Skocz do zawartości

mini wieża dla początkującego audiofila


raff

Recommended Posts

Zdecydowanie zgadzam się z moim poprzednikiem. Tylko, że musisz wybrać czy chcech słuchać tylko płyt CD czy może DVD ? Jeśli CD to zastanów się nad wyborem zestawu Yamaha Pianocraft E 410 (w sklepie 1999 zł, ale widziałem też za 1800 zł) a jeśli DVD (także z opcją odtwarzania płyt CD) to wybierz model E 810 (cena w sklepie 2150 zł). Jeśli chodzi o takie małe zestawy wieżowe to wspomniane zestawy Yamahy są bardzo dobrą alternatywą cena/jakość. Więcej informacji technicznych na ich temat można znaleźć w internecie. Dostępne są dwa kolory: czarny i srebrny. Kolumny głośnikowe mogą być wykończone lakierem fortepianowym. Zestaw posiada zdalne sterowanie i dobrą moc (chyba między 50-60 W zależnie od modelu).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję rafal735r i krzysztofowi.
Właśnie ten sprzęt upatrzyłem sobie w internecie (na żywo nie widziałem i jeszcze niestety nie słyszałem icon_cry.gif ) i chciałem pozyskać opinii fachowców.
Nie wiem, co to jest tylko za opcja DVD? Czy na płycie DVD nagrana jest muzyka w formacie audio CD i można ją odtwarzać czy może sprzęt ten można połączyć do tv i oglądać filmy?
Wybaczcie jestem bardzo do tyłu z techniką icon_redface.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wiem, co to jest tylko za opcja DVD?


W E810 możesz dodatkowo odtwarzać filmy DivX Ultra, VCD i DVD w stereo plus subwoofer, lub po podłączeniu odtwarzacza do zewnętrznego wzmacniacza 5.1 w takim systemie dźwięku przestrzennego.

Cytat

Czy na płycie DVD nagrana jest muzyka w formacie audio CD


Na oryginalnych płytach DVD, nagrywana jest muzyka w formacie DVD Audio, ale E810 nie obsługuje tego formatu, lecz można odwarzać Audio CD, WMA, MP3.

Cytat

sprzęt ten można połączyć do tv i oglądać filmy?


Tak, ma on wyjście Component Video, S-Video, Video i SCART do podłączenia do TV.

Kilka ofert
http://www.allegro.pl/20242_yamaha.html?or...er=t&view=gtext
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!
Pozwolisz że się wtrącę ,podam link http://www.eic.com.pl/produkty/teac, przejrzyj sobie ofertę. Wybacz, ale nie chcę mi się pisać dwa razy tego samego. Już raz pisałem do podobnego postu, jednego z forumowiczów, dlaczego Teac. Druga sprawa odnośnie muzyki, możesz oczywiście nagrywać muzę na płytach DVD, nawet tą skompresowaną (fuj!), lecz tylko będziesz mógł odtwarzać ją na innym odtwarzaczu DVD, o systemie gdzie pracuje CD możesz zapomnieć. Życzę powodzenia w zakupach!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jeśli nie potrzebujesz DVD, bardzo poważnym konkurentem dla Piano Crafta jest Denon DF-102. Cena praktycznie ta sama(2300 zł w MM), jakość wykonania chyba nawet nieco wyższa: Denon ma transformator toroidalny i lepsze zaciski głośnikowe w amplitunerze, możliwość podłaczenia gramofonu, prócz tego same głośniki są zaprojektowane przez firmę Mission. Miałem okazję prównywać jednosegmentowe systemy tych producentów i mały Piano Craft wypadł słabiej od DM-033 Denona(tam też są głosniki Mission, tylko mniejsze) oczywiście brzmienie jest kwestią subiektywną a warunki były bardzo "polowe", ale zdaniem moim i przyjaciół, którzy też zamierzają kupić sprzęt z tego segmentu, Denon wypadł lepiej, nawet nie grał dużo gorzej od dużej Yamahy(DF-102 niestety nie było). Przed ostatecznym zakupem warto rozważyć obydwie opcje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...