Skocz do zawartości

monitor audio mr6 słaby sopran???


andzaborniak

Recommended Posts

witam mam pytanie czy kolumny monitor audio mr6 nie maja za słabych sopranów bo mam takie wrazenie( porównałem do dali 104 jest różnica ) , mam amplituner (pionneer vsx 329) zastanawiam sie nad kupieniem karty zewnetrznej xonar u5 i podpiac do laptopa przez usb i do ampli optycznie ,bo tylko tak odsłuchuje muzyke i filmy tylko czy to cos da ?
zastanawiam sie jeszcze nad kupieniem dvd i do ampli podłączyc, tylko czy to bedzie brzmiało lepiej niz z laptopa ,moze ktos jest w takim temacie obeznany prosze o porade
pozdrawiam Andrzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu kupiłeś nowe (pewnie) MR6 zamiast używanych Dali 104 (choćby). I amplituner zamiast wzmacniacza stereo?
Teraz chcesz popełnić kolejny błąd i kupić odtwarzacz DVD zamiast odtwarzacza CD. Jeśli chcesz grać z laptopa, to lepiej kupić DAC.
Ale ważniejsze jakościowo w odtwarzaniu muzyki są kolumny i wzmacniacz.
Słuchasz muzyki, czy masz ten sprzęt do innych celów może?
Bo jeśli słuchasz muzyki, to seria Twoich wyborów jest dość nietrafiona.
Nie trzeba było wcześniej zapytać co kupić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do amplitunera av to właśnie lepiej kupić DVD ( lub BD ) . andzaborniak Tyle że jesteś w dziale stereo.
W kategorii sekcja wzmacniacz stereo to ten vsx 329 jest dość kiepski .
Jeśli już chcesz podłączyć ten amplituner do komputera , to faktycznie najlepiej przez jego wejście cyfrowe, czyli hdmi , SPDiF lub optyczny toslink. Jeśli w samym komputerze takich brak , to potrzebna będzie karta dźwiękowa lub microcast z jednym z tego typu wyjść.

Są tańsze karty dźwiękowe z wyjściem cyfrowym od xonar u5.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andzaborniak sprzedawanie mr6 i kupowanie kolejnych na łapu capu kolejnych jest bez sensu, jak masz możliwość to pod takim wyjątkowo słabym amplitunerem kolejne kolumny lepiej przetestować.
Bardzo słabym elementem jest ten vsx 329, z pewnością nie wysterował niskich tonów w mr6, bo jest baardzo słaby, dodatkowo kinówki pioneera też mało finezyjne w górze pasma.
Połączenie dvd/bluraya kablem optycznym, lub coaxialem ( jeśli będzie miał takowe wyjścia) może nieco poprawić rozdzielczość.

Ps. seria bx ma więcej, nawet dużo gõry w porõwnaniu do mr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na jakie wymienic te kolumny zastanawiałem sie nad dali zensor7 ale chyba troche im brakuje głebszego basu w porównaniu do dali 104 chyba że cos jeszcze klase wyżej od tego zensora 7, wzmacniacz faktycznie moze trzeba dokupic tylko ze tez chce ogladac filmu w 5.1 z kolei do wzmacniacza chyba nie podepne suba
podsumowując pasuje mi cos jak dali 104 z czystym brzmieniem i glebokim basem ,srodkiem i dobrymi sopranami, filmy i muzykę odtwarzam i tak z laptopa wiec chyba odpada dodatkowy wydatek na dvd czy cd to moge zalatwic dokupujac karte zewnetrzna, najlepiej by pasowało miec dobry amplit. do filmów jaki? i dodatkowo wzmacniacz do muzyki Jaki? + dobre kolumny (te dali 104 zrobily na mnie wrzenie)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

to na jakie wymienic te kolumny zastanawiałem sie nad dali zensor7 ale chyba troche im brakuje głebszego basu w porównaniu do dali 104 chyba że cos jeszcze klase wyżej od tego zensora 7, wzmacniacz faktycznie moze trzeba dokupic tylko ze tez chce ogladac filmu w 5.1


