Skocz do zawartości

Wzmacniacz + głośniki do ~1500zł


large

Recommended Posts

1) Czy sprzet ma byc nowy, czy uzywany?
Obojętnie

2) Jakich funkcji oczekujemy od sprzetu, pod co bedzie podlaczony?
Sprzęt musi mieć możliwość podłączenia do komputera

3) Jaka jest powierzchnia pokoju?
Około 16m2

4) Jakiej muzyki slucham?
Sprzęt ma służyć do słuchania jak to mówią wszystkiego po trochu ale najwięcej muzyki rozrywkowej (coś takiego jak na eska leci) i hip hopu. Oprócz tego będę oglądał filmy na komputerze.

5) Co juz slyszalam i jaki mam budzet?
Budżety około 1500zł. Jestem mało wymagającym użytkownikiem bo nie mam słuchu muzycznego i aktualnie mam słabe glosniczki komputerowe. Prośba o polecenie czegoś co będzie przyzwoicie grało ale bez szaleństw icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, jak mówią.
Teraz może Ci się wydawać, że masz małe wymagania, ale jak usłyszysz, że lepiej gra, to możesz chcieć jeszcze lepiej.
I dlatego moim zdaniem warto kupić sprzęt z drugiej ręki.
Dlaczego?
Ponieważ zapewni Ci za takie same pieniądze często dużo lepszą jakość dźwięku niż nowe konstrukcje.
A także jeśli coś zechcesz wymienić, nie stracisz tyle (albo nic) na odsprzedaży.
Pozostaje kwestia podłączenia komputera. Bo rozumiem z niego będziesz puszczał muzykę, tak?
Wówczas dla polepszenia i możliwości podłączenia sygnału cyfrowego (zależy jakie wyjścia masz z komputera) dokupisz DAC czyli przetwornik cyfrowo-analaogowy. Początkowo można coś niedrogiego z Allegro za powiedzmy ok. 300 zł.

Oczywiście jeśli potrafisz, to możesz opisać jaki rodzaj dźwięku lubisz (jasny, twardy, ostry, suchy, czy odwrotnie - określeń jest dużo i różne dla różnego typu dźwięku)

I na koniec przypominam, bo często się to powtarza. Popularnie możemy oczywiście napisać "głośniki".
Ale głośniki, to są przetworniki elektroakustyczne czyli część składowa kolumn głośnikowych.
Bo tu najczęściej pytacie o kolumny głośnikowe. czyli popularnie kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne chodziło mi o kolumny a nie o same głośniki icon_smile.gif

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie na początek sam używany wzmacniacz i kolumny a z czasem jakby zaczęło mi brakować jakości to wtedy będę zmieniał i łatwiej będzie mi już określić co chce. Na razie wszystko jest lepsze od moich głośników komputerowych icon_smile.gif

Dźwięk lubię taki miękki ciepły.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a napisz jeszcze, czy kolumny będą stać w pewnej odległości od ścian, czy nie masz za bardzo możliwości ich odsunięcia?
Najlepiej by było by stały choć z 50 - 60 cm od ściany tylnej i z 80 od ścian bocznych albo sąsiadujących mebli.
To potrzebne, by wybrać odpowiednie kolumny.
Zastanawiałeś się, czy chcesz kolumny standowe (podstawkowe/monitory) czy podłogowe?
Do 16 metrów zbyt dużych podłogówek bym nie wstawiał, by się nie zabasowić a często lepiej sprawdzają się monitory. Niektóre mają naprawdę mocne i dość głęboko schodzące niskie tony. A efekty przestrzenne, stereofonię mają często lepszą niż podobne podłogowe.
Jednak takie kolumny potrzebują dobrych standów (używane minimum 200 - 400 zł). Postawione na półce czy biurku mogą zagrać dużo gorzej.

Jakby rysunek pokoju z zaznaczonymi meblami i miejscem odsłuchowym nie stanowił problemu, byłoby super. Mogą być zdjęcia pokoju.
Dałoby to jakiś pogląd co do możliwości ustawienia w nim kolumn.

Myślę, że wówczas najpierw wybralibyśmy kolumny a później odpowiedni wzmacniacz do nich. I do Twojego gustu rzecz jasna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam pogolądowe zdjęcie mojego pokoju. Z tymi odległościami od ścian to od ściany tylnej jak najbardziej mogły by stać odsunięte o te 50cm. Myślałem o tym żeby były po bokach biurka a że jest narożnikowe to wypadało by mniej więcej w połowie ściany.

Bardziej myślałem o podłogowych ale liczę na Twoją pomoc bo nie miałem z tym nigdy doświadczenia i nie wiem co lepsze icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem? Chcesz przesunąć biurko na środek ściany a kolumny postawić po obydwu jego bokach?
Gdyby to było zwykłe biurko, byłoby nieźle. Tu wystająca część trochę psuje zamysł.
Ale chyba nie ma lepszej opcji, jeśli chcesz mieć jako takie rozstawienie kolumn.
Ciekawe jak by to wyszło z odległością od ścian bocznych, bo to by było nawet ważniejsze niż odległość od tylnej.
Nie wiem jak wysokie jest biurko, ale chyba w tej sytuacji lepsze w ustawieniu i do tego pokoju byłyby kolumny podstawkowe.
Poczytaj to, jeśli nie znasz. Będziesz wiedział o co mi chodzi: http://waldemar.katowice.pl/audio1.htm
Jak to wszystko widzisz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...