Skocz do zawartości

Pytanie o zestaw ONKYO TX-SR444B + Maudio 9950 + ONKYO SKH-410


MariushO

Recommended Posts

Witam serdecznie!
To moj pierwszy post wiec sie przedstawie.
Mam na imie Mariusz i nie jestem ekspertem w sprawach audio.

Prosze doswiadczonych ludzi o pomoc w ocenie tego zestawu:

aplituner: Onkyo TX-NR 444 B

zestaw kolumn 5.0: HCS-9950 5.0 MKIII

glosniki Dolby Atmos: SKH-410

No i kilka pytan.

Zestaw na maxaudio.pl wyceniony na 3 299 zl i to jest maksymala kwota jaka moge wydac na kino domowe.
Zastanawialem sie nad zestawami samsunga ale wszedzie mi to odradzaja.
Wiec czy na poczatek to mi wystarczy?
Pokoj 20 m2 i przeznaczenie to filmy i dobra muzyka(rock, troche metalu i muzyki elektronicznej).

Z góry dziekuje za rady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolby Atmos to system dźwięku z dość rzadko spotykanymi głośnikami efektownymi przednimi górnymi.
Taką atrakcję można sobie darować. Lepiej zainwestować w nieco lepszy sprzęt bez niekoniecznych głośników do Dolby Atmos.
Do tego celu można wykorzystać w przyszłości zupełnie inne głośniki niż te Onkyo SKH-410. To są po prostu maleńkie kolumny jednodrożne z głośniczkami o średnicy 8 cm.
W podobnej cenie można kupić zestaw taki http://allegro.pl/yamaha-rx-v679-taga-harm...5769537264.html
Powinien być lepszy.
Można kupić zestaw z trochę tańszym amplitunerem i subwooferem w zestawie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie specjalnie lubię tematy o kinie domowym, niemniej zabieram głos, żeby coś wyjaśnić, niestety często autor ma już często własną wizję, a po zakupie i tak tu nie wpada i nie dzieli się opinią, spostrzeżeniami. Zresztą trudno o takie, jak kupuje nieraz w ciemno.

MariushO ile razy dziennie, czy tygodniowo oglądasz film z płyty, a ile godzin leci muzyka ? Bo jednak zaznaczasz w wpisie, że dobra muzyka metalowa, elektroniczna, więc Ci zależy, a gdzie do tego amplituner kinowy i baardzo tanie i kiepskie kolumny ? Wzmacniacz stereo i dwie dobre kolumny, które to rozjadą takie kino.
Yamaha 679, z pewnością lepsza względem tego Onkyo 444, jednak sporo płaci się tam za opcje bezprzewodowe- pytanie czy, aż tak potrzebne.
Jednak jak musisz mieć amplituner kinowy to kup na początek dwie kolumny na których dobrze, detalicznie i precyzyjnie brzmi Twoja muzyka w ten metraż np. Monitor audio bx5, (potem dokupisz małe bx1) Melodika Bl40(bl10), lub po taniości chociaż Yamaha ns-f150.


Cytat

Zastanawialem sie nad zestawami samsunga ale wszedzie mi to odradzaja.


Domyślam się co masz na myśli, ale takie zastawy to tylko do plumkania w efektach filmowych. Muzyki na tym nie posłuchasz, co najwyżej coś tam usłyszysz, że gra Metalica, a nie Krawczyk;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...niestety często autor ma już często własną wizję, a po zakupie i tak tu nie wpada i nie dzieli się opinią, spostrzeżeniami. Zresztą trudno o takie, jak kupuje nieraz w ciemno.



