Skocz do zawartości

Wzmacniacz do tysiąca złotych, do kolumn Yamaha NS-777.


MichhalMCH

Recommended Posts

Witam. Potrzebuje pomocy w wyborze wzmacniacza. Cechy które powinien posiadać to
impedancja 4-8ohm
duża moc (minimum 2x100w 8ohm)
dobra jakość dźwięku
musi go zaakceptować żona wiec musi być "ładny"
Cena do 1000zł


Mam kilka propozycji:
Technics SU-VX500 lub SU-C800U + SE-A800S
Yamaha AX-870, AX-890 lub przekraczającą budżet AX-1090
Pioneer A-605R

Bardzo proszę o pomoc Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz kupuje się pod konkretne kolumny i pod swój gust brzmienia( biorąc pod uwagę brzmienie kolumn)- to jest podstawa.
Poprzednio coś pisałeś o kolumnach yamaha ns777 i wybrałeś wzmacniacz yamaha 201( pozornie mocny, jednak przeciętnej jakości) i z tego co pamiętam niestety nie napisałeś, czego oczekujesz, gdzie i dlaczego icon_confused.gif
Moc jest ważna, jednak ważniejsza jest wydajność i sprawne zasilanie wzmacniacza.
Reasumiąc, jeśli masz duże, a jednak średnio efektywne kolumny, mają one bardzo niską imoedancję i robisz bardzo głośne imprezy w dużym salonie, to owszem moc i wydajność są bardzo ważne.
Jeśli jednak powyższe sprawy mają się troche inaczej, a dodatkowo cenisz sobie dobre brzmienie, po słuchasz muzyki, a nie tylko ma to ,,dawać,, na imprezie, wzmacnasz nie musi mieć 2*100w przy 8ohm i 2*200w przy 4ohm, wystarczy czasami uczciwe 2*60, 2*70w orzy 8 ohm ( może i czasami mniej) we w miare dobrej konstrukcji. Okaże się wtedy że, poza tym że ładnie i dobrze to razem brzmi, a pokrętło głośności i tak nie musi być ponad 30, czy 50% możliwości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na robieniu imprez czy denerwowaniu sąsiadów. Chciał bym żeby wzmacniacz pasował do tych ns777. Będzie służyło to do w 99% muzyki, 1% filmy. Pomieszczenie w którym ma to grać ma 37m2.
Muzyka której słucham to new age, rock, downtempo, trip hop, muzyka elektroniczna, blues, rock alternatywny, rock progresywny, ambient, soul, jazz.

Ktoś mi gdzieś napisał że te kolumny zagrają dobrze tylko ze wzmacniaczem o dużej mocy dlatego takiego zacząłem szukać.
Chciał bym aby niskie tony były niskimi, a nie klepaniem (tak jak mam obecnie z moim tymczasowym wzmacniaczem diora ws-442)

Mam nadzieję że teraz łatwiej będzie wam mi pomóc, jeżeli podałem zbyt mało informacji co gdzie i jak to proszę mi powiedzieć jakich to dopiszę.

BARDZO proszę o pomoc

Kluczową rzeczą dla mojej żony to wygląd wiec to też muszę brać pod uwagę
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie RoRo, tu po raz pierwszy od bardzo długiego czasu muszę się z Tobą nie zgodzić. Su-VX 500, to chłam jakich mało.
A pisze to z pełną świadomością, bo miałem ten wzmacniacz jakiś czas i niestety grał baaardzo tak sobie. Próbowałem do niego podłączyć kilka par różnych kolumn i niestety nie grało to dobrze.
Tyle dobrego się wcześniej nasłuchałem o elektronice tej firmy i tyle kasy zapłaciłem wówczas za ten wzmacniacz, że nie od razu dotarło do mnie iż Technics gra po prostu słabo.
A dodanie 100 - 200 zł do innego modelu Technicsa też niewiele pomoże.
Są owszem dobre modele tej marki, ale raczej poniżej 2 kzł się ich nie kupi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicsa SU-VX500 oceniam na podstawie ceny - można go kupić za 300zł. I w tej kategorii jest niezły. Miałem go z dziesięć (albo więcej) parę lat temu wraz z kolumienkami za podobną cenę jako zestaw dodatkowy (żeby coś tam brzęczało w tle). Pewnie stąd nieporozumienie - bo w wartościach bezwzględnych można go słabo oceniać (choć i tak będzie lepszy od jakieś miniwieży czy zestawu "all in one" kina domowego).
Ale startu do choćby Advance Acoustic MAP-105 czy Rotela w tej cenie to nie ma żadnego.

