Skocz do zawartości

Pomóżcie mi coś wybrać


gregor

Recommended Posts

Witam. Pisałem juz wcześniej ale jakoś nikt nie odpisał mi w konkretny sposób, więc ponawiam pytanie: chcę kupić jakiś nowy zestaw kina domowego (komplet kolumn i odtwarzacz DVD) w cenie do 1500zł. Co najlepszego możecie mi polecić w tej cenie? Pomieszczenie ma ok 30 m2 a TV - SAMSUNG (jeśli to ma znaczenie). Podajcie mi jakieś wskazówki. Może da się w tej cenie skompletować coś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zapoznaniu się z zestawami widzę że nie złe opinie krążą o SAMSUNGU HT-X35 R, którego zaletą są bezprzewodowe tylne kolumny. Napiszcie co sądzicie o takim rozwiązaniu, które przecież jest bardzo praktyczne, ale czy dobre...? No i moc... 1000 W!? Czy to nie jest jakiś kit?
Wybór całego zestawu DVD z kolumnami (wysokimi, nie na teleskopach) ONKYO, Pioneera, czy Yamahy, w tej cenie jest dość mały, więc jak macie jakieś ciekawe linki to podajcie. Dzięki z góry za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

zaletą są bezprzewodowe tylne kolumny. Napiszcie co sądzicie o takim rozwiązaniu, które przecież jest bardzo praktyczne, ale czy dobre...? No i moc... 1000 W!? Czy to nie jest jakiś kit?


Jedyną zaletą głośników bezprzewodowych jest to, że nie ma kabla głośnikowego i na tym kończą sie ich zalety. Wadą jest to, że nie można już niczego zmienić samym kablem jak przy tracyjnych głośnikach. Głośniki bezprzewodowe mają swój własny wzmacniacz i trzeba podłączyć je do prądu, więc kabel jednak jest , ale sieciowy. Te 1000W to oczywiście jest spora przesada.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota 1500 zloty nie pozwala na zbytnie szalenstwa i nie mamy sie co oszukiwac. W tym przedziale mozna sie zainteresowac zestawem glosnikow 5.0 Koda AV 707v2 lub JAMO S506 HCS3. Aby naglosnic Twoje 30m powinno wystarczyc.
Do tego musisz dokupic jakies DVD i kable.

Proponowany przez Ciebie zestaw Samsunga tez jest godny chociazby odsluchu (jak dobrze pamietam ten ze zestaw dostal jakas europejska nagrode). Moze Tobie sie spodoba i zosanie u Ciebie w domu na dluzszy czas. Napewno w jakis sposob wszystkie klocki sa do siebie dopasowane... No i bedzie pasowal do tv Samsunga.

Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomocną odpowiedź. Pozdrawiam.

Napiszcie mi proszę do czego jest moduł bezprzewodowy w zestawie kina domowego, które ma już 2 tylne głośniki z funkcją Wireless (czyli "bezprzewodową)? Czy kupić taki zestaw razem z tym modułem, czy bez? http://www.ceneo.pl/1340783 Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Napiszcie mi proszę do czego jest moduł bezprzewodowy w zestawie kina domowego, które ma już 2 tylne głośniki z funkcją Wireless (czyli "bezprzewodową)? Czy kupić taki zestaw razem z tym modułem, czy bez?


Bez tego modułu głośniki tylne można podłączyć tylko przewodami głośnikowymi. Jak wolisz taką opcję to modułu SWA 3000 nie musisz kupować. Jak chcesz mieć tylne głośniki zasilane bezprzewodowo to moduł ten jest wymagany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor
Jak wiadomo, trudno znaleźć coś rozsądnie grającego 30metrach. To spory metraż, jeżeli chcesz mieć kino domowe z 5 kolumnami i to wszystko za 1500zł.
Rada jest taka - kup coś na początek, potem dozbieraj i wymień najsłabszy element zestawu (możesz też próbowac znaleźć coś na raty i wtedy możesz juz poszaleć).

W cenie 1500zł znajdziesz jako nowy sprzęt najtańsze zestawy KD z pełnowymiarowymi kolumnami przednimi (zazwyczaj oparte na modele z roku 2007 lub 2006) np. Denona, Pioneera, .Sony czy Yamahy.
Ale raczej ciekawszym wyjściem będzie zakup używanego zestawu, bo kupisz wyższe modele.

Poza tym możesz kupić początkowo np. amplituner i DVD, a do tego jakieś fronty i na razie słuchać w stereo, a stopniowo dokupić centralny z tyłami (lub odwrotnie - pierw monitory i centralny, a potem po dokupieniu dużych, podłogowych kolumn monitory przenieść na tył).
Poniżej masz tani zestaw SONY, zostaną Ci pieniądze na porządne fronty
http://www.allegro.pl/item347064466_kino_d...ema_system.html

a tu masz inny zestaw SONY - Kup Teraz 1099zł
http://www.allegro.pl/item347446379_kino_s...44_okazja_.html
co prawda model DG400 to najsłabszy w serii model amplitunera, ale trochę pieniędzy Ci zostanie i będziesz mógł stopniowo dokupić coś mocniejszego.

Pozdrawiam
PS. Masz pewnie w okolicy parę sklepów typu Euro czy MediaMarkt, co tydzien są jakieś akcje promocyjne i jak nie za 1500, to za 1600zł trafisz jakiś zestaw KD z 5 kolumnami icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...