Szykuje się mezalians roku, jeszcze chwila a okaże się, że Dali epicon6, Jbl everest będą kulawe, skoro zensory 7 są niegodne tego vsx 329;) zensor 7 mało basu, no cóż, zależy pod czym gra;)
Partner jakościowy do tych zensorów7 to pioneer vsx930, czy bardziej już seria pioneer sc- lx.
Problem jest taki, że na wielu kolumnach owszem poprawi ci się góra pasma, bo ona nie potrzebuje wydajnego zasilania w amplitunerze, natomiast za brak dołu będzie odpowiedzialny w 95 procentach przypadków ten amplituner vsx 329, a nie kolumny.
Amplitunery kina nie grzeszą basem( efekt braku wydajnego zasilania), nawet te niektóre powyżej 2,5tys. a już o 329 były wątki, że nie jest w stanie ruszyć większych głośników, co niektórych bardziej wymagających kolumn i tanich i drogich.
Vsx 329 to jakościowy partner dla najczęściej dla monitorów, czy filigranowego zestawu 5.1 na bazie jamo s426 za 900zł, góra tagi 606, a nie dali zensor 7 .
Kupno lepszych kolumn może i ma sens, skrzydeł w pełni, a nawet w połowie to jednak one nie rozwiną, będą czekać na coś mocniejszego.
Jednak skoro chcesz słuchać na 5 kanałach amplitunera zamiast wzmacniacza stereo to ciężko będzie dla używanych frontów jak np Dali 104 kupić analogiczną resztę kolumn efektowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w tym momencie zrobił tak.
Kupiłbym najlepszy wzmacniacz stereo na jaki mnie stać. Oczywiście używany, bo zagra ze dwa razy lepiej niż nowy za takie same pieniądze.
Ale jeśli się upierasz przy nowym, to będzie po prostu lepiej niż było. Ale jakiegoś WOW raczej nie będzie.
Dobry wzmacniacz pokaże większość możliwości jakimi dysponują MR6.
Jeszcze więcej możliwości da Ci dopiero wymiana kolumn na lepsze, Za jakiś czas oczywiście jak na nie uskładasz.
Czyli moje zdanie jest podobne do tego jak pisali koledzy powyżej. Jeśli teraz kupiłbyś lepsze kolumny, to nie wykorzystasz ich potencjału razem z tym amplitunerem Pioneera.
Ba, nawet z tak słabym napędem dobre kolumny mogą zagrać gorzej niż tańsze, słabsze jakościowo, ale łatwiejsze do wysterowania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kupiłbym najlepszy wzmacniacz stereo na jaki mnie stać. Oczywiście używany, bo zagra ze dwa razy lepiej niż nowy


Biorąc też pod uwagę że góra pasma w modelu mr jest średnia i niezbyt wyeksponowana( w odróżnieniu od innych serii tej marki ) więc wzmacniacz , amplituner z mocniej zaakcentowaną górą pasma .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za podpowiedzi, tak zrobie tz jesli uda mi sie sprzedać ten ampli to kupie wzmacniacz z czasem wymienie te monitory na np dali zensor 7 lub dali 104 uzywane bo je słyszłem lub na lepsze ale chyba te dali byłyby wystarczajace tylko wzmacniacz musze tak dobrac by pasował do monitor audio i ewentualnie do tych dali tylko doradźcie jaki model wzmacniacza???
a moze do tego ampli dokupic wzmacniacz tylko pasowałby mi z mozliwoscia podłączenia subwoofera a ampli maiłbym do oglądania filmów w 5.1 czy takie rozwiazanie ma sens ? i jak to podłączyć? i czy do wzmacniacza potrzebny jest equalizer(korektor)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytałeś zapewne w innym wątku można kino domowe połączyć ze stereo, ale to na ogół mariaż dość drogi albo niekoniecznie jednak dający dobre efekty.
Do wyjścia Pre Out amplitunera można podłączyć wzmacniacz, który ma wejście na końcówkę mocy (Main) albo kupić końcówkę mocy stereo.
Twój amplituner ma jedynie wyjście na subwoofer. Więc się do tego nie nadaje.

Musisz się zastanowić co dla Ciebie ważniejsze, jeśli nie masz pieniędzy na kupno dobrego amplitunera KD z dobrym przedwzmacniaczem, i do tego dobrego wzmacniacza/końcówki mocy. I pójść w kierunku kina domowego (z opcją odsłuchu stereo jakościowo zależnego od jakości amplitunera) albo stereo i słuchać ścieżek dźwiękowych z dwóch kanałów. Co czyni wiele osób mających nawet spore zasoby by kupić dobre kino domowe a tego nie robi.
Można też jeśli masz miejsce i środki na to zbudować dwa oddzielne systemy. Jeden do kina drugi do muzyki.

Druga sprawa, to kupić wzmacniacz/amplituner bardziej pasujący do obecnych kolumn, czy do przyszłych?
Jak kupisz teraz coś mocno podkreślającego górę, to z lepszymi bardziej wyrównanymi i rozdzielczymi kolumnami może zrobić się za jasno, za agresywnie, wręcz ostro.
I tu też musisz się zastanowić, czy na pewno będziesz wymieniał kolumny. MR6 nie są takie złe. Po prostu mniej wyrafinowane niż mogłyby być i tyle.

