi. To potężne kolumny, które jednak potrzebują dużo wolnej przestrzeni aby prawidłowo zagrały. To zestaw, który idealnie sprawdzi się w 30-40m2. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie już Dali Zensor 7.

Niewiele wspomniałeś o Twoich preferencjach brzmieniowych oraz najczęściej odsłuchiwanych gatunkach muzycznych. Zakładam, że szukasz zestawu uniwersalnego, gwarantującego dynamiczny, otwarty, swobodny dźwięk.

Moja propozycja to wybór wzmacniacza stereofonicznego Yamaha A-S501 lub A-S701, która dodatkowo wyposażona jest w dobry przetwornik cyfrowo/analogowy (podłączysz telewizor pod wzmacniacz), do tego odtwarzacz Blu-Ray Yamaha BD-S677 oraz kolumny. W kwestii kolumn możemy pozostać przy wspomnianych Dali Zensor 7, chociaż z mojej strony namawiałbym na odsłuch polskiej konstrukcji Pylon Audio Sapphire 25, Monitor Audio Bronze 6 oraz Tannoy Mercury 7.4.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza audio (zapewniam, że ceny będą atrakcyjne) oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, gdzie masz do wyboru ogromny asortyment urządzeń i kolumn dostępnych od ręki oraz komfortowe warunki odsłuchu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy chcesz kino czy stereo to już Twoja decyzja.
Według mnie wybór pomiędzy Lektor 8 a Zensor 7 skierował bym według swoich preferencji. Lektor8 ma lepszą kontrole basu, jest milszy w odsłuchu z kolei Zensor 7 jest dokładniejszy i płytszy.
Jeśli słuchasz rocka, muzyki elektronicznej lepiej sprawdzą się Lektory 8. Do muzyki bardziej zrównoważonej Zensory 7.

Co do napędzania ich bardzo dobrym wyborem w przypadku zestawu stereo jest Onkyo 8150
W przypadku kina Yamaha 679.

Daj nam znać czy chcesz kino czy stereo. Zaoponujemy lepszą ofertę cenową.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...