Natomiast skoro MichhalMCH może wydać tysiąc złotych na wzmacniacz, to sprzęty za pełną kwotę (jak sugerowane przez Ciebie takie firmy jak Xindak, Advance Acoustic, Rotel) będą grały o niebo lepiej od tego Technicsa i paru innych.

Może niekoniecznie trzeba wydać 2 tysiące na porządnego Technicsa (podobnie jak na porządne SONY), ale w okolicach tysiąca to się już znajdzie.

Pozdrawiam
PS. MichhalMCH- uzupełniłem tytuł wątku, bo poprzedni tytuł "wzmacniacz-jaki" był zbyt lakoniczny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim Twoim temacie o tym samym( http://forum.audio.com.pl/index.php?s=&...st&p=146575 ) zadałem Ci pytanie z jakim wzmacniaczem słuchałeś tych ns777 i Ci się podobało, że kolumny kupiłeś. Bo to jest raczej klucz do sukcesu by kupić coś podobnego...ale nie odpowiedziałeś i otworzyłeś kolejny nowy temat.
Do 1tys to możesz poszukać jakiś używanych, starszych, solidnych wzmacniaczy Pioneera, Denona, Onkyo Pewnie wystarczy już koło 600-750zł w zależności od modelu. Niemniej jak lubisz jaśniejsze brzmienie, to szukaj wzmacniaczy yamaha.

Cytat

żeby wzmacniacz pasował do tych ns777. Będzie służyło to do w 99% muzyki, 1% filmy.


Do podłączenia telewizora, który ma wyjście audio optyczne musisz dokupić DAC ( konwertuje z optycznego na cyfrowy) koszt od 60zł . Polecam Fiio d3. Bo na nowy wzmacniacz, czy amplituner stereo z wejściem optycznym trochę mało kasy. Niby można kupić Onkyo 8020, ale trochę słaby i niezbyt ciekawy, czy nawet sieciową Yamahę rn301 ale też do tych kolumn średnio będzie pasować, bo ma dość jasny dźwięk i szczupły bas.
Z nowszych klasycznych wzmacniaczy poczytaj Pioneer A30, ma nieźle zaakcentowany, rytmiczny bas, lub Denon 710/720 aby nico złagodzić przekaz i górę w ns777, odniosłem takie wrażenie słuchając ns555 z Pioneer A30, Denon pma 720 i Yamaha as.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo, jak dla mnie, to nawet za 300 zł, to on dla mnie słabo gra. Bo za takie pieniądze można nieraz kupić Fine Arts'a V 3 albo niewiele gorszego V 2. Ewentualnie jakiegoś TEACa i ten Technics niestety wypada przy nich blado.
No, chyba, że ktoś lubi takie suche i dość ostre granie bez dobrych niskich tonów. Może jakieś kolumny się z nim zgrają?

Ale oczywiście masz rację, że koło tysiaka, to można kupić o klasę lepszy wzmacniacz. Bez dwóch zdań.
Tyle tylko, że trzeba by znać swój gust brzmieniowy, o co pytał Jacek75. Wiedzieć, czy poszukuje się bardziej ocieplonego, pełnego i soczystego dźwięku, czy raczej twardego, ostrego i dość jasnego albo konturowego.
Polecić można AA, Xindaka, Rotela, Yamahę, Marantza czy Denona i każdy zagra inaczej. Dla jednego super inny będzie kręcił nosem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...