Skocz do zawartości

Yamaha RX-V677 + Boston Acoustics A 360


buquiet

Recommended Posts

Witam

Obecnie pod yamahe 677 podpięty mam zestaw kolumn Boston Acoustics, przody A360 tyły A26 itd
Zestaw gra całkiem przyzwoicie używając sprzętu nawet w trybie stereo do muzyki jest ona przyjemna dla ucha naturalna i neutralna....
Ale jest jakiś mały niedosyt A26 pod niewielkim Musiacal Fidelity A2 grały znacznie bardziej "rasowo" wiem że na ampli taka jakość będzie nie do uzyskania ale może uda się chociaż do tego zbliżyć

A360 pod RX-V677 graja mniej wyrazistym sopranem i troche wycofanym środkiem bas tez nie ma tego tapnięcia i głębi chociaż nie mozna mu zażucić braku kontroli
Generalnie nie jest źle ale cos bym poprawił

Na mój gust moc Yamahy do napędzenia A360 jest zdecydowanie za niska.... może ktoś ma doświadczenia jaka moc jest w stanie dobrze napędzić i ruszyć A360... Brak mocy jest ewidentny.... co bezpośrednio przekłada się na głośność zestawu... a przy salonie prawie 45m nie powala...

Wiec zastanawiam sie nad zmianom ampli na coś mocniejszego a przy tym czymś co do tego zestawu doda troszkę smaczku podczas słuchania muzyki...

Moze coś z Marantza które zawsze były dosyć muzykalne i wyraziste ?

Proszę o jakieś sugestie co do niezbednej mocy do pożądnego dmuchnięcia jak i w kwestii muzycznej , moze ktoś ma doświadczenia z A360 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz owszem gra muzykalnie, ale też w kwestii basu jest delikatny, dodatkowo o dobry bas ciężko generalnie w ampli kinowym ze względu na słabą wydajność, tychże nawet w tych droższych modelach. Potrzebujesz bardziej wzmacniacza stereo, niż kolejnego ampli kinowego. Ta yamaha ma wyjście na wzmacniacz ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma wyjścia na zewnętrzna końcówkę :/
Wiem że dołożenie prostego wzmacniacza do stereo było by najprostszym rozwiazaniem ale niestety nie ma takiej opcji....

Typowy zestaw Hi-Fi na Musical'u gra sobie w innym pokoju a tu szukam takiego złotego środka. Szkoda tylko tych A360 bo fajne kolumny a prądu brak... A miło też posłuchać w salonie
Ampli swietnie sprawdza się również w trybie Stereo 7ch podczas jakiś imprez ale i tu mało mocy
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słuchałem Pioneerów ale podobno bardzo syntetyczne i elektroniczne brzmienie porównując nawet do Yamahy.... Opinie które słyszałem na temat muzykalności Pioneerów były średnio pochlebne....

A coś z Yamahy s serii Avantage ? Dlaczego odrzucasz Maraztza ?

Mało jest salonow z Bostonami żeby je odsłuchać pod różnymi ampli....

Obecnie ampli wysterowany ma po 90W na kanał pod A360 jaka moc była by wskazana ?

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę ze amplituner kinowy Pioneer jest muzykalniejszy od amp. kinowego Yamahy, bo raczej nie, (zresztą nie do tego są icon_wink.gif ) jednak co do tego, że gra syntetycznie i elektronicznie to według mnie nie. Nie wdając się w słowną analizę jakie słowo co znaczy i na co się przekłada w realu, Pioneer i Denon ma bardziej masywny, pełniejszy i cieplejszy dół pasma od nieco analitycznego brzmienia (dla niektórych syntetycznego) Yamahy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz pod tym że ciężko je wysterować? Chodzi o ich impedancja 8ohm i to że potrzebują mocnej końcówki mocy? Pod wzmacniaczem czy amplitunera nie zagrają tak jak trzeba...?
Podłączyłem je do malutkiegiego Musicala A2 grały pięknie pod amplitunerem poprawnie i przyjemnie ale trochę bez polotu
chciałbym znaleźć rozwiązanie które pozwoli rozwinąć im skrzydła i cieszyć się muzyką z nich w uniwersalnym zestawie
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny wydają się być łatwym obciążeniem. Przez dużą ich impedancję skuteczność napięciowa nie jest zbyt wysoka. Pod tym względem nie powinno być problemu z amplitunerem który masz. Sam się jednak przekonałeś że dobry wzmacniacz gra lepiej z tymi kolumnami. Jeśli chcesz połączyć wzmacniacz stereo i amplituner to potrzebujesz do tego amplitunera , który by na to pozwolił. Umożliwia to model wyższy 777 lub 779.
Szukanie lepszego amplitunera w porównywalnej cenie do obecnego , który zagrałby na miarę zbliżoną do MF A2 raczej zakończy się niepowodzeniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko wysterować czyli kolumny które potrzebują wiecej mocy aby pokazać to jak zostały zestrojone.
Oczywiście w moim powyższym poście wkradł sie błąd miało być z amplitunerem nie pokażą.

