Skocz do zawartości

Kino domowe + PS4 + Gramofon Rega RP1 - pomoc


qppm

Recommended Posts

Dzień dobry,

Niedługo czeka mnie aranżacja nowego mieszkania gdzie będzie również nowy TV z całym zestawem i teraz pojawia się następujące pytanie jak połączyć zestaw:

TV
Konsola PS4
Gramofon Rega RP1
Kino Domowe 5.1

Chciałem wszystkie w/w podpiąć do jednego zestawu 5.1 i potrzebuje pomocy ponieważ z tego co zdążyłem się zorientować nie da się bezpośrednio podpiąć RP1 do kina domowego.

1. Czy potrzebny będzie tzw. przedwzmacniacz czy też inny sposób, rega ma dwa złącza standardowe tzw optyczne?
2. Czy znajdę zestaw 5.1 spełniający w/w wymogi do 2 tys PLN
3. Zależy mi na tylnych głośnikach bezprzewodowych

Zestaw będzie służył do seriali; gier z PS4; gramofonu. Jestem totalnie zielony w takich tematach natomiast RP1 dostałem w prezencie i chciałbym wykorzystać.

Będę bardzo zobowiązany za podpowiedzi jak to wszystko stworzyć i czy możecie polecić jakiś zestaw 5.1




Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
zacznijmy od konfiguracji zestawu. Jeśli będziesz przede wszystkim słuchał muzyki, masz bardzo dobry gramofon, to niestety zestaw kina domowego za 2 tys. zł. będzie potężną pomyłką. Jakość dźwięku, przyjemność z odsłuchu muzyki będzie niewielka.
Moim zdaniem, szczególnie biorąc pod uwagę wykorzystanie przez Ciebie zestawu, zdecydowanie namawiałbym Cię na możliwie najlepszy klasyczny zestaw stereofoniczny. Niech przykładem będzie wzmacniacz NAD C316 BEE, amplituner Onkyo TX-8020 czy nawet Yamaha R-S201 (ewentualnie jeśli możesz zrezygnować z tunerami radiowego, klasyczny wzmacniacz Yamaha A-S201) połączony z kolumnami Pylon Audio Pearl 25 lub jeśli masz mniejsze pomieszczenie, Monitor Audio MR2, Q Acoustics QA3020 czy Pylon Audio Pearl Monitor.

Gramofon Rega posiada klasyczne wyjście RCA analogowe, aby cały zestaw grał prawidłowo z czarnej płyty, potrzebny jest przedwzmacniacz gramofonowy. W niektórych wzmacniaczach czy amplitunerach sieciowych taki przedwzmacniacz jest już wbudowany.

Przemyśl temat, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję bardzo.

Czyli idąc dalej tym śladem czy mógłbym zacząć od ampli np. Yamaha którą podałeś plus 2x kolumny Q Acoustic? I czy do tego jakiś subwoofer?


Rozumiem, że cale podłączenie będzie wyglądało tak:

PS4 ---> HDMI---->TV
TV---->ampli za pomocą zwyklych 2 wejść
Gramofon---->przedwzmacniacz---->ampli - jakie podłączenie?

Z czasem mógłbym dodać kolumny ale czy taki 2.0/2.1 będzie ok? Jest dalej opcja żeby dokupić kolumny bezprzewodowe żeby uniknąc kabli? Chodzi o te tylne.


Pozdrawiam,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha A-S201 to wzmacniacz stereo. Można do niego podłączyć 2 pary kolumn. Jednak podłącza się je do do 2 końcówek mocy. Jeśli druga para będzie bezprzewodowa, będzie stanowić drugą strefę. głośniki bezprzewodowe to kolumny aktywne ( z wbudowanym wzmacniaczem ) lub pasywne podłączane do drugiego wzmacniacza , który jest połączony droga radiową z wzmacniaczem głównym. Te bezprzewodowe wzmacniacze wymagają przewodowego zasilania. Dlatego rozwiązanie to stosuje się dość rzadko. Zwykle łatwiej jest przeprowadzić po prostu przewody głośnikowe do kolumn pasywnych. Subwoofer aktywny można podłączyć do każdego wzmacniacza. Warunkiem jest jednak to że w przypadku tego wzmacniacza subwoofer musi mieć wejścia wysokopoziomowe ( podłącza sie go do wyjść głośnikowych wzmacniacza ).

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...