Skocz do zawartości

Jaki przedwzmaczniacz


Recommended Posts

Cześć.

Dostałem na urodziny od znajomych gramofon Unitra Gs-472 i nową wkładkę audio-technica AT 91. Darowanemu koniowi w zęby się nie patrzy, mam nadzieje, że sprzęt grać będzie przyjemnie. Podłączone będzie to pod amplituner denona x1000 i głosniki avanto fs20. Potrzebuje pomocy w wyborze przedwzmacniacza i tutaj liczę na szanownych forumowiczów icon_smile.gif. Zakresu ceny nie podaję specjalnie, ponieważ nie mam pojęcia ile na dobry sprzęt trzeba wydać. Może być to coś troszkę przyszłościowego, ponieważ do czarnej płyty ciągnie mnie od dłuższego i jeśli sprzęt nie spełni moich oczekiwań to zamienię go na coś lepszego.

Pozdrawiam i wesołego nowego roku icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Cytat

czym się różni przedwzmacniacz od wzmacniaczu?


Nie piszesz dokładnie o co chodzi, odpowiedzi mogą być dwie icon_cool.gif
Jak pytasz w temacie autora, który szuka przedwzmacniacza do gramofonu, tak aby podpiąć go pod amplituner, czyli w uproszczeniu swoistego wejścia z małym układem elektronicznym ( PHONO) link http://audio.com.pl/vademecum/faq/stereo-w...acz-gramofonowy. Nie każdy wzmacniacz, czy amplituner ma wejście na gramofon ( czyli tzw.PHONO mm/mc), czyli wspomniany przedwzmacniacz gramofonowy.

Natomiast bywają też wzmacniacze dzielone, czyli nie takie jak popularne na sklepowych półkach rynku integry , ale oddzielnie dwa elementy, czyli jeden to przedwzmacniacz ( wejścia, pokretełka) i drugi , zazwyczaj większy wzmacniacz mocy (końcówka mocy już dla kolumn) http://audio.com.pl/vademecum/leksykon/197...cniacz-dzielony.

Polecam wuja google;). lub precyzyjniej pytać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Kolega wyżej polecam wujka google lub duckduckgo.

Jednocześnie odnoszę wrażenie, że tego typu pytanie, nawiasem stanowiące abc audio, stanowi tylko pretekst. Osoba pytająca ma w profilu spam w postaci reklamy. Niniejszym kasuję wpis i proszę o usunięcie reklamy z profilu. Nie usunięcie ww. będzie skutkowało blokadą konta. A na początek czas na zastanowienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najzabawniejsze jest to, że kolega Hilfarnal zarejestrował się 1 stycznia, czyli przed pół rokiem, zadał pytanie i zniknął. Nie wiadomo, czy przeczytał zalecany przeze mnie wątek, czy ma nadal problem z wyborem przedwzmacniacza gramofonowego.

Choć z drugiej strony mnie już to nie dziwi. Takich "jednopostowców" na forum jest mnóstwo. Wpadają, coś skrobną i znikają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
Może ja sie podepnę pod temat.Witam wszystkich po dłuższym czasie.Szukam pre gramofonowe do Pro=Ject-a RPM 10 carbon (zamówiony i czekam)oraz wkładkę do niego.Wstępnie wyszukałem przedwzmacniacz...PJ tube box DS..wolałbym używke ale niestety nic ciekawego nie znalazłem.Co do wkładki to już gorzej.Jest tego od wyboru do koloru.Dlatego może coś koledzy podpowiedzą.Tak do 2 tyś.Podczas rozmowy w salonie proponowano mi wkł.Sumiko blue point nr.2,duzo dobrego czytałem o Denon DL 103 R.Będe wdzięczny za jakieś podpowiedzi

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumiko Blue Point no 2 to taka najtańsza wersja wkładki MC tej firmy. Zazwyczaj wyposażane są w nią średnie – wyższe modele gramofonów firmy Pro-Ject. Miałem PJ z wkładką Blue Point no 2 i nie mogę powiedzieć na niej złego słowa. Choć to też zależy od preferencji i reszty toru. Wkładka potrafi podać szczegółowo materiał dźwiękowy, choć zdarza jej się, że czasem nazbyt intensywnie w górnych zakresach. Dlatego polecałbym do niej pre bardziej neutralny ew. taki jaki wymieniłeś, czyli lampowy.
Tej wkładki Denon nie znam więc nie będę o niej pisał. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że ma ona większą masę niż wkładka Sumiko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie.Niestety moja wiedza o gramofonach skończyła sie na polskim Danielu,było to bardzo dawno.Model gramofonu który zamówiłem jest polecany z wkładką Ortofona..MC Cadenza. Na dzień dzisiejszy poza moim zasięgiem.Mam ok.dwóch tygodni na szukanie więc może jeszcze ktoś coś poleci.Co do pre to jak już będzie PJ to napewno na lampach.Zastanawiam się jeszcze jaki przedwzmacniacz jest wbudowany w mój wzmak (ASR Emitter I plus).Mam instrukcje gdzie pisze coś o tym ale niestety w j.niemieckim.Co do reszty toru to poza wspomnianym wzmakiem...kolumny KEF 205/2 ref.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam

Jak już wspominałem gramofon dotarł w pięknej drewnianej skrzyni,zapakowny bardzo pewnie ale po wypakowaniu okazało się że ta skrzynia musiała stać gdzieś w bardzo zimnym miejscu bo aluminiowy talerz zaczął się pocić,więc postał jeszcze dzień żeby sie temperatura wyrównała.Składanie bardzo proste jedyny minus to mogę dać za niewygodnie usytuowane 5-cio pinowe gniazdo (bardzo głęboko pod podstawą ramienia),Mozna to było lepiej ulokować.Ale to szczegół.No i zabrałem się za kalibrację! ,pierwszy raz.Trochę się obawiałem żeby czegoś nie zepsuć .Dużo czytałem na ten temat,można było duzo sie dowiedzieć z YT.Myślę że wszystko zrobiłem zgodnie z zasadami.Po załadowaniu płyty trzeba było jeszcze trochę skalibrować Tube box DS.Teraz trzeba trochę to wszystko wygrzać bo zauważyłem że z każdą płytą dzwięk jest coraz lepszy.Niestety wszystkie moje stare płyty dawno porozdawałem więc trzeba teraz coś nazbierac.Reasumując piękny gramofon z dobrym dzwiękiem a mam nadzieje że po wygrzaniu również z pięknym dzwiekiem.Pare fotek wrzucę w zakładkę Wasze systemy.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...