Skocz do zawartości

Jakie głośniki kupić ?


jarek1983@vp.pl

Recommended Posts

Witam.
Bardzo proszę o pomoc w doborze głośników. Chciałbym aby głośniki działały jako kino domowe oraz przy słuchaniu muzyki. Posiadam subwofer KEF psw 1000 oraz amplituner Yamaha rx-v395rds. Dodam że salon ma ok 40m oraz głośniki boczne chciałbym zawiesić na ścianie na wysokości ok2,5m ponieważ mam poprowadzone kable. Mój budżet to ok 2 tyś zl

Z góry dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fronty 2 szt Magnat Quantum 673.
Na głośnikiboczne 2 szt MAGNAT VECTOR 201 http://allegro.pl/kolumny-podstawkowe-magn...5771753666.html
Jako centralny Magnat Vector Center 211
jednak lepszy byłby Magnat Quantum Center 63

Ten zestaw powinien dać sobie bez problemu radę w 40m z subwooferem.
To jest lepsze rozwiązanie niż zestaw kiepskich kolumn z dużymi frontami szczególnie przy tym dość słabym amplitunerze.
Kolumny frontowe warto ustawić jako niepełno-pasmowe ( małe, small )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na fronty 2 szt Magnat Quantum 673.
Na głośnikiboczne 2 szt MAGNAT VECTOR 201 http://allegro.pl/kolumny-podstawkowe-magn...5771753666.html
Jako centralny Magnat Vector Center 211
jednak lepszy byłby Magnat Quantum Center 63

Ten zestaw powinien dać sobie bez problemu radę w 40m z subwooferem.
To jest lepsze rozwiązanie niż zestaw kiepskich kolumn z dużymi frontami szczególnie przy tym dość słabym amplitunerze.
Kolumny frontowe warto ustawić jako niepełno-pasmowe ( małe, small )



Dziękuję za odpowiedz.Który amplituner Pan proponuje - w rozsądnej cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze w jak bardzo rozsądnej cenie icon_smile.gif ?
Sporo zależy od oczekiwań i funkcjonalności.Moim zdaniem rozsądnym cenowo i niedrogim amplitunerem AV o dobrej i mocnej sekcji wzmacniacza jest Ferguson AV-770. Można go kupić za niespełna 700 zł nowy.

Jednak nie spieszyłbym się aż tak bardzo z wymianą amplitunera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Cytat

Najważniejsze w jak bardzo rozsądnej cenie icon_smile.gif ?
Sporo zależy od oczekiwań i funkcjonalności.Moim zdaniem rozsądnym cenowo i niedrogim amplitunerem AV o dobrej i mocnej sekcji wzmacniacza jest Ferguson AV-770. Można go kupić za niespełna 700 zł nowy.

Jednak nie spieszyłbym się aż tak bardzo z wymianą amplitunera.



Witam. Raz jeszcze proszę o pomoc i poradę. Udało mi się odłożyć 5 tys zł. Czy może mi Pan polecić jakiś ciekawy zestaw (bez subwoofera)
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Faktycznie MQ 673 są duże i można w ich miejsce użyć innych mniejszych kolumn do tego celu. Głośniki kanałów bocznych i tylnych nie muszą być tak bardzo zbieżne z profilem brzmieniowym głośników które stoją z przodu.



Jasne. Na przód kupiłbym Magnaty Quantum 677 bo rozumiem że są lepsze niż 675, amplituner Yamaha rx v 481 z dab + ponieważ jestem w zasięgu tej funkcji, no i zostają do kupienia małe głośniki boczne podwieszane do ściany tylko jakiej firmy i jaki model?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Magnaty 677 i 675 to są bardzo porównywalne ze sobą. Dużej różnicy w dźwięku między nimi niema. Jako kolumny tylne możesz użyć dość dowolnych kolumn. Wcześniej wspominałem o Magnatach Vector 201. Jednak obecnie trudno jest je nabyć. Jako tańa alternatywę mozesz użyć np. takich kolumn Medion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że różnica między 677 a675 jest niewielka. Choć jest ona spowodowana przeważnie podłączanie do tego samego wzmacniacza. 677 potrzebują jednak więcej prądu zagrają wtedy deko mocniej. Co do tyłów to można iść we wspomniane vectory albo nawet supreme 102. Są typowe płaskie głośniki surroundowe ale one są dość drogie.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...