Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne do TV 400zł +/-


Recommended Posts

Witam, szukam słuchawek nausznych które będą przeznaczone wyłącznie do oglądania dobrej jakości filmów na TV. W tej chwili używam Sennheiser HD201. Jakość dźwięku niestety nie powala a i do komfortu można mieć zastrzeżenia. Postanowiłem zakupić coś trochę lepszego i tu pojawił się problem. Ile osób na forum tyle różnych opinii. O obiektywnych, aktualnych testach i porównaniach też mogę zapomnieć tym bardziej, że niewiele pisze się o słuchawkach typowo pod TV. Nie mam pojęcia czy słuchawki przeznaczone do telewizora powinny być zamknięte, półotwarte czy otwarte. Zależy mi na fajnych efektach dźwiękowych podczas oglądania różnego rodzaju filmów. Nie jest istotne natomiast czy głos w słuchawkach będzie słyszalny na zewnątrz tak samo jak nie muszą być jakoś szczególnie dobrze zamknięte ponieważ w domu mam cicho. Tutaj pojawia się kolejny dylemat. Bezprzewodowe czy na kablu. Mam świadomość, że słuchawki przewodowe w tym samym przedziale cenowym zawsze będą lepsze od tych bez kabla tylko zastanawiam się jak duża będzie różnica. Czy warto kosztem wygody rezygnować z kabla ? Po wielu godzinach poszukiwań wybrałem kilka modeli które szczególnie mnie zainteresowały. Przedział cenowy jest dość duży i wciąż nie wiem czy warto inwestować w coś prawie 2x droższego biorąc pod uwagę, że daleko mi do audiofila a źródło dzwięku jakim jest TV też nie powala. Bardzo proszę o pomoc w wyborze i ewentualnie jakieś propozycje. Może ktoś używa któregoś z poniższych modeli i podzieli się ze mną swoimi spostrzeżeniami ? Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam.

1)AKG K240
2)AKG K550
3)Pioneer SE-A1000
4)AKG k915
5)HD 65 TV Sennheiser
6)Sony MDR-RF855RK
7)PHILIPS SHD8600/10
8)JBL Synchros E50BT

