Skocz do zawartości

MA BR6 czy JBL ES90


darek71

Recommended Posts

Witam,
w związku z tym, że nie mam możliwości porównania proszę was o jakieś wskazówki.
Raczej zdecyduję się na jedne z nich MA BR6 lub JBL ES90. Kolumny zagrają pod Amplitunerem Harman Kardon seria 2xx lub 3xx. Bardziej zależy mi na stereo niż KD (ale zdecydowałem się jednak na ampli). Muzyka raczej dynamiczna ogólnie dobry rock, a także new romantic lata 80, pop poczatek lat 90. Po suchej analizie BR6 dobry bas (ale boję się trochę o górę którą też bardzo lubię), natomiast JBL ? nie wiem. Acha, mam jeszcze do dyspozycji Subwofer KODA SW-3500, ponieszczenie ok. 22m2.. Macie jakieś doświadczenia z tymi kolumnami? Może ktoś porównywał?


Pozdr
Darek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
udało mi się posłuchać JBL na HK 445. Niestety tylko był model ES80. Wydawało mi się ze bardzo mało basu, ale HK był prosto z pudełka i myślę że mogło być coś nie tak z ustawieniami. Są w tym modelu jakieś ustawienia aby ustawić dół? Skoro większość pisze że nie ma w tym połączeniu problemów to pewnie coś było nie tak w menu.
Natomiast Jeżeli chodzi o Monitor to słuchałem tylko BR5 i to nie na ampli tylko na wzmacniaczu Arcama.
Fajnie zagrały ale cholera wie jak grają BR6 z HK. Odsłuch w innym czasie i na innym sprzęcie nieco mija się z celem.

Pozdr
Darek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Przyznam się beż bicia, nie słyszałem nigdy kolumn Monitor Audio, ale nie dalej jak dzisiaj słuchałem przez dobrą chwilę JBL ES 80.Podpięte były do CA Azur i to takiego z wyższych numerów 7-8 i odtwarzacza tej samej firmy o podobnych numerach. Sprzęt grał w salonie sprzedaży, ale było spokojnie, zero klientów, usiadłem więc sobie wygodnie, przeglądam katalog JVC w poszukiwaniu odpowiedniego telewizora LCD i słyszę nagle wielką niemoc , płaski, bezbarwny, daleki zarówno od neutralności jak i grania skrajami pasm dźwiek. Tak poprzednio przywitały mnie E 60, E80 i E 90. Ja nie wierze w przypadki, w to że sprzęt nie był taki jak powinien być do JBL , bo to jest bzdurne gadanie. One po prostu tak mają i już. Dla mnie, przynajmniej te niższe serie JBL, to spore rozczarowanie.
Pozdrawiam
Waldek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zgoła inne wrażenie. Przed rokiem kupowałem mojego Harmana AVR435. Byłem zdecydowany za kolumny Infinity Beta50 ale gdy posłuchałem całości, brzmiało jakoś bezbarwnie, hermetycznie. Po podłączeniu E100 całość ożyła, poczułem się jak na koncercie. Przy E80 i E90 było lepiej niż przy Infinity ale to też nie było to. I to przesądziło o ostatecznym wyborze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...