Skocz do zawartości

Mp3 i flac - co zakupic


Note

Recommended Posts

Witam. Poszukuje jakiegos odtwrzacza mp3 i flac. Poczatkowo myslalem nad Pioneer N 30 lub Denon Dnp 720 (tu juz tylko uzywka, bo jak widze w sklepach ciezko o niego, jest tylko model wyzszy Dnp 730, ale stanowczo za drogi jak dla mnie). Wymyslilem takie cos , aby zakupic calkiem niezly sadzac po opiniach blu ray Pioneer Bdp 170 , ktory ma wyjscia analogowe wiec poki co tak bym podlaczyl do wznacniacza , a w pozniejszym czasie dokupic daca w granicach 800 pln , oczywiscie uzywke, mysle ze takie zestawienie chyba by lepiej zagralo od Strumieniowca Denona czy Pioneera, a wyjdzie podobna cena. Co o tym sadzicie?

Glownie bede odtwarzal z hdd lub pendrive podpietego pod usb.

Moze jakies inne rozwiazanie ktos by polecil w granicach do 1000 - 1200 Pln.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam BDP170 i jest to bardzo fajny (jak na moje skromne wymogi wizyjne) odtwarzacz blu ray, ale jako odtwarzacz plików audio...?
Przede wszystkim do jakiejkolwiek nawigacji po podpiętym źródle musisz mieć włączony telewizor (albo jakikolwiek monitor podpięty z BDP przez HDMI), bo jego wyświetlacz jest bardzo, ale to bardzo ubogi.

BDP nie umie grać plików w trybie gapless - tzn. na takich płytach jak Ciemna Strona Księżyca, druga strona Abbey Road Beatlesów czy jakakolwiek inna płyta, na której jeden kawałek płynnie przechodzi w następny będziesz pomiędzy utworami słyszał ok. 1-sekundową przerwę.
Niektórym to nie przeszkadza, ale piszę, żeby nie było rozczarowań.

Jako odtwarzacz "multimedialny" - różnej maści pliki video + napisy - to jest bardzo fajne urządzenie, ale jeśli chcesz go traktować przede wszystkim jako odtwarzacz audio, to podszedłbym ostrożnie, bo on po prostu nie jest do tego przeznaczony.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku to Ci nie pomogę, bo blu ray mam podłączony po coaxie do zewnętrznego DACa, więc nigdy go nie słuchałem przez wyjście analogowe.

Jeśli stać Cię na używkę DNP720, ale już nie 730, to może poczekaj jeszcz trochę i dozbieraj brakującą kasę. Streamery mają sporo szersze możliwości dźwiękowe niż taki BDP170.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Sandflyer moglbys napisac z jakim dac'iem uzywasz owego Pioneera i jak to sie sprawdza mniej wiecej?
Moze faktycznie lepiej zaczekac i dozbierac troche do Denona Dnp 730 lub Pioneera N 50a ( mozna go uzywac jako dac'a podpinajac inne zrodlo, dobre rozwiazenie). Oczywiscie wtedy tylko odsluch.

Co do dac'ow to sa jakies fajne warte uwagi w cenie okolo 1000 Pln, czy raczej dac sobie spokoj z tym w tych ramach cenowych? Z nowych w sumie na jakie mnie stac to Musical Fifelity V90 dac , Cambridge Audio dacmagic dac 100. O tym Mf v90 czytalem sporo dobrych opinii.
Szukam glownie pod muzyke typu ciezki Rock, wiec energia , dynamika, nawet gra lekko konturowa mile widziane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wrzucę swoje dwa grosze. Jestem posiadaczem DNP-730AE od miesiąca i mam do niego sporo zastrzeżeń. Nie wiem czy taka jest jego kultura pracy, czy nadaje się do reklamacji, ale przedstawię Ci swoje spostrzeżenia.

Korzystam z pełnej funkcjonalności tego odtwarzacza - usługi Spotify Connect (na czym mi najbardziej zależy), strumieniowania sieciowego z komputera stacjonarnego, radia internetowego, połączenia z NASem poprzez protokół DLNA oraz odtwarzania z pamięci USB

Z siecią łącze się poprzez WiFi. Niestety, odtwarzacz wykazuje spore problemy ze stabilnością połączenia sieciowego - ma problemy ze znalezieniem punktów dostępowych, rozłącza sieć w przypadkowych momentach, zawiesza się i reaguje bardzo ospale. Bardzo długo czyta pamięci USB (jeśli w ogóle mu się uda je odczytać). Korzystam z usługi Spotify Connect i jeśli jesteś również tym zainteresowany to zauważyłem, że wielu użytkowników w internecie ma problemy z poprawnym działaniem tej usługi (w tym ja).

Podkreślam BARDZO MOCNO, że mam pewne podejrzenia co do istnienia wad w moim odtwarzaczu (prawdopodobnie poleci na reklamację) i NIE CHCĘ moich problemów rozprzestrzeniać na wszystkie modele tego odtwarzacza - piszę o tym tylko dlatego, abyś - w przypadku decyzji o zakupie - poszedł do sklepu i posprawdzał co nie co.

Pozdrawiam,
Radek K.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim DACiem (Dakiem?) jest Cambridge Audio Stream Magic 6 v2 - urządzenie sieciowe, które jednak kupiłem głównie jako DAC i odtwarzacz plików właśnie - sprawdza się rewelacyjnie. "Bebechy" w ww. DACMagic 100 są identyczne jak w Stream Magic, tylko że do DACMagic nie podepniesz dysku/ pendrive'a. Musiałbyś kombinować z komputerem albo z NAS. Stream Magic z kolei leży dość daleko poza Twoim pułapem cenowym.

Jak napisałem, Pioneera mam podłączonego do Cambridge'a incydentalnie, bo wejście coax było wolne. Filmy, które puszczam z Pioneera brzmią bardzo fajnie, ale to gra Cambridge, nie Pioneer.

O DACu MF nie powiem nic, bo go nie znam. Mnie osobiście nie odpowiada brzmienie MF. Rozstałem się ze wzmacniaczem A3 pomimo, że uchodzi za "legendarny" icon_wink.gif
Jeśli słuchasz rocka, to brzmienie MF może Ci odpowiadać. Cambridgeowi też nie brakuje dynamiki, ale jego główną zaletą są cudowna przestrzrzeń i wybrzmienia. Puenta - musisz posłuchać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandflyer dzieki ! Twoj Cambridge Audio Stream Magic 6 v2 jest swietny. Czytajac rozne materialy w poszukiwaniu czegos konkretnego z tego tematu wszedzie polecaja wlasnie tego Stream Magic 6 icon_smile.gif No ale poki co , nie dla mnie, cena zaporowa icon_wink.gif Co do reszszty, wiadomo ze ni nic w ciemno nie kupie, wiec zostalo mi teraz posluchac kilku rzeczy i cos wybrac:)

Jeszcze raz dzieki wielkie za pomoc icon_wink.gif

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...