Bardzo dobrze Cie rozumie. Dlatego pytam sie tutaj na forum, bo nie chce kupic w ciemno a kasa droga nie chodzi icon_wink.gif
To moze wyjasnie co i jak.
Moj pierwszy styk ze sprzetem audio (tym innym niz wieza stereo, i radio) byl w momencie kiedy zakupilem soundbar Philipsa z 7 lat temu.
I wtedy to bylo WOOW dla mnie. Wielki subwoofer szpanerski wyglad i duzo dudnienia!
Podobalo mi sie do czasu kiedy zaczalem sluchac troche wiecej muzyki. I wtedy klapa! To dudnienie zaczelo mi przeszkadzac i do tego doszlo metaliczne brzmienie z glosnikow Creative (najczesciej na nich sluchalem muzyki), ktore i tak brzmialy troche lepiej na komputerze niz moj flagowy soundbar!
...
I teraz wiem, ze ten Philips to byla pomyłka(nie tania zreszta)!
I szukam alternatywy.
Lubie ogladac filmy i "czuc" efekty dzwiekowe, lubie dobra muzyke elektroniczna, rock, metal, dobrego popu.
Wiem, ze nie ma zlotego srodka na TO i TO. Ale moze jest cos po rodku? Zadowoli mnie jak bede ogladal film i padne z wrazenia dzwieku jak i uspokoi mnie sprzet slodkim brzmieniem przy np. Evanecense!
Tego wlasnie szukam.
Na poczatek malo kasy moge na to wydac, ale z czasem wszystko sie da zrobic.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uważam że najlepszym wyjściem będzie jednak ta Yamaha 679 z Tagami i one mogą być w przyszłości do stopniowej wymiany. Gdybyś kupił model Yamahy 777 lub 779 mógłbyś w przyszłości podpiąć pod to wzmacniacz stereo do kanałów przednich.
Jeśli dźwięk wielokanałowy nie jest priorytetem od razu, można kupić parę dobrych kolumn nowych , takich jak np. Magnat Quantum 673 lub jakieś lepsze kolumny używane. Potem stopniowo można rozbudować system o kolejne głośniki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiem, ze nie ma zlotego srodka na TO i TO. Ale moze jest cos po rodku?c.


To prawda, ostatnio kumpel chciał to pogodzić, dysponując 2 razy większą kasą i dał sobie spokój z kinem. Uznał że filmy ogląda się w tv, a nie słucha koniecznie na 5.1 i muzyka stanowi 90% czasu na jego rozrywkę.
Od kina nie chcę Cię odwieść, jednak jak ma mieć to jakąś jakość kupiłbym do takiego amplitunera kd najpierw dwie kolumny, ale lepszej klasy o których pisałem.
Masz dużą kolekcję płyt CD ?, czy sporo też na plikach , bo na plus Yamahy 679 jest możliwość odtwarzania wszelkich plików ( także flac) z pena na wejściu usb. Ten Onkyo 444 takiego wejścia nie ma, (jest tylko zasilające z tyłu) musiałbyś muzykę puszczać z kompa (mniejsza wygoda), kombinować z dodatkowym dackiem bo na wyjściu słuchawkowym pc jakość słaba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolumny TAGA HARMONY TAV-606v.3 + onkyo sr444 osobno = lekko ponad 3000 zl...hmmm...kuszace
Te same kolumny i RX-V679 ok 400 zl drozej, warto?
Pytam serio, bo juz jestem zagubiony.


