Skocz do zawartości

Dobór wzmacniacza i głośników kino domowe.


loza6

Recommended Posts

Witam, zakupiłem kilka dni temu nie mając pojęcia co kupuje kino domowe.
W skład zestawu wchodzi:

- Dwie kolumny
- 4 Długie głosniki (chyba tzw. syki icon_biggrin.gifD )
- Subwoofer (z wbudowanym wzmacniaczem)
- Dwa małe głośniki

Niżej są zdjęcia tego zestawu, niestety nie mam wzmacniacza, pożyczałem od kumpla wzmacniacz i jestem zachwycony dźwiękiem za te pieniądze.
Niestety w subwooferze nie ma głośnika (działa tylko jako wzmacniacz ale nie jestem zadowolony z efektu.) i brakuje jednego głośnika w kolumnie (głośnik jest widoczny na zdjęciach niżej. Chciał bym dobrać głośnik do kolumny i do subwoofera.
Do tego jakiś wzmacniacz powiedzmy około 300-400zł żeby to wszystko grało, nie musi być to dobre, aby warte swojej ceny.

I jeszcze jedno, jak to podłączyć, żeby uzyskać jak najlepszy efekt? I jak podłączyć ten subwoofer do wzmacniacza?

Pozdrawiam.


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do subwoofera potrzebny jest głośnik o takim samym rozmiarze i parametrach ( w tym również ts ) odpowiednich do obudowy w której będzie pracował.Powinno się go podłączyć do odpowiedniej jednostki sterującej do której jest przewidziany. Dość trudno będzie ją zastąpić. Potrzeby były do tego dobry elektronik i schemat. Pozostałe głośniki nie stanowią kompletu. Jednak te większe można użyć jako frontowe. Dwa z tych które nazwałeś sykami icon_biggrin.gif można użyć jako tylne i jeden jako centralny. Te jednak w żadnej w żadnym żargonie nie bywają nazywane sykami icon_smile.gif. Pomyliłeś je z kiepskimi głośnikami wysokotonowymi służącymi do syczenia icon_smile.gif. To są tylko patykowato chude kolumny satelitarne , wymagające do pracy subwoofera ( może nawet bez sub icon_smile.gif tylko woofera )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać, że posiadam do tego zestawu jeszcze DVD firmy AKAI w którym jest właśnie takie wejście jak w subie.
Myślałem, że może da się w jakiś sposób podłączyć subwoofer do wzmacniacza tym kablem co mam do DVD (tylko jaki wzmacniacz kupić..)

Chciał bym to wszystko jak najlepiej zagospodarować. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...