Skocz do zawartości

Uniwersalny zestaw stereo


Ptasiek

Recommended Posts

Witam wszystkich,
od pewnego czasu skłaniam się ku zakupowi pierwszego zestawu stereo. Doświadczenia praktycznie brak- tyle co udało się wyczytać przez ostatni czas.
Szukam uniwersalnego zestawu który sprawdzi się podczas słuchania muzyki, oglądania filmów czy grania na konsoli. Z racji braku wcześniejszej styczności z dobrym sprzętem audio nie liczę na jakąś audiofilską jakość icon_wink.gif- słuchanie ma mi sprawiać przyjemność. Chciałbym natomiast, żeby zestaw był w stanie wytworzyć solidny bas podczas filmów/gier.
Podczas poszukiwań moją uwagę przykuła Yamaha RN-301. Bardzo mi odpowiada pod kątem funkcji multimedialnych. Nie upieram się ale chyba ciężko będzie znaleźć coś podobnego nie wydając prawie 2 razy tyle.

Moje oczekiwania i możliwości w punktach:

1)Czy sprzęt ma być nowy, czy używany?
Raczej nowy, chciałbym posłuchać sprzętu przed zakupem.

2) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony?
Sprzęt będzie podłączony pod TV i/lub PS4
Liczyłbym też na funkcje sieciowe i obsługę Spotify.
USB było by plusem.

3) Jaka jest powierzchnia pokoju?
ok. 17m^2
3m x 5,85m .

TV znajduje się na środku dłuższej ściany.


4) Jakiej muzyki słucham?
Najczęściej :rock metal.
Nie ograniczam się tylko do nich.

5) Co już słyszałem i jaki mam budżet?
Budżet to powiedzmy 3500 zł
Sztywny nie jest. Jak coś będzie wywoływało duży efekt WOW i będzie trochę droższe to się zastanowię.
Przesłuchałem kilka kolumn ze wspomnianą wcześniej R-N301.
Na plus wypadły:
Audio Pro Avanto FS 20
Brakowało im jedynie trochę mocniejszego uderzenia basem
Energy CF-50
Potężny bas, reszta trochę gorzej niż w FS 20
Na minus
Boston Acoustics A250
Brak mocy w zakresie niskich częstotliwości (czy A360 są lepsze pod tym względem?) Reszta ok.
Wharfedale Diamond (niestety nie pamiętam które: 230 czy 240)
Jamo S 626
Dali Zensor 5

Myślałem jeszcze o kolumnach Yamaha NS-555 ale nie były dostępne.

Jeżeli chodzi o monitory to nie jestem do końca przekonany czy dadzą radę w filmach/grach. Na pewno chciałbym przesłuchać jak się spisują.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avanto i jamo s 626 to specyficzne konstrukcje i raczej do kina, nie muzyki, rozmiękczony ocieplony bas, średnia kontrola, jak do metalu to bardzo średnio.
Mnie muzyka metalowa kojarzy się z bardzo dobrą kontrolą kolumn, szybką perkusją, detalami gitar, kolumny muszą być szybkie i zwinne , a nie kluchowate.
Wharfadale diamond 230 nieco lepsze dość masywny bas, z lepszą kontrolą od tych kinówek, ale też dość ciepłe brzmienie.
Dali zensor 5 niby najlepsze z tych wszystkich, ale nie dla każdego, dość neutralne brzmienie, raczej nie do "łojenia" z racji stylu i gabarytów.
Boston a250, gdzieś między Dali 5, a diamond 230.
Yamaha ns555 zapewne najbardziej detaliczne z tych wszystkich, bas dość płaski( dodatkowo z ampli yamahy)
Poczytaj, posłuchaj np. Melodika bl 40, QAcoustic 2050i, Magnat quantum 675, Tannoy V4, Jbl arena 180 z nr mniejszych Monitor Audio bx5.- wymieniam tylko te popularne i które kupisz do 2 tys.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę wielkość Twojego pomieszczenia oraz preferencje brzmieniowe, zwróciłbym Twoją uwagę na dwa amplitunera sieciowe: Onkyo TX-8130 (http://q21.pl/onkyo-tx-8130.html) oraz lepsza, a niewiele droższa od R-N301, Yamaha R-N500 (http://q21.pl/yamaha-r-n500.html). To dwa dobrze wyposażone urządzenia, które powinny Cię pod względem wyposażenia oraz brzmienia w pełni usatysfakcjonować.
W kwestii kolumn zwróciłbym Twoją uwagę na bardzo dobre, dynamicznie grające kolumny Audio Pro Black Diamond V3 (http://q21.pl/audio-pro-black-diamond-v3.html), które dodatkowo są dostępne w atrakcyjnych zestawach z powyższymi amplitunerami. Warto także spjrzeć na bardzo dobrą, polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 23 (http://q21.pl/pylon-audio-sapphire-23.html) oraz dynamicznie grające Dynavoice DF-5 (http://q21.pl/dynavoice-definition-df-5.html).

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje.
Q21:
Trochę uprzedziłeś pytanie które chciałem zadać:
Czy warto dokładać do trochę lepszych amplitunerów? Wspomniane R-N500 i TX-8130

Czy możecie polecić sklepy w Warszawie z możliwością odsłuchu? Niestety większość zaproponowanych kolumn jest niedostępna (przynajmniej w tych sklepach które znalazłem).




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...