Jeśli zastosował byś zewnętrzny wzmacniacz o mocy przy najmniej 60 W na kanał przy 8 ohm zobaczył być roznice.
Niestety kolumny także nalezace do grupy tych lubiących grac glosniej.

Czy ustawienia basu sopranu cos pomagają? Czy włączyłeś tryb Late Night takie zabiegi już powinny coś dodać. Jeśli nadal nie będziesz zadowolony to zastanowił bym się nad wzmacniaczem i przepinał sprzęt na bananach.

Pozdrawiam

W razie pytań pisz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany sopranu i basu niewiele dają jednak w trybie 7 stereo gdzie teoretycznie moc jest mniejsza na kanał kolumny graja soczyściej oczywiście wtedy grają również A26 na tyłach

Co bys polecił ze wzmacniaczy czy moc 2x60W była by wystarczająca skoro ampli ma 90 W przy 8 ohmach

Rozumie że nie ma ampli o odpowiedniej wydajności prądowej ?

Rozważam też wyminę ampli z wyjćiem pre - bypass i posłaniem sygnału na front przez wzmacniacz... Może coś w tej konfiguracji, mozesz coś polecić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zmiany sopranu i basu niewiele dają jednak w trybie 7 stereo gdzie teoretycznie moc jest mniejsza na kanał kolumny graja soczyściej oczywiście wtedy grają również A26 na tyłach

??? -albo tryb stereo (czyli łatwiej napędzić tylko dwie kolumny), albo wielokanałowy tryb kina domowego (czyli mniejsza moc, bo więcej kolumn...). O jaki Ci chodzi?

Cytat

Rozumiem że nie ma ampli o odpowiedniej wydajności prądowej

Są takie amplitunery, ale to wyższe modele (droższe...) niż seria podstawowa.Trudno powiedzieć co będzie lepsze: wymiana amplitunery czy kolumn.A ile pieniędzy możesz na to przeznaczyć?
Pozdrawiam


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc że grają soczyste w trybie 7 stereo miałem na myśli niejako quattro
W kinie zestaw gra ok nie zadowalające w trybie stereo przy muzyce.
Wymiany kolumn odrzuca całkowicie bo ich brzmienie jak najbardziej mi odpowiada dlatego wymiana amplitunera na taki z wyjściem pre np rx-v779 i dokładka wzmacniacza stereo lub też wymiana amplitunera na mocniejszego który sam zagra ładnie w stereo
Nie umieram się przy Yamaha kiedyś grałem Marantzem tak więc marka nie jest tu najważniejsza....
Szukam optymalnego rozwiązania czyli przy akceptowalnych kosztach uzyskać fajne stereo.
Problem w tym że niewiele jest salonów gdzie można posłuchać Bostony pod różnymi konfiguracjami dlatego też szukam kierunku na forum i liczę na wasze ukierunkowanie sugestie nawet co do marki i modeli... Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się powtórzę. Lepiej np. rx-v779 i wzmacniacz. Był tu na forum przypadek z amplitunerem Marantza za ponad 5 tyś i grał kiepsko w stereo. Pozostaje się zdecydować. Jeśli czekasz że ktoś powie że najlepszy będzie amplituner marki X , to chyba się nie doczekasz. Nie określiłeś nawet ile ma to kosztować wszytko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że się decyduje ampli plus wzmacniacz stereo....
A dlaczego pytam i tutaj też się powtórzę nie ma możliwości posłuchania Bostonow na żywo a może ktoś miał okazję
Załóżmy że 779 i teraz pytanie jaki wzmacniacz będzie wystarczający 300, 500, 700...
A może klocki Marantza lub Denona lepiej brzmią z Bostonami...
Ile chciałbym wydać 5000 zł było by ok ale 6000 też by przeszlo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...