dodam tylko, że byłem w kilku sklepach i niestety nigdzie nie było więcej niż 2 modeli żebym mógł je jakoś porównać a i "doradcy" mieli niewiele większe pojęcie w temacie niż ja.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyborem słuchawek i dźwięku jaki nam odpowiada , to kwestia bardzo indywidualna. Do TV słuchawki zwykle przewodowe cechują się tym że mają długi kabel i ewentualnie własną regulacje głośności. Zwykle sa to słuchawki dobrze i wyraźnie reprodukujące głos ludzki i niezbyt analityczne ( po to aby dało się słuchać nie najlepsze realizacje dźwięku ). Sądzę że do takich będą należeć HD 65 TV Sennheiser. Raczej postępu jakościowego w stosunku do HD201 nie będzie. AKG K240 i K550 to dobre słuchawki o konotacjach studyjnych. W wersjach i niskiej impedancji powinny sprawdzić się jeśli wyjście słuchawkowe w TV jest dobrej jakości. Oczywiście w filmach i programach muzycznych z dobrze nagranym dźwiękiem. Jednak najlepiej sprawdza się w muzyce, podłączone do przyzwoitego wzmacniacza słuchawkowego. AKG k915 i Sony MDR-RF855RK to słuchawki bezprzewodowe z transmisją FM. Kupiłem kiedyś tego typu słuchawki Sony. Fantastyczne wykonanie i świetna ergonomia. Jednak słuchanie ich przypomina słuchanie radia na słuchawkach. Dźwięk lekko rozczarowuje ( delikatnie to ujmując) . Słuchawki przewodowe za kilkadziesiąt zł potrafią zagrać znacznie lepiej. Szczególnie jeśli jakość dźwięku na wejściu jest dobra. Używam ich kiedy che wyjść na chwilę do kuchni i słyszeć co się dzieje w TV zanim nie włączę drugiego telewizora. Działają przez 2 ściany ( w tym jedną zbrojoną ). Nie miałem nigdy na głowie słuchawek PHILIPS SHD8600/10. Wydają się być najsensowniejsze, dzięki transmisji cyfrowej. Powinny zapewnić dobry dźwięk i wygodę bez kabla. Jednak nie spodziewał bym się dźwięku znacznie lepszego od HD201. Nie da się tego ocenić bez odsłuchu i porównania. Kupiłem kiedyś słuchawki tego typu za nieco ponad 100 zł i graja tak jak należy się tego spodziewać po słuchawkach przewodowych za podobną cenę. Blaupunkt Comfort 112 Wireless są już prawie nie osiągalne na rynku, do tego ich budowa predestynuje je bardziej do sprzętu przenośnego. Nawet z wejścia analogowego grają niewiele gorzej niż z portu USB. JBL Synchros E50BT to z kolei słuchawki bezprzewodowe bluetooth z możliwością podłączenia kablem do urządzeń przenośnych. Zapewne sprawdza się z telefonem lub komputerem bezprzewodowo. Obawiam się ze ich domeną będzie również bardziej sprzęt przenośny. Nawet z przedłużaczem. Sądze ze można kupić lepsze słuchawki bt i lepsze przewodowe do TV za podobną cenę.Jednak w obu zastosowaniach przydają się inne cechy. Wiem że do słuchawek bt można dokupić transmiter. Jednak nie wiem jak coś takiego bardzo zdegraduje dźwięk z wyjścia analogowego. nie wiem czy istnieją tego typu transmitery z wejściem cyfrowym o dobrej jakości. Sądzę ze jeśli chodzi o jakość dźwięku powinny sprawdzić się AKG K240. Jednak podłączone do TV sprawdza się równie dobrze znacznie tańsze słuchawki typu Superlux HD681 EVO. Dla wygody bez przewodów warto wypróbować słuchawki z transmisja cyfrową.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Moby za bardzo treściwą i konkretną wypowiedź. Słuchawki które zaproponowałeś mają świetne opinie a jakimś cudem nigdy wcześniej na nie nie trafiłem. Do tego rewelacyjna cena, która nie ukrywam zawsze ma znaczenie. Wiele osób doradzało mi właśnie AKG K240
i AKG K550 ale myślę, że również ze względu na ich dużą popularność. Na innych forach pisano, że to nieporozumienie kupować tak dobre i drogie słuchawki ze względu na moje źródło które nie wykorzysta ich potencjału. Po tym co napisałeś odechciało mi się słuchania bez kabelka. Od jednego z użytkowników dostałem jeszcze propozycję Takstar TS671. Może ktoś słyszał ? Raz jeszcze Moby dziękuje i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w międzyczasie na innym forum jeszcze jedną ciekawą wypowiedź cyt " Przy takim budżecie (zakładam po modelach wylistowanych) znacznie lepiej będzie zainteresować się podłączeniem do TV zewnętrznego DACa w postaci np Fiio D03, żeby wyprowadzić sygnał sensownej jakości. To, co zaoferuje sam TV ani jakościowo, ani mocowo nie "zasłuży" na wiele więcej, niż obecne HD201. Do tego jakiś prosty amp za 100-200 zł. i dopiero można wybierać słuchawki. " Czy to ma sens ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensowność takiego rozwiązania z DACiem i wzmacniaczem słuchawkowym jest tym większa im gorszej jakości jest wyjście słuchawkowe z TV. W pierwszej kolejności można podłączyć do HD681EVO wzmacniacz FiiO E06 Fujiyama. Można go umiescić bezpośrednio przy słuchawkach lub na metrowym przewodzie, który jest w zestawie. Zyskujemy wtedy dodatkową regulacje głośności pod ręką. Przy TV można użyć DAC FiiO Taishan D03K. Musze powiedzieć że FiiO E06 Fujiyama nigdy nie miałem nawet w rękach. Czytałem jednak że dobrze współpracuje z tymi słuchawkami. Dają bardzo efektownie i mają małe wymagania w stosunku do źródła, pozostając lekko w brzmieniu słuchawek studyjnych ( co wydaje się niemożliwe ). Potrzebę użycia dodatkowych elementów musisz ocenić sam. Są to słuchawki "inspirowane" K240 icon_biggrin.gif. Ich tańsza wersja bez EVO bardziej przypomina z wyglądu swoją "inspirację" jednak są to słuchawki znacznie gorzej wykonane i z tego co wiem gorzej brzmią. W EVO Mk II masz 2 odłączane przewody o różnej długości i 2 pary padów z różnych materiałów. Takstar to jedna z marek tego samego producenta z Tajwanu co Superlux. Produkują również słuchawki dla innych marek np. branży komputerowej. Jednak różne modele mają różne brzmienia. Niektóre s modeli z serii monitorów studyjnych w ogóle nie nadawały by się do tego celu jaki przewidujesz. No chyba że jesteś słuchowym masochistą. Nie dlatego że są złe. Po prostu nie wybaczają niczego. Słuchawki bezprzewodowe mogły by się okazać wygodniejsze w użyciu.Philips SHD8600 ma cyfrową transmisje dźwięku. Jednak nigdy ich nie miałem na uszach i nic mi nie wiadomo jak by się sprawdziły. Podejrzewam że dobrze. Kiedyś w "sklepie nie dla idiotów" widziałem słuchawki w zamierzonym budżecie wyposażone w wejście przynajmniej optyczne. Teraz nie jestem w stanie przypomnieć sobie nawet ich marki. Zapowiadały się obiecująco ( z wyglądu ).

