Skocz do zawartości

Wymiana kina domowego na stereo


rustinpeace

Recommended Posts

Witam,
Jestem w trakcie wymiany kina domowego (teac ag-7d + m- audio hts 501) na zestaw stereo.
Brzmienie jakie mnie interesuje to granie basowe, z w miarę dobrą średnicą oraz delikatnie wysuniętą górą (nie klująca w uszy, bardziej okrągła). Żeby była jakaś przestrzeń, Muzyka to głownie rock, metal, progresja. Zależy mi na "basowej stopie perkusyjnej" dlatego, kolumny, które słuchałem w sklepie i mi się spodobały to Melodika BL 40 oraz Dali Zensor 7. Z racji ceny wybieram Melodike.

Proszę o info czy to dobry wybór w cenie do 2500 zł. Starych, używanych kolumn niecche.


Do tego zestawu chce dobrać wzmacniacz. Zastanawiam się nad:
- advanced acoustic xi60 (ale podobno ludzie słyszą w nim szumy - czy testowaliście może ten sprzęt ? )
- nad 326bee
- marantz pm5005


lub z używanych:
- nad 356bee


Proszę o informację co byście wybrali, żeby grało tak jak wyżej napisałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doniesień forumowych to melodika bl 40 jest do kupienia bliżej 2 tys, i możesz posłuchać quantum 675, a jak szybciej i detaliczniej nieco mniejsze MA bx5, większe QAcoustic 2050i, może tannoy V4.
Co do wzmacniczy to raczej nie advnce-zwłaszcza do metalu, rocka( nie jest szybki, czy detaliczny), a jak marantz to zdecydowane lepszy od serii 5000 jest pm 6004. Z popularnych w tej muzyce owszem nad 326, pioneera a30, jakiś uźywany CA azur 650, yamaha as.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...