Skocz do zawartości

amplituner kina domowego i kolumny stereo do 4000-4500zł


mkop

Recommended Posts

Witam planuję zakup amplitunera kina domowego oraz na początek 2 kolumn stereo. Obecnie mam wieżę technicsa eh 600 i myślałem o wykorzystaniu kolumn technicsa jako tylne głośniki. Muzyka jakiej słucham to delikatna elektronika, lekki rock, chillout ( the xx, Radiohead, Chet Faker, Bonobo itp )
Przeznaczenie: muzyka 50% kino 30% Xbox 20%.
Pokój ok 18- 20 m2.
Zastanawiam się nad kupnem sprzętu używanego, ponieważ wiem że w tej kwocie będę mógł znaleźć coś znacznie ciekawszego.Prosiłbym o poradę dotyczącą zestawu. Obecnie w moim mieście jest do sprzedania używany Marantz 6006 za ok 1500zł. Nie mam doświadczenia i zdaję sobie sprawę, że najważniejszy jest odsłuch. ( w planie wycieczka do Wrocławia i posłuchanie rożnych zestawów).
Kolumny nad którymi się zastanawiam to POLK AUDIO TSx440t, TSx330t lub Melodika BL40 ( nie słyszałem jak grają )
Zależy mi na tym żeby dźwięk w stereo był na bardzo dobrym poziomie. Czy ktoś z obecnych mógłby mi służyć poradą icon_smile.gif z góry dziękuję
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli zależy Ci na nowoczesnym i dobrze grającym systemie, biorąc pod uwagę Twoje preferencje oraz wielkość pomieszczenia odsluchowego, sugerowałbym amplituner Denon AVR-X1200W lub model wyższy, lepszy Denon AVR-X2200W. To w pełni wyposażone urządzenia, które zaoferują dobrą kakość dźwięku, także podczas odsłuchu muzyki.
W kwestii kolumn zwróciłbym Twoją uwagę na markę Indiana Line. Z mojego doświadczenia amplituner połączyłbym z kolumnami Indiana Line Nota 550.

Przyjrzyj się moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję - jak tylko będę miał możliwość to przesłucham sobie taki zestaw. Czy będzie duża różnica w stereo pomiędzy podanymi przez Ciebie Denonami? A jeśli chodzi o sprzęt używany to jest ktoś w stanie mi coś polecić? Może być używany amplituner plus nowe kolumny icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...