ps.
Poczytałem trochę o Pioneer SE-A1000 . Bardzo ciekawe słuchawki. Jednak sadzę ze nie do oglądania TV. Bardziej do gier strzelanek i dobrych nagrań, po podłączeniu do dobrego źródła dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany Twoim wcześniejszym postem właśnie spędziłem którąś z kolei godzinę na pogłębianiu przynajmniej teoretycznej wiedzy na temat słuchawek Superlux. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Zdążyłem przeczytać kilka recenzji wielu modeli tego producenta. W tej chwili już wiem, że słuchawki które chce kupić to własnie Superlux'y. Krąg się mocno zawęził a mimo to ja mam nadal dylemat. Recenzje na audiofanatyk.pl namieszały mi w głowie. Gdyby nie to, że słuchawek będę używał wyłącznie do TV problem miałbym z głowy. Niestety niewiele osób uwzględnia w swoich recenzjach właśnie takie zastosowanie. Na tę chwilę próbuje wyłonić kandydata z tej czwórki:

Superlux HD681 EVO II
Superlux HD669
Superlux HMC631
Superlux HD660

Pomogłeś mi już bardzo i widzę, że doskonale wiesz o czym piszesz dlatego poproszę raz jeszcze. Które z tych 4 wybrałbyś na moim miejscu ?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie do tego celu nadają się Superlux HD681 EVO II.
669 i 660 to zupełne przeciwieństwa mimo zamkniętej konstrukcji. Mam 669 i zupełnie nie sprawdzają się przy oglądaniu TV. Bardzo je lubię. Są świetne do dobrych nagrań muzycznych, Nalezą do tych bezlitosnych. Mają bardzo wyrównany środek pasma i mocno zaznaczone same skraje.
660 wyraźnie preferują środek pasma , raczej nie będzie pasował do wzmacniaczy słuchawkowych FiiO. Oba te modele mają większą impedancję od tej jak jest zalecana zwykle do współpracy bezpośredniej z TV.
Superlux HMC631 to zestaw słuchawkowy z mikrofonem ( nie miałem z nim do czynienia ).
Sporo zależy od osobistych preferencji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że będziesz zadowolony. Napisz o swoich wrażeniach kiedy ich posłuchasz . Najlepiej po przynajmniej jakimś wstępnym wygrzaniu. Ja nie stwierdziłem zbyt dużej różnicy po dość długim wygrzewaniu. Troszkę złagodniały. Jednak panują na ich temat opinie że wymagają długiego wygrzewania. Słuchawki AKG są znane z tego że wyjęte z pudełka graja zwykle tragicznie i dopiero po pewnym czasie nabierają właściwego brzmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dokonałem zakupu po wcześniejszych testach.

Żeby rozwiać swoje wątpliwości zamówiłem Superlux HD 681 i HD 669 z zamiarem zwrotu jednej pary.