Jeśli wybierzesz jednak jakąś opcję ze wzmacniaczem stereo, to do niego nie jest potrzebny equalizer. Skąd taki pomysł?
Oprócz rzadkich i na ogół dość drogich wyjątków, takie urządzenie to relikt minionych czasów.
Jeśli zestaw był źle złożony, z niepasujących do siebie elementów, akustyka pomieszczenia odsłuchowego/ustawienie kolumn pozostawiały wiele do życzenia albo nagrania były kiepskiej jakości (np z kaset magnetofonowych), nieraz próbowało się to ratować korektorem.
Ale efekt był tyle złudny, co psujący dźwięk. A equalizer wnosił wiele szumów i zniekształceń do dźwięku.

Dziś dobrze zestawiony system nie potrzebuje tego typu protez. Poczytaj o akustyce.

Do wzmacniacza stereo, by przyjmował sygnał cyfrowy warto dokupić DAC.
Subwoofer dobrze się sprawuje w kinie domowym. W stereo jeśli nie jest umiejętnie zaimplementowany (a to jednak sztuka), może poczynić więcej szkód niż dobrego. Na ogół jednak w stereo nie stosuje się subwoofera.

Jeśli myślisz w przyszłości o używanych kolumnach Dali, to warto dołożyć kilka złotych i kupić nowsze Dali 505, ponieważ 104 mają zawieszenia głośników nisko-średniotonowych z pianki a ta lubi się co kilka/naście lat zużyć i trzeba wymieniać a to pewien kłopot. Choć nie tragedia oczywiście. Ale parę złotych to kosztuje.

Gdybyś szukał wzmacniacza stereo, to dobrze byłoby się rozejrzeć za Fine Arts V 2 lub V 3 (4). To tańsza i dobra opcja.
Albo szukać nie najtańszego jednak Rotela. te wzmacniacze fajnie współpracowałyby z MA MR6 czy Dali 104/505.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za te info chce pociągnąć temat: myslałem o tym wzmacniaczu rotel ,jednak chyba nie mógłbym podłączyc do niego suba ani laptopa przez hdmi czy optycznie a na tym mi zależy wiec pozostaje dobry amplituner (pewnie używany)ale lepszy niz ten pioneer vsx 329 i tu jeszcze raz prosze o porady jaki ampli do moich audio monitorów mr6 i przyszłych dali zensor 7 moze jakies namiary na uzywany bo nowy to pewnie ze 3 tysiace by kosztował ale i tak prosiłbym o podanie modelu nawet nowego ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
zmieniłem amplituner pioneer na ampli stereo onkyo tx 8150,jest różnica w bardziej dokładnym brzmieniu choć pioneer maił też dobry bas,chciałem wzmacniacz ale niewiele ma wyjcie na suba ,którego chce wykorzystać skoro już jest .Troszkę mi jeszcze brakuje sopranów które muszę nadrabiać korektorem a raczej powinno obejść się bez korekcji. Ciągle w głowie mam brzmienie dali 104 i jeszcze mi brakuje basu choć tez pewnie zależy to od nagrania,sub uzupełnia ten niedobór.
Ale na przyszłość chce wymienić na lepszy zestaw stereo od tego co mam -(onkyo tx 8150/monitor audio mr 6 + sub jamo j12) kino domowe sobie darowałem filmy tez fajnie słychać w stereo a zwłaszcza jak jest sub
i tu prośba do znawców by zechcieli podpowiedzieć jaki zestaw będzie lepszy od obecnego ,bardziej dynamiczny, czysty z głebokim basem no i dobrym sopranem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Witam porównywałem monitory mr6 z dali zensor 7, i wybrałem zensory rewelacja ( ale w przyszłości jak te mi sie osłuchaja zmienie jeszcze na coś
z mocniejszym basem lubie czuć porządny wykop z kolumn ) , tylko mogłem kupic wzmacniacz np yamaha a-s 701 lub inny zamiast onkyo tx 8150 ale jakos sprzedawca mnie namówił no i chciałem miec radio internetowe i trzeba mieć czas by porównywać i szukać, ale nie jest źle choc cały czas chce sie miec cos lepszego , porównałem też laptopa z odtwarzaczem cd nie pamietam marki ale kosztował 2,500zł i różnicy nie słyszałem a momentami z laptopa lepiej płyta grała tak że zakup cd chyba nie ma sensu. Co sadzicie o takim zestawie jaki mam obecnie : DALI ZENSOR 7 amplityner stereo ONKYO TX 8150 ,SUB JAMO J10 PRZY FILMACH
POZDRAWIAM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Przy muzyce używasz trybu pure audio czy wyłączasz suba ręcznie?
Zensor 7 to często wybierane kolumny w swoim budżecie podobnie jak Onkyo 8150.
Jak długo użytkujesz system? Wygrzałeś go już?

