Skocz do zawartości

Budżetowy amplituner 2.0 z USB


cin

Recommended Posts

Witam serdecznie,
żeby nie zanudzać, od razu przejdę do rzeczy:
Nie za bardzo orientując się w temacie zacząłem poszukiwać amplitunera do mojego salonu.
Z racji kosztów szybko wpadł mi w oko Pioneer ...329...
Zacząłem czytać coraz więcej w tym temacie i wyszło, że nie byłby to najmądrzejszy zakup.
Toteż wracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze urządzenia.

Wymagania:
- stan - nowy,
- cena - im bliżej 1000zł, tym lepiej,
- rodzaj urządzenia - amplituner stereo, na 2 głośniki podstawkowe (obecnie jakieś odziedziczone, później pomyśli się nad czymś lepszym),
- rodzaj muzyki: głównie rock i metal,
- pomieszczenie: 30m2,
- wymagane funkcje obowiązkowe: usb - odtwarzanie z pendrive'a flac i mp3,
- funkcje opcjonalne: mógłby również strumieniować radio internetowe,

Póki co znalazłem HK3700, choć dla mnie wybiega troszkę za daleko cenowo.
Jakieś inne sugestie?

edit:
Te odziedziczone kolumny to Sanyo SX800.
Każda z nich wyposażona po 4 głośniki niskotonowe 8-calowe (o nieznanych mi parametrach).
Zastanawia mnie czy taki wzmacniacz o mocy ok. 2x30W (np. Denon M39) byłby w stanie bezproblemowo je "uciągnąć"?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

329 to pewnie pioneer, jest amplitunerem kinowym, dodatkowo bardzo słabym i nie ruszy tych głośników, nawet z dużo mniejszymi ma problem. Jak kinówka to raczej od vsx 824, 930, onkyo 646, yamaha 679, choć z basem nadal może być problem...przy b.dużych kolumnach. O ampli kinowych w ogóle najlepiej zapomnij.
Prze słabej kinõwce zagra w zasadzie sekcja wysokotonowa, średniotonowa, a miniwieża pewnie automatycznie się wyłączy.
Potrzebujesz wydajnego piecyka stereo! Jak z usb to wybõr jest ograniczony do yamaha rn500, onkyo tx8130, h&k taniej z wejściem na pendriv się nie da. Chyba, że mocniejszy klasyczny wzmacnicz stereo, a jako odtwarzacz plików jakieś dvd.
Albo starszy potężny wzmcnicz i nowy odtwarzacz sieciowy, www z usb.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycję, ale chyba się nie skuszę na używkę, której nie mógłbym wpierw pomacać własnoręcznie (jestem z okolic Szczecina).

Dumałem, dumałem i wydumałem, że wypadałoby może jednak zakupić jakiś komplet, który będzie chciał fajnie ze sobą współpracować.
Znalazłem ofertę Denona M93 + Magnat Supreme 202 w kwocie 1300zł.
Co prawda nie ma odtwarzania flac, ale nie wiem czy przy tak niewyszukanym sprzęcie zauważę jakąkolwiek różnicę względem mp3 320kbps.

Oczywiście korcą niezmiernie zestawy np.
Denon Ceol DRAN-4 + Wharfedale 220 = 2000zł
Denon Ceol DRAN-4 + Monitor Audio Bx1 = 1800zł
Marantz M-CR510 + Dali Zensor = 2100zł

Kurcze, więcej funkcji, wyższe moce, lepsze kolumny, ale daleko poza budżetem. icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jak pisałem na priv sprzęt z drugiego linku udało się wytargować za 1300 zł.
Patrząc na to iż sprzęt jest na gwarancji oferta wydaje się być atrakcyjna.
Jeśli nie Ty to może ktoś inny skorzysta. Przecież możesz dogadać się ze sprzedającym
by wystawił amplituner za znanym portalu aukcyjnym i będziesz miał gwarancję i możliwość zwrotu sprzętu jak coś Ci nie przypasuje icon_smile.gif
W dzisiejszych czasach większość sprzętu kupuje się wysyłkowo- chcesz taniej to masz.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...