Skocz do zawartości

Monitor Audio RX 2 - jaki wzmacniacz / amplituner?


Wojtek89

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Wraz z Nowym Rokiem postanowiłem że czas zakończyć "współpracę" z marnej jakości dźwiękiem wydobywającym się z telewizora i wejść w końcu w świat audio:) Jestem totalnym laikiem, amatorem, będzie to moja pierwsza przygoda. Od kilku dni przeczesuję forum, jednak większość to dla mnie czarna magia. Szczególnie to, jak obrazowo jesteście w stanie opisać dźwięk, brzmienie. Ale odbiegłem troszeczkę od tematu, wracam zatem do powodu założenia przeze mnie nowego tematu.
Szukam czegoś na start. Czegoś co będzie grało ponadprzeciętnie (wiem, to stwierdzenie bardzo subiektywne) i co zachęci mnie w przyszłości do poszukiwania czegoś więcej.. Przeglądałem sporo rożnych ofert, brałem pod uwagę sprzęt nowy, jednak moją uwagę przykuły kolumny podstawkowe Monitor Audio RX2. A że do tanga trzeba dwojga, chciałbym prosić Was o pomoc w doborze wzmacniacza / amplitunera. Żeby troszkę ułatwić zadanie odpowiem na pytania pomocnicze:

1)Czy sprzęt ma być nowy, czy używany?
Tutaj pełna dowolność. Może być nowy, ale jeśli będzie sprzęt o klasę wyższy w tych samych pieniądzach, tyle że uywany - nie jest to dla mnie problem.

2) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony?
Sprzęt będzie podłączony pod TV i konsolę
Funkcją niezbędną jest Bluetooth, ale tutaj akurat wiem, że w przypadku jeśli sprzęt nie będzie go posiadał to mogę zakupić odbiornik, np. YBA-11.

3) Jaka jest powierzchnia pokoju?
Około 25m2, jednak strefa odsłuchu to około 15m2
4) Jakiej muzyki słucham?
Bardzo róznej, szczególnie że moje preferencje mieszają się z preferencjami mojej narzeczonej.

5) Co już słyszałem i jaki mam budżet?
Nie słyszałem NIC:) Opieram się tylko na opiniach. Mój budżet to około 3 tysięcy złotych za całość.

A może jesteście w stanie zaproponować coś zupełnie innego? Wskazać jakiś inny kierunek?
Z góry dziękuję za wszelkie porady i pomoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner stereo z kręgu pewnie 2,3 marek i 6 modeli jest i tak z góry przesądzony icon_wink.gif .
Natomiast sądzę że takie monitory, a nawet oczko większe, są za małe na 15/25m kw. Sugeruje podłogowe w taki metraż, lepsza skuteczność, bas, a przecież miejsca zajmują tyle samo.
Najgorsze jest to że nic nie słuchałeś, czyli zero punktu odniesienia co do wyboru kolumn. Nawet nie napisałeś jaki lubisz dźwięk, brzmienie.
Cytat

Funkcją niezbędną jest Bluetooth, ale tutaj akurat wiem, że w przypadku jeśli sprzęt nie będzie go posiadał to mogę zakupić odbiornik, np. YBA-11.


Komputer jest w innym pokoju, że kabel jest "pase" ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ciężko mi napisać jaki lubię dźwięk, ponieważ słuchając do tej pory tylko głośników w telewizorze trudno wyłapać jakieś walory estetyczne.. Zapewne jeśli kupiłbym jakiegoś gotowego Pianocrafta to byłbym bardzo zadowolony. Ale wiem że w tym budżecie mogę mieć coś jeszcze lepszego, biorąc pod uwagę opinie ludzi którzy się na tym znają. Jedyne co mogę stwierdzić odnośnie moich preferencji jest to, że lubię dobrze grający bas. Ale na to pewnie łapie się każdy amator:)

Nie jestem przeciwnikiem kabla, w żadnym wypadku. Ba, mam nawet świadomość że tracę na jakości idąc w kierunku bluetooth. Jest to jednak po prostu kwestia wygody i lenistwa. Często lubimy usiąść sobie z narzeczoną na kanapie i konfrontować swoje propozycje muzyczne przesyłając utwory prosto z telefonu.

Na jakie, Twoim zdaniem, kolumny podłogowe w tym budżecie warto zwrócić uwagę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

mogę stwierdzić odnośnie moich preferencji jest to, że lubię dobrze grający bas. Ale na to pewnie łapie się każdy amator:)


Dobry bas to taki wytrych jak stwierdzenie lubię dobrze zjeść icon_wink.gif Jeden woli bas w ilości nadprodukcji, zwłaszcza tego wyższego ( 70-150Hz) i miękkiego, snującego się po mieszkaniu i masującego coś tam. Inny woli mniej, jednak niżej schodzący, twardziej, odzywającego się jak trzeba i kiedy trzeba , zimny, ciepły, różne opcje.
Jeśli podłogowe to oczywiście nie za duże, skoro MA to np. MA bx5, Indiana line 550, jak masywniejszy bas oczko większe quantum 675, cieplejszy bas wafle diamond230, tak z tych popularnych i niedrogich. Oczywiście jakieś okazje używane, lub z ekspozycji, a wyższej klasy jak najbardziej tak, tylko trzeba szukać. Z monitorów sugeruję też Dali zensor 3, dużo lepsze od MA, a także sporo większe.

Co do bth to z jakśocią fakt różnie bywa, nie ma co demonizować. Jednak co do wygody bth też różnie , parowanie sprzętu, gmeranie palcem po telefonie, czy włączanie pc, trudno nazwać najlepszym i najszybszym rozwiązaniem, skoro możesz mieć na stałe włożonego pendriva w amplituner z katalogami artystów i pstrykać pilotem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę Twoje wymagania, uniwersalność systemu oraz wielkość pomieszczenia, zaproponowałbym Ci zestaw, zbudowany na bazie amplituenra sieciowego Yamaha R-N500 lub Onkyo TX-8130. To dwa sieciowe amplitunery, które pozwalają także na odsłuch plików audio z sieci, odsłuchu setek internetowych stacji radiowych oraz streamingu Spotify. Jako kolumny idealnie sprawdzą się w Twoim systemie Pylon Audio Pearl 25. W takim połączeniu uzyskasz dynamiczny, uniwersalny dźwięk.
Wybór natomiast pomiędzy amplitunerem Onkyo a Yamaha jest uzależniony przede wszystkim od Twoich preferencji brzmieniowych. Yamaha lepiej sprawdzi się w mocniejszych gatunkach muzycznych dzięki bardziej eksponowaniu skrajów pasma. Natomiast Onkyo jest trochę łagodniejsze, równiejsze, stawia na dokładność.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza audio oczywiście jestem do dyspozycji. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...