Jeśli masz mało płyt zripuj je na Flaci i korzystaj z możliwości streamingowych Onkyo. Nie widzę sensu zakupu dodatkowego CD.

Z czego jesteś niezadowolony w tym połączeniu? Może coś uda się jeszcze poprawić. Jak duże masz pomieszczenie?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trybu p.a. używam ,fajna sprawa suba wyłączam recznie w zalezności co chce słuchać,przy filmach sub to ,,poezja'' w muzyce również uzupełnia troche twardy bas w zensorze 7 ale chyba mało które kolumny maja niski bas chyba że dali 104 ale takiego sprzetu już nie ma czułość w nich wynosiła 93 db zensor ma 90db większośc kolumn ma taką, ale przy muzyce suba ustawiam bardzo delikatnie wtedy jest niesamowity efekt normalnie takiego basu bym nie uzyskał .Kolumny mam nowe od jakiegoś miesiąca.Sa świetne jedynie bas mógłby być właśnie jak w 104-ach lekko głębszy ale sub załatwia sprawe i fajnie to dopełnia zwłaszcza w muzyce klubowej .Odsłuchałem z pięć rodzajów kolumn i te mi pasowały najbardziej graja niezwykle czysto i szczegółowo pewnie z odpowiednim wzmacniaczem zagrają jeszcze ładniej ale już nie mam czasu na poszukiwania może kiedyś.
Pomieszczenie to 5x4m Edytowano przez andzaborniak
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej lepiej, jak wzmacniacz stoi na CD - by nie nagrzewał odtwarzacza. Ale nie ma sztywnej reguły, zależy od sprzętu i miejsca (również od tego, jakie są nóżki i czy można bezpiecznie ustawić jedno urządzenie na drugim).

Masz trochę miejsca nad wzmacniaczem do następnej półki, by było pare centymetrów dla zapewnienia odpowiedniej wentylacji?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Watson to jakiś prosty model za kilkadziesiąt złotych. Wątpię, by był dobry...
Czy jesteś pewien, że brzmi dobrze?
No ale oczywiście to Twoja decyzja...

Ja bym wolał kupić coś firmowego za pareset złotych. A ile pieniędzy możesz przeznaczyć na odtwarzacz?

Pozdrawiam
PS. Tak naprawdę to bym obchodził go z daleka, a ewentualnie za darmo też bym się zastanawiał czy brać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sie zdziwiłem że odtwarzacz za takie pieniadze tak gra , do tej pory odtwarzałem płyty z laptopa z kartą zewnętrzna xonar u5 i cd gra troche ciszej ale milej dla ucha musiał bym porównać ten cd z jakims uznawanym za dobry , ale do środy mam zdecydować czy go biore jak dla mnie jest ok.(czyżby starsza elektronika była lepsza od współczesnej)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj systemowi się jeszcze wygrzać. Przez okres miesiąca ile godzin na nim przepracowałeś?
Moim zdaniem nie wykorzystujesz potencjału 8150. Podłącz go przez sieć, wejście optyczne. Stosowanie zewnętrznej karty dźwiękowej, gdzie ta w budowana w ampli jest prawdopodobnie lepsza mija się z celem.

Co do CD to pewnie czujesz różnice właśnie poprzez niezbyt dobrą zewnętrzna kartę.
Tego CD nie znam. Jak szukasz koniecznie CD to kup coś używanego, polecam produkty Rotela i starsze modele Onkyo. Nie wydawaj na to zbyt wiele, bo kiedy ogarniesz lepsze połączenie dla 8150, CD nie będzie Ci potrzebny.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się że odtwarzana muzyka z pendaraiwa przez usb w amplitunerze brzmi o wiele lepiej niż z laptopa nawet podłaczonego optycznie ,brzmi nawet lepiej od tego cd. ale mam troche płyt wiec cd przyda mi sie ale nie chce wydawać zbyt wiele na cd-ka wiec ten jest jakąś alternatywą ,spróbuje jeszcze porównać go z innymi czy jest duża różnica może wtedy rzeczywiście dołoze troche ,ale musze usłyszeć czy ta różnica będzie, wezme pod uwage rotela ,bo duza jest pozytywnych o nim opinii jak i o wzmacniaczach rotela...
wracając do wygrzewania systemu to po tym okresie kolumny bendą jeszcze lepiej brzmieć ,czy grać dynamiczniej ? jaka będzie różnica po wygrzaniu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...