Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
proszę o pomoc w wyborze zestawu stereo do pokoju 17m2 o wymiarach 4,95x3,45m, kolumny będą rozstawione przy dłuższej ścianie. Odległość miejsca w którym siedzę do kolumn to ok. 3 m (kanapa przy przeciwnej, dłuższej ścianie)
Zestaw będzie podłączony do PC (Realtek ALC889A) i będzie służył głównie do odtwarzania dźwięku z YT itp., rzadko muzyki w lepszej jakości we FLACu.
Chciałbym uzyskać dobrą jakość dźwięku (nie jestem audiofilem) z nisko schodzącym, głębokim basem, ale nie nachodzącym na wyższe częstotliwości i nie dudniącym. Chciałbym też żeby środek i góra pasma także dobrze brzmiały. Nie zależy mi na jak największej głośności, ale żeby było czuć moc.
Na zestaw chciałbym wydać nie więcej niż 2 tys. zł, biorę pod uwagę zakup używanego.
Na tą chwilę mam następujące dylematy:
1. Zestaw aktywny czy wzmacniacz + kolumny, a może soundbar?
2. 2.1 czy 2.0?
3. Czy po ok. 50W na kolumnę wystarczy?
Skłaniam się do zakupu zestawu aktywnego 2.1.
Proszę o propozycje i porady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Cytat

1. Zestaw aktywny czy wzmacniacz + kolumny, a może soundbar?
2. 2.1 czy 2.0?
3. Czy po ok. 50W na kolumnę wystarczy?


Witam serdecznie, doczytałem że jesteś ku zestawowi 2.1 jak pewnie wielu, lecz byłem użytkownikiem takiego zestawu przez jakieś 5 lat
( Logitech Z-2300 ) i generalnie muszę stwierdzić że dźwięk z tego jest bardziej męczący niż naprawdę przyjemny.. Ale miałem kiedyś fazę na ten cały BASSIOR, żeby cały dom się bujał itd więc się zdecydowałem.. Na początku byłem oczywiście pozytywnie nakręcony i każdemu się chwaliłem jak to trzęsie ziemią ale potem jak już się znudziło to tylko męczyło.. Obecnie przesiadłem się z tych plastików na Edifiery R2600. Jest to AKTYWNY zestaw 2.0 w którym zastosowano 16.5cm woofer + 2.5cm tweeter i nie dość że basu jest naprawdę sporo, wystarczająco ( schodzi do 34 hz ) [producent podaje że do 20hz ale mój słuch z tych kolumn odbiera zaledwie od tej wartości która i tak jest już naprawdę przyjemnie grzmiąca icon_smile.gif ] Pojawił się fajnie cykający sopran i stonowana średnica a w tamtych 2.1 niestety było słychać tylko średnicę i zalane pasmo bassem. Te Edifierki też naprawdę mocno potrafią zagrzmieć i już nigdy nie zdecyduję się na zestaw 2.1 a byłem tego zwolennikiem odkąd tylko pamiętam. Poczytaj więcej opinii i recenzji na ich temat, myślę że powinny wpasować się idealnie w Twoje wymagania, jeśli oczekujesz czegoś więcej niż hałasu to zdecydowanie POLECAM. Po wypakowaniu z pudełka dałbym im takie 7.5/10 ale już buczą sobie od ponad miesiąca u mnie i z każdym tygodniem grają co raz lepiej icon_smile.gif Nie zamieniłbym ich w danej chwili na nic innego, szczególnie biorąc pod uwagę że są nowe, aktywne i naprawdę dobrze brzmiące. W cenie 650~zł w życiu nie miałem przyjemności słuchać czegoś lepszego. Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak masz 2000 zł, to polecam porządne monitory aktywne. Będziesz pewien, że masz sprzęt dobrej marki np. Yamaha, Focal, Mackie i jeżeli kiedyś będziesz chciał go odsprzedać nie będzie z tym problemu.
Nie wiem skąd piszesz, ale jak masz gdzieś blisko (albo dalej) salon audio, to warto podjechać i przekonać się samemu co Ci będzie pasować najbardziej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zainteresowała mnie Twoja wypowiedź, widzę że jesteś osobą która się zna na rzeczy to skorzystam z okazji i spytam czy w takim zestawieniu, ma to prawo bytu? Po prostu czy mogło by to naprawdę dobrze zagrać?
http://www.tophifi.pl/683-s2.html?gclid=CP...CFQk8GwodF7oFFA
+
http://allegro.pl/wzmacniacz-yamaha-a-s501...5255753331.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to rzecz bardzo względna. Wcześniej piszesz o komputerowych teraz BW za 7000koła i yamasze. Nawet jak ktoś nie przepada za brzmieniem BW i yamahy powie, że to niebo, a ziemia i inny świat dźwięków względem jakiś komputerowych edifierów, to rzeczy nieporównywalne. Takie zestawienie jak podałeś trzeba posłuchać (i nie chodzi o cenę, bo zawsze i każdy warto i należy odsłuchać) bo nie jest z tych uniwersalnych. Jest kwestia reszty zestawu czyli metraż, odtwarzacz cd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę.
Nie wiem czy zauważyłeś, że te kolumny, to 3400 zł za sztukę. Czyli z budżetu 2000 zł idziemy do kwoty sięgającej granic 10000 zł ze wzmacniaczem.
Jak to wygląda, sprostuj proszę, bo nie wiadomo co myśleć.

Dodatkowo, jakbym miał kupić Yamahę z serii AS, to już lepiej dołożyć parę stów i kupić AS700. Miałem ten wzmacniacz, w połączeniu z Wilkinsami 602 (pożyczone od znajomego) i nie było dobrze.
Tak więc myślę, że z pewnością warto, a nawet trzeba jechać i posłuchać danego zestawienia przed zakupem. Szczególnie jak idzie o sprzęt nowy i jest to możliwe i bardzo łatwe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...