Sprawdziłem raz jeszcze AKG K550 ale tylko w sklepie podłączając do telefonu (LG G3) . Pomimo lepszej izolacji grały na poziomie HD 681. Na tej płaszczyźnie słabo sobie radzą natomiast HD 669. Wysokie dźwięki drażniły moje ucho. Zdecydowałem się na Superluxy ze względu na ich cenę. Za dwie pary zapłaciłem ~300zł podczas gdy cena K550 w Saturnie to 579zł. Moje spostrzeżenia na temat już tylko tych dwóch par od Superlux.

HD 681 - grają przyzwoicie bez względu na źródło i jakość odtwarzanego materiału. Zadowalająca jakość oglądając filmy przeciętnej jakości i słuchając zwykłych MP3. Bardzo dobre wrażenia przy odsłuchu FLAC i filmów blu-ray. Średnio z izolacją, natomiast duży plus za wygodę.

HD 669 - nie radzą sobie na telefonie i przy materiałach słabej jakości. Przy odsłuchu zarówno muzyki jak i filmów dobrej jakość jak najbardziej na tak. Ciężko mi powiedzieć w których słuchawkach będę oglądał właśnie dobrej jakości filmy. Zostawiam je ze względu na niską cenę.

Dodam tylko, że różnica w odsłuchu jeśli chodzi o materiały kiepskiej jakość, sygnału z NC+ a porządnym nagraniem jest ogromna (nie wiedziałem, że aż tak. Podczas oglądania na jednym z kanałow NC+ podpinałem na zmianę swoje stare Sennhaiser HD 201, Superlux HD 699 i Superlux HD 681. Różnicy wielkiej nie stwierdziłem. Jednak jakość materiału i potencjał źródła to podstawa do fajnego odsłuchu,

Pozdrawiam i dziękuję za udział w dyskusji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest komplet, jednak dla komputera. Bardzo mało prawdopodobne aby zadziałał z TV taki DAC-USB. Jego jedyne wejście to port USB typu B.
coaxial out i line out to wyjścia do których można cos podłaczyć co przyjmie sygnał. Jednak zadażaja się na tyle inteligentne TV że różne rzeczy można do nich podłączać poza pamięciami USB. Taki DAC-USB to właściwie rodzaj zewnętrznej karty dźwiękowej dla komputera. Jak już napisałem jest bardzo nikłą szansa że zadziała jeśli podłączymy go do komputera. Prawdopodobieństwo nieco wzrasta jeśli TV pracuje pod jakimś systemem operacyjnym.

FiiO A3 (a 3) dawniej E11k i FiiO E07K ANDES mają wejścia liniowe , czyli mogą działać jako wzmacniacz z wyjścia słuchawkowego . Jednak nie posiadają wejścia cyfrowego innego niż USB. I tu są 2 w jednym dla komputera. Jednak dla TV to tylko wzmacniacze słuchawkowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym wzmacniaczu słuchawkowym pisałem w poście #5 . Ma bardzo małe rozmiary i może służyć jako niewielki regulator głośności na kablu. Brzmienie też nim można skorygować. Właśnie ten uznałem za najsensowniejszy i można nim uzupełnić DAC FiiO Taishan D03K. Powinien pasować brzmieniem d słuchawek które kupiłeś. 669 powinny z tym wzmacniaczem trochę się przytępić w górze.
On ma moc 150mW a moc jaką mogą przyjąć 669 to 200mW czyli niewiele więcej. To jest jak najbardziej wzmacniacz. Do tego ma cechy które tworzą z niego dobrego partnera dla wyjść np. z smartfonów. Jak się przekonałeś do oglądania TV bardzo analityczny sprzęt studyjny niezbyt się nadaje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując FiiO D03K D3 to konwerter a Fiio E6 E06 to wzmacniacz i chcąc uzyskać lepszy dźwięk w TV (co istotne w moim przypadku, komputer i telefon w ogóle mnie nie interesują) powinien zaopatrzyć się właśnie w taki komplet ? Mam świadomość, że dla Ciebie moje pytania mogą wydawać się dziwne ale jak ja widzę FiiO to dla mnie wszystko jedno i sam nie wiem co do czego służy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...