Warto drożej . Szczególnie do lepszych kolumn w przyszłości.
Do tańszego amplitunera znacznie bardziej będzie potrzebny aktywny subwoofer do dobrej reprodukcji niskich tonów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobyDick coraz bardziej skłaniam sie do zestawu,ktory mi podałes.
Duzo czytam recenzji, opinii i zrezygnowalem z tego Onkyo.
A jak wypada Yamacha 579 w porownaniu z 679? Ta 579 tansza i wiecej kasy zostaloby na lepsze kolumny!
@jacek75 mam troszke CD i bardzo duzo na dysku. Moj czas to po polowie filmy i muzyka, no moze z 5 % do muzyki.
I dlatego zalezy mi na dobrym kinie domowym i sprzecie do muzyki.
Co myślicie o Y 579? Bede mial mniejsze mozliwosci rozbudowy dalej?
Bo nie chce wydac obecnie kasy na lepszy amplituner i badziewiackie kolumny.
Zawsze pozniej moge sprzedac amplituner a teraz szukam takiego "zlotego" srodka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha 579 tak jak Onkyo 444 w zasadzie nie sa przewidziane do współpracy z kolumnami o impedancji 4 Ohmy. W praktyce większość kolumn na rynku ma taką impedancję. Jednak producenci kolumn z reguły kamuflują to i informują o rzekomo wyższej impedancji. W praktyce współpraca takich kolumn 4 ohmy o rzekomo wyższej impedancji jest możliwa z takimi amplitunerami. Jednak nie jest to sytuacja optymalna. Wtedy dobrze jest odciążyć kanały amplitunera użyciem subwoofera i ustawieniem kolumn jako niepełno-pasmowe. Dlatego wspominałem ze wskazany jest wtedy subwoofer. Z Yamahą 679 takiego problemu już niema. Ten amplituner ma lepsza sekcje wzmacniacza. Mając 7 kanałów 5 kolumn ( lub nawet 2 ) i możliwość biampingu, warto z niej skorzystać. Nawiasem mówiąc Yamaha ma również swój patent na dodatkowe kanały efektowe górne-przednie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że optymalne przy widokach na lepsze kolumny.
Można kupić znacznie tańszy amplituner Taki jak Ferguson AV-770 z niezłą sekcją wzmacniacza i wtedy można więcej wydać na kolumny.
Taki amplituner można kupić za niespełna 700zł nowy. Jednak jest on na rynku już dość długo i brak mu optymalizacji akustyki oraz możliwości sieciowych. Szczególną i dość zabawna jego cechą jest to że jego "mózgiem" jest procesor jaki można znaleźć w odtwarzaczach DVD i poprzez to może on odtwarzać pliki mp3 i filmy divix wprost z pendriva. Ma do tego komplet wyjść pre-out jaki można znaleźć np w amplitunerze Yamahy takim jak 777 lub 779. Ma aluminiowy przednią płytę . Jednak krążą o nim niebyt pochlebne opinie o jego awaryjności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czyli Y679 +glosniki Taga to optymalne rozwiazanie w tej cenie?

Tak.

Ale warto na bieżąco sprawdzać oferty salonów i sklepów typu Euro, MediaExpert, MMarkt, Saturn itp. na przełomie roku, bo to okres przecen i wyprzedaży (choć niekoniecznie na dokładnie takie zestaw - raczej oddzielnie amplituner i kolumny).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Nowym roku!
Wlaśnie wracam od kolegi i jestem po odsluchu na żywo zestawu yamacha 479 i kolumny Jamo S606HCS3...
i fajnie to grało, bass troszke przytlumiony i wysokie tony dokuczały, ale to moze zle ustawienia. Jak myslicie? te kolumny Yamo lepiej zagraja z y579??? Chyba ze wczesniej proponowane Tagi beda lepsze?

Sprawdzilem na 2 utworach Evanescence, to polaczenie mocnego rockowego basu i mocnych gitar oraz wysokich tonow glosu wokalistki.
Przy bardzo wysokich tonach dżwiek zaczynal prawie piszczec, nie podobalo mi sie to, a mocny bas z gitar lekko dudnial i byl lekko przytlumiony, nie wiem jak to okreslic profesjonalnie, taki jak za sciana. Na filmie dzwiek idealny z tego zestawu ale muza troszke zaczela kulec...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Witam!
Mam pytanko, trafia sie taka aukcja na allegro: http://allegro.pl/magnat-quantum-675-audio...5967263427.html.
Słuchałem w sklepie te kolumny i w stereo strasznie mi sie podobał dzwięk. Mam troszke kasy to mogę wymienic fronty z moich Tag'ów. Czy na tyły i centralny moge zostawić kolumny z zestawu Taga i podłączyć na fronty Magnaty? Zgra to się wszystko z sobą. Wyczytałem, że Magnaty bardzo dobrze zgrywaja sie z Yamaha 679 ale zgrają sie z moimi Tagami?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że warto kupić kolumny Magnat Quantum 675. System kalibracji powinien doprowadzić do tego że zestaw z pozostałymi kolumnami od Tagi powinien zagrać dobrze. Najwyżej w jakiejś przyszłości możesz wymienić centralny na dedykowany do tych Magnatów. Duże frontowe Tagi możesz również wykorzystać w kanałach tylnych i/lub bocznych. Kanały tylne i boczne nie są aż tak bardzo wrażliwe na inne kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...